Офелія – значення і походження імені

Історія походження імені Офелія

Ім’я Офелія має незвичайну — літературну історію походження. Його придумав неаполітанська поет Якопо Саннадзаро більше 5 століть тому, з’єднавши разом два грецьких кореня — «Отэ» і «Лія». Офелією звали одну з героїнь його поеми «Аркадія».

Більшості з нас ім’я Офелія відомо з іншого літературного твору — шекспірівського «Гамлета». Однак мало хто знає, що трагічна сюжетна лінія з Офелією має реальні історичні корені. Прообразом послужила історія молодої англійки, яку забрало водами річки Ейвон в 1579 році.

Образ леді Офелії, створений Шекспіром, послужив джерелом натхнення для багатьох наступних поколінь митців у різних жанрах. Наприклад, загадкова історія Офелії знайшла відображення в картинах художників Джона Еверетта Мілле (1852), Олександра Кабанеля (1883) і Джона Вільяма Уотерхауса (1910). Тендітний образ Офелії надихнув багатьох сучасних поетів і музикантів: однойменна пісня «Офелія» є у Єгора Лєтова, Ірини Богушевской, Емілі Отемн і групи «Настя».

Також в честь імені Офелія був названий астероїд, відкритий в 1877 році, а в 1986 — один із супутників Урану.

Значення та характеристика імені Офелія

З самого раннього дитинства Офелія сильно прив’язана до батьків, вона гостро потребує постійної підтримки, схвалення та захисту. Вона неохоче спілкується з однолітками, уникаючи зайвої суєти і конфліктів, воліє грати на самоті, живе у своєму маленькому світі». Щоб уникнути проблем з соціалізацією, батьки повинні поступово, м’яко і без засудження вчити Офелію спілкуватися і взаємодіяти з іншими дітьми.

У підлітковому віці Офелія може бути схильна до апатії та депресії. Вона гостро переживає несправедливість або грубість інших людей, близько до серця сприймає критику, часто дуже плаксива. На відміну від більшості своїх ровесників, Офелія воліє проводити час вдома, в колі сім’ї.

Часто Офелія буває примхлива і инфантильна. Незважаючи на м’якість і лагідність характеру, вона легко домагається бажаного, непомітно маніпулюючи людьми.

“Домашній«дівчині Офелії дуже складно приймати важливі рішення, вона нерідко йде по шляху найменшого опору і не любить нести відповідальність. Офелія — не кар’єристка. Вона швидше віддасть перевагу спокійну, не складну і розмірене роботу в підпорядкуванні, ніж перспективну керівну посаду.

У відносинах із протилежною підлогою Офелія жінка-муза. Її краса, жіночність і беззахисність притягують чоловіків. Іноді Офелія може бути легковажною, змінюючи залицяльників, як рукавички, але закохавшись, залишається вірною своєму обранцеві. У відносинах Офелія шукає захист і опору, часто ідеалізуючи свого супутника.

З-за інфантильних рис характеру, Офелію складно уявити поступливою домогосподаркою з купою дітлахів. Але вона не поспішає змінювати свій уклад життя, поки морально не готова до створення сім’ї і народження дітей. Але коли це станеться, її будинок, безсумнівно, буде затишною «тихою гаванню» і «повною чашею».

Іменини:

22 березня

Зменшено-лагідний варіант

Офелюшка, Феюшка, Лияша

Скорочений

Офу, Фея

За церковним

Лея

Колір

  • блідо-волошковий

Планета

  • Нептун

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

халцедон, топаз

Метал

олово

Рослини

мак, еустома

Тотемна тварина

кролик

Риси характеру

лагідність, непостійність

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Офелія Ловибонд — англійська актриса; Офелія Вінтер — французька актриса і співачка; Офелія Карапетовна Амбарцумян — співачка; Офелія Завеновна Мкртчан — доктор біологічних наук; Офелія Малинов — італійська волейболістка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: