Оксана – значення і походження імені

Історія походження імені Оксана

Оксана – український варіант жіночого імені Ксенія, яке має грецьке коріння і означає “чужинка”, “гостя”, “іноземка”, “мандрівниця”, “чужа”, “гостинна”.

Ім’я дуже поширено, тому має велику кількість скорочених і зменшувально-пестливих форм, серед яких: Оксанка, Оксанонька, Оксаночка, Оксануся; Аксеня, Аксенька, Аксенонька, Аксеночка, Аксинка, Аксиня, Аксюта, Аксютка, Аксютонька, Аксюточка, Ксенія, Ксенька, Ксенка, Ксенонька, Ксеночка, Ксюха, Ксюшка, Ксю, Ксюта, Ксютка, Оксеня, Оксеночка, Оксинка, Оксюта, Оксютка.

Значення та характеристика імені Оксана

День ангела Оксани – 6 лютого.

Хто така Оксана? Яким чином її ім’я потрапило в християнський именослов?

Ксенія (вона ж Оксана) – це ранньохристиянська свята, диакониса монастиря в місті Мілас, яка відзначилася ревним повагою Христа і все своє свідоме життя присвятила служінню Богу.

Як свідчать окремі історичні факти, Ксенія походила з багатої римської родини, однак з-за непослух батькам змушена була покинути отчий будинок і шукати кращої долі. Названа батьками ім’ям Євсевія, майбутня свята відмовилася виходити заміж з примусу за чоловіка, вибраного батьками, а тому у віці 17 років разом з двома служницями втекла з дому на острів Кос. Саме на острові Євсевія познайомилася з пресвітером Павлом, який і привів її до християнства. Після обряду хрещення Євсевія змінила ім’я на Ксенія (Оксана), а трохи пізніше перебралася в місто Мілас в Карії, де за власні гроші побудувала церкву Святого Стефана. Саме тут Ксенія організувала найбільшу християнську громаду, докладала чимало зусиль до поширення віри в Господа, а згодом постриглася в черниці. Після того, як пресвітер Павло став єпископом у місті Мілас, він призначив Ксенію діаконисою. Померла ранньохристиянська свята в 450 році в місті Мілас, тому її іноді називають Ксенією Міласської.

Риси характеру імені Оксана

Звичайно, ні в кого не викликає сумніву той факт, що походження імені і його значення впливають на носія, тому не дивно, що Оксана (вона ж Ксенія) відзначається такими рисами, як імпульсивність, наполегливість і послідовність.

У дитинстві маленька Оксанка – досить замкнуте, навіть непривітний дитина, яка не особливо любить рухливі ігри, а воліє мовчазне складання конструкторів, ігри, які вимагають тиші і спокою. Спілкується в основному з представницями жіночої статі, нікому не довіряє свої секрети, тому що боїться, що їх зможуть використовувати проти неї самої.

Навчається Оксана без особливого задоволення, але вроджений інтелект допомагає їй без особливих зусиль встигати з усіх предметів шкільної програми.

Оксана часто дуже невпевнена в собі людина, тому її легко образити: всі натяки і недомовки вона тут же сприймає на свій рахунок.

Оксана не відзначається обов’язковістю. Звичайно, вона зробить все, що має, але якщо її спіткає невдача, то вона буде звинувачувати оточуючих, несприятливі обставини – тільки не себе. Вона не здатна сприймати будь-яку критику, навіть конструктивну, вважаючи її посяганням на власне “я”. Якщо хочете зберегти з Оксаною хороші відносини – не говоріть з нею на дражливі теми, не намагайтеся в чомусь переконати, тому що результат все одно буде один – образа на вас за те, що не розумієте всіх нюансів її тонкою і вразливою душі. Напевно, саме тому Оксана не має вірних друзів або подруг: її зайва прямолінійність, безкомпромісність і нетерпіння до чужої думки відвертають від неї людей.

Оксана дуже наполеглива, часто до фанатизму. Якщо вона вже щось для себе вирішила, то буде вважати справою честі нав’язати комусь свою точку зору. Переконувати її в неправоті – відмінний спосіб нажити собі ворога.

З іншого боку, Оксана – людина дуже раціональний: вона сто разів подумає перед тим, як прийняти якесь рішення. Якщо вам потрібно проаналізувати якусь ситуацію, виявити всі нюанси або підводні течії – звертайтеся до Оксани. Вона з цим чудово впорається, однак результат буде дещо песимістичними. Оксана взагалі схильна сприймати світ у темних кольорах: вона переконана, що все, що робиться, до гіршого.

Оксана пряма і безкомпромісна, не прощає чужих промахів і помилок, хоча своїх часто не бачить. Вона малює в уяві ідеальний світ, не завжди розуміючи, що в житті цього ідеалу досягти неможливо, тим більше вимагати від когось бути ідеальним.

Сімейні та любовні стосунки Оксани

Оксана не володіє яскравою зовнішністю, вона скромна і зовні малопомітна, але має великі амбіції і запити. Раціональність Оксани позначається і на виборі партнера: вона шукає чоловіка, якому може довіряти, але який одночасно забезпечить їй надійний тил. Якщо в роботі Оксана схильна розраховувати тільки на себе, то в сімейному житті хоче, щоб відповідальність за спільно прийняті рішення брав на себе чоловік.

За характером Оксана лідер, тому хоче, щоб їй не заперечували і не ставили під сумнів її лідерські якості. Вона свято переконана, що обов’язок чоловіка – забезпечувати сім’ю. І якщо йому з якихось причин це не вдається, то побудувати хороші стосунки з Оксаною, уникнути сварок і скандалів практично неможливо. Ідеально жінці, яка носить ім’я Оксана, підійде людина, готовий з нею погоджуватися навіть у дрібницях.

Оксані подобається, коли чоловік бере відповідальність на себе, але перед прийняттям важливого рішення, він обов’язково повинен порадитися з нею.

Зі свекрухою Оксана зазвичай вибудовує рівні стабільні відносини без зайвої сентиментальності й емоційності.

Єдина слабкість Оксани – діти. Вона любить їх безмежно, а тому зазвичай прагне мати хоча б трьох власних. Вона хороша і відповідальна мати, яка, однак, не схильна дозволяти дітям все на світі і виконувати всі їхні забаганки. Навіть до виховання дітей Оксана підходить з усією притаманною їй раціональністю.

Оксана не любить домашніх справ і турбот, пов’язаних з побутом. Звичайно, вона виконає все, що потрібно: і приготує їжу, і прибере в квартирі – але робити все це без ентузіазму. Якщо їй попадеться чоловік, готовий виконувати всю цю роботу за неї, то такого чоловіка вона буде обожнювати.

На побутові умови, в яких вона живе, Оксана взагалі дуже мало звертає уваги. Звичайно, вона розуміє, що свій комфорт треба влаштовувати самої, що ніхто за неї цього не зробить, проте в плані ремонту Оксана дуже важка на підйом. І добре, якщо вона вибере чоловіка, готового вирішувати побутові проблеми самостійно. Якщо ні – то будьте готові побачити в її будинку протікають крани, обірвані шпалери і ремонт зразка минулого століття.

Вважається, що ідеальним має всі шанси стати шлюб Оксани з чоловіком, який носить ім’я Аркадій, Олександр, Григорій, Володимир, Олег, Юрій, Роман.

Слід уникати чоловіків з іменами Іван, Степан, Петро чи Станіслав.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Оксани

Жінка, яка носить ім’я Оксана, розумна, горда, навіть самовпевнена. Вона чітко ставить перед собою мету і впевнено йде до неї, незважаючи на обставини і тих, хто несподівано або не зовсім виникає на шляху досягнення цієї мети.

Оксана дуже працездатна і працелюбна, тому вона виконає будь-яке, навіть найскладніше завдання.

Оксана самокритична, моментами навіть занадто, що виливається у невпевненість: Оксана переконана, що роботу можна було виконати ще краще і якісніше, ніж вона це зробила.

Перед виконанням будь-якої роботи Оксана буде довго нити і стогнати, що життя несправедливе і все має виконувати тільки вона, але можете бути впевнені, що свою частину роботи вона виконає. І виконає добре.

Оксана буває відповідальної до нудоти: вона перевірить кожну дрібницю, кожен момент, але буде впевненою в тому, що не помилилася.

Непростий характер Оксани часто не дозволяє жінці адаптуватися в колективі, тому на роботу, особливо пов’язану з спілкуванням з людьми, жінка часто ходить без особливого задоволення.

Оксана дуже делікатна, а тому дуже негативно сприймає чужі помилки, свої ж зазвичай пояснює впливом недоброзичливців або випадковим збігом обставин.

Раціональність Оксани дає їй можливість реалізуватися практично в будь-якій сфері діяльності: з неї буде і хороший педагог, і відповідальний лікар, і непоганий інженер, і талановитий спортсмен. З творчістю в Оксани чомусь не складається, тому вона рідко знаходить себе в професіях, які мають відношення до мистецтва.

Здоров’я Оксани

Щодо здоров’я Оксани думки дуже різняться: одні джерела стверджують, що Оксана дуже слабка від народження, а тому сприйнятлива до купи болячок, інші ж ресурси авторитетно стверджують, що жінки з цим ім’ям відзначаються богатирським здоров’ям.

Можна знайти інформацію про те, що здоров’я Оксани залежить від пори року, в яке та народилася. Так, вважається, що “літні” Оксани кілька заздрісні і люблять попліткувати, тому їх слабкими місцями є очі і органи дихання; “весняні” – интриганки і егоїста, тому часто страждають від захворювань серцево-судинної системи; “зимові” – дуже добрі і жалісливі, тому болячки обходять їх стороною, “осінні” – врівноважені і прямі, тому можливі проблеми з нервовою системою.

Загалом, якщо вірити всьому написаному, то закрадається думка, що здорових людей природа просто не створила, але це не так. Пам’ятайте, що здоровий спосіб життя зможе подолати будь-яку хворобу.

Ім’я Оксана для дитини

Ім’я Оксана було дуже популярним в 50-70 роках минулого століття. Зараз спостерігаємо деякий спад його частотності, однак, спостерігаючи за тим, як активно сьогодні повертаються давно забуті імена, можемо припустити, що незабаром і ім’я Оксана поверне собі колишню популярність.

Ім’я Оксана носять чарівні представниці різних соціальних груп і професій. Наприклад, Оксана Баюл (фігуристка), Оксана Казакова (фігуристка), Оксана Чусовітіна (гімнастка), Оксана Фандера (актриса), Оксана Хвостенко (нхл).

Іменини:

1 січня, 6 лютого, 26 серпня, 15 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Оксанка, Оксаночка, Оксашка, Саночка, Ксюшенька, Ксюня, Сюня

Скорочений

Ксана, Ксюша, Сана

За церковним

Ксенія

Колір

  • сірий
  • сріблястий

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

халцедон

Метал

електрум

Рослини

кипарис, безсмертник

Тотемна тварина

кролик

Риси характеру

імпульсивність, самовпевненість, правдивість

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Оксана Чусовітіна (відома радянська, єврейська і німецька гімнастка, з 2006 року виступає за Німеччину; єдина в історії гімнастка — учасниця 5 літніх Олімпіад (1992, 1996, 2000, 2004, 2008), заслужений майстер спорту СРСР (1991)), Оксана Фандера (актриса), Оксана Федорова (телеведуча), Оксана Хвостенко (відома українська біатлоністка), Оксана Дмитрієва (політик), Оксана Баюл (фігуристка, олімпійська чемпіонка 1994 року в жіночому одиночному катанні), Оксана Акіньшина (актриса), Оксана Арбузова (актриса)Оксана Домніна (фігуристка, що виступає у танцях на льоду), Оксана Казакова (російська фігуристка, що виступала в парному катанні)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: