Октавія – значення і походження імені

Історія походження імені Октавія

Останнє десятиліття стало модно називати новонароджених дівчаток рідкісними іменами. Октавія – одне з рідкісних імен не тільки в Україні, але і у всьому світі. Історія його походження до кінця не вивчена. І існує тільки один його варіант, ім’я Октавія починає свої коріння в Стародавньому Римі і перекладається як “восьма”. Але це зовсім не означає, що так називають восьму дівчинку, яка народилася в сім’ї. В ті часи був знаменитий рід патриціїв Октавиев, а спадкоємиць роду називали Октавиями. Найвідоміша носій цього імені – одна з римських, імператриць, дружина Нерона, що жила в першому столітті до народження Христового. У православних і католицьких святцях ім’я не значиться, тому іменини володарка імені святкує в день імені, даного при хрещенні.

Значення та характеристика імені Октавія

Значення імені Октавія – “восьма”.

Октавія зростає самостійною, незалежною, серйозною, начитаною дитиною. Дівчинка любить рухливі ігри захоплюється спортом, танцями. Трохи сором’язлива, може вільно та розкуто поводитися тільки в колі сім’ї і близьких друзів. До чужих людей ставиться з побоюванням і насторожено. Вчиться добре, сама визначається з вибором майбутньої професії йде до наміченої мети. Прагне бути лідером, для неї не існує авторитету, з дитячих років любить усіх повчати.

Доросла Октавія – незалежна, енергійна, цілеспрямована, безстрашна, наполеглива, хитра. Вона ніколи не прислухається до думки інших, вважаючи свою позицію єдино правильною. Вміє ненав’язливо, непомітно маніпулювати людьми, тому що вони поступово визнають її точку зору і стають на її бік у спірних питаннях. Легко і невимушено знайомиться і спілкується з людьми, в тому числі з “потрібними”, які потім допомагають їй по життю і в кар’єрному просуванні. Комунікабельна, вміє керувати колективом. Вибирає високооплачуване місце роботи, так як матеріальне становище дуже важливо для неї. Зробить все можливе, щоб одержати те, чого бажає. Октавія – приспособленка, може знайти вихід з будь-якої ситуації, прижитися в будь-якому колективі і компанії. Може стати керівником, перекладачем, танцівницею, актрисою, репортером, вчителем танців, музики, організатором свят, аніматором, менеджером, хореографом, стюардесою, навіть каскадером.

Октавія володіє шармом, красива, приваблива, вміє справити враження на протилежну стать, тому у неї завжди багато залицяльників. Чоловіка вибирає під стать собі, енергійної, діяльної. Вона дуже ревнива, не прощає зрад. Не любить займатися рутинною домашньою роботою. Але з неї виходить чудова дружина, любляча, але сувора мама. Дітей особливо не балує, привчає до самостійності. У неї дуже міцна сім’я.

Октавія – товариська людина, цікавий співрозмовник, у неї багато друзів і знайомих. Може як зачаровувати людей, так і, не замислюючись, вколоти, зачепити за хворе місце. Самотність її не обтяжує, навпаки, вона вважає його певною свободою.

Октавія любить витрачати гроші на себе кохану, одягається яскраво. Не байдужа до тварин. На здоров’я не скаржиться, але їй варто відгородити себе від надмірних розумових та фізичних навантажень, вміти відпочивати.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Окташа, Октава, Окта

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

смарагд

Метал

олово

Рослини

глід

Тотемна тварина

гіпопотам

Риси характеру

активність, товариськість, сексуальність

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Октавія Спенсер — американська актриса; Октавія Батлер — американська письменниця-фантаст; Октавія Старша дочка Гая Октавія й Анхарии, старша однокровна сестра Октавії Молодшої та імператора Октавіана Августа; Октавія Молодша сестра імператора Октавіана Августа і молодша однокровна сестра Октавії Старшої

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: