Олеся – значення і походження імені

Історія походження імені Олеся

За однією з версій ім’я Олеся має слов’янське коріння та є одним з варіантів імені Леся. Переклад імені пов’язують зі словом “ліс” або поєднанням “дівчина з лісу”, “лісова”. У сучасному світі існує ще один варіант імені Олеся – пишеться і вимовляється він через літеру “а” – Олеся.

За іншою версією ім’я Олеся походить від імені Олександра. Олександра ж перекладається як “захисниця”, “заступниця” і вживається на Україні і в Польщі.

Вважається також, що Олеся є короткої форми таких імен, як Олена, Олена, Лариса, Аліса і навіть зменшувально-пестливе звертання до Олега.

В даний час Олеся вважається самостійним ім’ям і вживається саме в такій формі.

Іменини Олесі отримали свої дати в честь святої Олександри і святкуються 2 квітня, 31 травня, 26 червня, 18 жовтня і 19 листопада.

Значення та характеристика імені Олеся

Олеся дуже ексцентрична, здатна здійснювати зухвалі вчинки, ніж лякає оточуючих і близьких людей. Непередбачувана, ще сьогодні будучи тихою дівчиною, завтра вона може зважитися стрибнути з парашутом або зайнятися скелелазінням. Якщо що-то в неї не виходить, вона вважає, що удача була не на її боці – самокритика в Олесі відсутня. Завдяки цьому, Олеся вірить у себе, в свої сили, ніколи не падає духом, невдачі не можуть її зламати.

Олеся характеризується як вічний оптиміст, вона здатна у будь-якій ситуації знайти щось позитивне і хороше. В цілому дівчина Олеся не така, як всі, і сама намагається триматися в цьому образі, виділяючись в суспільстві яскравим одягом, кольором волосся, манерою поведінки, життєвою позицією або дивною професією.

Для інших вона – відкрита книга, не вміє лукавити, говорить те, що думає, а іноді і не встигши подумати – каже, здатна ділитися своїми секретами з малознайомими людьми. В колективі користується повагою і є людиною, з яким можна поговорити про все на світі.

Часто віддає перевагу кар’єрі сім’ю, виховання дітей і домашнє господарство.

Якщо Олесі вдається завоювати довіру людей у якій-небудь справі, то вона досягає неймовірних успіхів у ньому. Відрізняється аналітичним розумом, здатністю до філософствування, чудово буде себе почувати на політичній арені.

Так як Олеся багато говорить, суспільство вимагає від неї виконання всього сказаного, в іншому разі вона ризикує уславитися пустословом і базікою. Тому, кілька разів побувавши в цих “звання”, Олеся починає розуміти, що чесність і честолюбство – це абсолютно різні речі.

Риси характеру імені Олеся

У Олесі надто енергійний характер, причому цієї енергії стільки, що вистачає і на роботу, і на сім’ю, і на оточення. Легкість також її риса – легка в спілкуванні і в побуті, легка на підйом.

Олеся – яскрава особистість, їй необхідно мати на увазі і при цьому купатися в компліментах, любов і шанувальників. Сама любить робити компліменти, трохи “підлиза” у ситуаціях, в яких хоче отримати для себе вигоду.

Рассудительна, але слова залишаються словами – може міркувати про тієї ж любові нескінченно, але з легкістю кинеться у вир з головою всупереч своїм словам.

Недовірливий, не потрапляє під вплив оточуючих, знає собі ціну, але часто переоцінює себе і свої сили.

Ще однією очевидною рисою Олесі є прямолінійність. Вона їй частіше заважає, ніж допомагає, так як слова випереджають думки, причому не завжди в коректній і ввічливій формі.

Олеся не вміє сумувати, якщо терпить крах – йде далі і не оглядається назад, не вміє аналізувати ситуацію і робити з неї досвід.

Сімейні та любовні стосунки Олесі

Олеся виходить заміж як мінімум один раз, далі слід або другий і третій шлюб, або просто спільне проживання з другою половинкою. Перший шлюб розпадається з тієї причини, що Олеся частіше виходить заміж, будучи дуже молодим, не досягнувши 20-ти років, і чоловік не може дати їй ту турботу і матеріальні блага, яких вона потребує і про які вона мріяла, живучи з батьками. Розлучення переносить, впадаючи в депресію, і переживає його, йдучи з головою в роботу.

Другий шлюб завжди вдаліше першого, так як вступає в нього Олеся після ретельного аналізу перше відносин і тільки з серйозним, відповідальним і сильним чоловіком, здатним підставити своє плече у складній ситуації.

В цілому Олеся – однолюб, живе сім’єю, в якій проявляє всю свою ніжність і ласку. До чоловіка ставиться з ревнощами, що часто призводить до безпідставною скандалів.

У шлюбі вірна й віддана, намагається підім’яти під себе чоловіка, частіше це у неї не виходить. Жадає нововведень у відносинах з чоловіком і він повинен бути до цього готовий, у противному випадку виникають взаємні недомовки, Олеся йде в себе і не спробувавши розібратися в ситуації, може порвати стосунки назавжди.

Олеся відмінна господиня. Чистота, комфорт і затишок для неї на першому місці. Смачно готує і пече, веде сімейний бюджет, стежить за собою – на все знаходиться час. Займається дітьми, приділяє достатньо уваги чоловіка, проявляючи турботу навіть до його батьків, обов’язково живуть окремо від її родини. Весь побут несе на своїх плечах, дорожить гармонією сімейних відносин і робить все, щоб чоловік не відчував себе підкаблучником.

Секс для неї дуже важливий. Олеся потрібен чоловік і коханець в одній особі для задоволення її запалу. У сексі вона темпераментна, ніжна, ласкава. Вимагає від чоловіка винахідливості, експериментів, різноманітності і постійної новизни.

Вибір професії. Бізнес, кар’єра Олесі

Все, що підходить простим дівчатам і жінкам, Олесі не цікаво. Вона вибирає незвичайні професії, такі, в яких жінки – велика рідкість. Олесю можна побачити серед геологів, капітанів далекого плавання, залізничників, навіть в цих професіях вона буде продовжувати залишатися граціозною і витонченою натурою.

Переконати Олесю у виборі професії неможливо, всі вмовляння призведуть до того, що вона звільниться з поточної роботи і влаштуватися на іншу, а декілька разів гірше попередньої.

Рідше Олесі стають бухгалтерами або інженерами. Якщо вона сама захоче, то зможе вибудувати грандіозну кар’єру, доклавши максимум зусиль. З легкістю і спонтанно може переобладнати кухню, наприклад, в магазин, вирішивши стати продавцем чогось незвичайного і рідкісного. Сперечатися з Олесею марно. Тільки після розорення або інших невдач вона перегорить ідеєю, вважаючи, що їй просто не пощастило, і пуститься шукати і втілювати нові ідеї в життя.

Здоров’я Олесі

У Олесі відмінне здоров’я. Не докладаючи особливих зусиль, вона завжди залишається в прекрасній фізичній формі, не вдаючись до дієт і активного спорту. Завжди струнка, з красивою шкірою і міцними та здоровими волоссям.

Не дивлячись на відмінні природні дані, що Олеся любить відвідувати спортзал, вважаючи, що немає межі досконалості. Регулярні піші прогулянки кінний спорт, плавання – всім цим вона живе, вважаючи це навіть не роботою над собою, а більше розвагами.

З віком виникають проблеми з дихальними шляхами, тому в юності їй не рекомендується палити.

Олеся схильна до незначних, не хронічних шкірних захворювань після 35 років. Обережність слід виявляти на сонці, при засмагу як природним, так і штучним шляхом.

Ім’я Олеся для дитини

Маленька Леся – мила дівчинка, товариська і відкрита, трохи сором’язлива, поступлива, схожа на янгола. На все дивиться з захопленням, наївністю і позитивом. Росте хворобливою дитиною, часто страждає від простудних захворювань, бронхітів.

Як і всі діти, Олеся егоїстична, особливо ця риса проявляється в тих моментах, коли батьки не приділяють їй належної уваги у вихованні. В дошкільному віці, не дивлячись на свою доброту, вже проявляє чоловічі якості: хоробрість, відважність, напористість.

В школі вчиться добре, але сильного бажання не проявляє, з часом перестає прикладати зусилля до процесу навчання і залишає все, як є, пускає своєю чергою. Віддає перевагу нудним уроків театральні гуртки, шкільні заходи та підготовку до них, так як починає поступово закохуватися в себе на сцені і в те, що на неї дивляться оточуючі і їй захоплюються. Прагне бути організатором цих заходів.

З ранніх років вміє дружити, в повноліття вступає з відданими і перевіреними людьми, які стали вже рідними. Коло її друзів складається в основному з представниць прекрасної статі, чоловіки бояться незалежності Олесі і рідко вирішуються на дружбу з нею. Багато молоді люди закохані в прекрасну школярку, але сказати їй про це не вирішуються.

У Олесі є музичний талант і хороші задатки художника.

Зовні Олеся – татова копія, тісно з нею пов’язана, воліє радитися і секретничати більше з них, ніж з матір’ю. Але характер все ж бере від мами.

Після закінчення школи прагнення до подальшого навчання не відчуває, але розуміючи, що освіта в майбутньому стане в нагоді, поступає в коледж, технікум, рідко в інститут. Вчиться без бажання, часто кидаючи це справа на зовсім, чи йдучи в академічну відпустку, в декрет – куди завгодно, лише б не вчитися стільки часу поспіль.

Іменини:

22 березня, 2 квітня, 6 травня, 31 травня, 17 липня, 13 жовтня, 19 листопада, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Лесенька, Лесюня, Лесюша, Лесена

Скорочений

Леся, Леська, Лесек

За церковним

Олександра

Колір

Планета

  • Уран
  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

корал

Метал

залізо

Рослини

верба, актинія

Тотемна тварина

медуза, бик

Риси характеру

сильна воля, прагматичність, егоїстичність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Олеся Железняк (російська актриса театру і кіно), Олеся Барель (радянська баскетболістка), Олеся Зикіна (російська легкоатлетка), Олеся Ємельянова (практикуючий педагог і винахідник, розробник настільних ігор, іграшок), Олеся Стеценко (художник), Олеся Маньковська (актриса театру)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: