Омелян – значення і походження імені

Історія походження імені Омелян

Старовинне, красиве, лагідне ім’я Омелян знову стає популярним у багатьох слов’янських країнах. Інтерес до старих іменами пов’язаний з прагненням наших сучасників повернутися до своїх витоків. Це дуже похвально, оскільки багато старовинні імена наділяють своїх носіїв цілим рядом позитивних характеристик. Чоловіче ім’я Омелян з першого погляду здається своїм, споконвічно українським, настільки воно прижилося, обкаталось в нашій мові.

Однак насправді це не так — лінгвістам відомі три версії походження імені Омелян, всі вони свідчать про його заморських коренях. Воно могло прийти на Русь від латинян, де було поширено римське родове прізвисько Aemilius, від якого згодом утворилося ім’я Еміль. Воно перекладається як «пристрасний», «суперник». У мові давніх греків ім’я Еміль теж було популярним, воно означало «улесливий», «приємний у слові». Третя версія — ім’я Еміль могло прийти до нас з Персії, там воно мало значення «супротивник».

Значення та характеристика імені Омелян

Маленький Омелян часто дивує батьків своїм спокоєм і незворушністю. У нього слабка нервова система, тому батьки не повинні бути суворими і жорсткими. Йому важко звикнути до режиму дитячого садка, особливо хлопчикові не подобається обмеження волі. Потрібно пояснити дитині, чому вихователь тримає дітей під контролем — Омелян буде легше прийняти ці умови. До шкільного віку його нервова система стане більш стійкою.

Омелян — відмінний учень, у нього дуже хороша пам’ять. Він ніколи не займається зубрінням, і при цьому краще за всіх знає тему уроку. У однолітків він користується заслуженою повагою. Він розважливий, сміливий і меткий, але не прагне зайняти позицію лідера. Дорослий Омелян володіє безліччю позитивних якостей. Він відрізняється акуратністю, працьовитістю, скромністю, намагається вести розмірений спосіб життя. Всі свої справи він планує заздалегідь, з оточуючими веде себе чемно і стримано.

Іноді на Омеляна нападає хандра, але він справляється з смутком сам, обходиться без допінгів і плачу в жилетку. Він прагматичний і розважливий. У нього величезний природний потенціал, який може забезпечити безбідне життя. Однак Омелян не бажає чого — він чудово обходиться тим, що у нього вже є. Він не намагається зробити кар’єру, успіх приходить до нього сам. Він вміє налаштовувати своїх підлеглих, вони завжди зацікавлені в успіху справи, підприємства.

Неймовірна товариськість дає йому можливість мати багато знайомих. Друзів у Омеляна мало, вони цінують його за надійність і чесність. Він може стати військовим, шахтарем, моряком, системним адміністратором, автомеханіком, фотографом. Його видатні здібності принесуть успіх скрізь. Омелян любить жінок, вміє викликати у них інтерес, розповідаючи про свої досягнення, достоїнства. Шлюбів у нього може бути кілька, дітям від екс-дружини чоловік завжди буде допомагати. Омелян буде хорошим чоловіком, люблячим батьком, якщо дружина навчиться не занадто обмежувати його свободу.

Іменини:

21 січня, 21 серпня, 24 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Омелько, Емельяша

Скорочений

Ємеля

За церковним

Емилиан

Колір

  • коричневий
  • зелений

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

моріон

Метал

залізо

Рослини

верес

Тотемна тварина

вовк, ворон

Риси характеру

спокій, охайність, товариськість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Омелян Українців, російський дипломат; Омелян Пугачов, козак, ватажок Селянської війни 1773-1775 років; Еміліан Карас, радянський, молдавський футболіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: