Ольга – значення і походження імені

Історія походження імені Ольга

У імені Ольга простежується два варіанти походження. Перший варіант – це запозичення імені Хельга (Хельгла) зі скандинавських мов з перетворенням на ім’я Ольга.

Другий варіант передбачає давньослов’янське походження цього імені від чоловічих імен Вольга, Волх, які використовувалися на Русі досить довго до приходу вікінгів, вихідців зі Скандинавії. У літописних документах зустрічається два варіанти написання цього імені: Ольга і Вольга.

У літературних джерелах частіше фігурує древньоскандинавське походження цього імені.

Значення та характеристика імені Ольга

Ім’я Ольга, відбулося від скандинавського Хельга, що означає «свята», «священна», «мудра», «світла», «ясна», «фатальна». А якщо вважати істинним давньослов’янський варіант походження, то ім’я Ольга означатиме «сонячна», «гарна», «значуща», «велика».

Ім’я Ольга зазвичай належить значущою і світлої особистості. Воно дуже неоднозначно. В ньому відчувається твердість, завзятість і м’якість одночасно. Ольга часто ототожнюється з вільхою. Це м’яке, гнучке і красиве дерево. Звучання імені Ольга тотожне на різних мовах. Білоруською мовою – це Вольга. На італійською, німецькою і польською мовами – Olga, на українському – Ольга. У всіх мовах присутній жорстке «lg» або «льг», яке в пестливих формах пом’якшується. Так і сама Ольга може бути жорсткою і дуже м’якою.

Риси характеру Ольги

Характер у Ольги суперечливий, важкий, але сильний. Це дуже цілеспрямована, впевнена в своїх силах, інтелектуальна і рішуча жінка.

Позитивними рисами характеру Ольги можна вважати серйозність, вдумливість, схильність до самоаналізу. Ольга дотримується строгих норм моралі. Вона чистоплотна і дисциплінована. Це тонка і одухотворена особистість. Ольга володіє приємною зовнішністю. Вона чуйна і завжди допоможе в скрутну хвилину. Їй властивий дипломатичний талант, який допомагає в спілкуванні і робить її привабливою співрозмовницею. Завдяки самоконтролю Ольга ніколи не скаже зайвого.

Негативними рисами Ольги є твердість, вразливість, глибокі переживання своїх образ, упертість, іноді – грубість. Ольга насилу може попросити вибачення, якщо винна. Вона злопамятна, нічого не прощає і пам’ятає навіть дуже старі образи.

Ольга завжди намагається досягти мети. І їй це нескладно, так як вона володіє сильною волею, спокоєм, витримкою і терпінням. Вона дуже комунікабельна, але не терпить фамільярності. Ольга здатна себе контролювати навіть при сварках. Але вона дуже вперта і сперечатися з нею нелегко.

Ольга заперечує сентиментальність і слабкість. Їй не властиво бурхливе вираження емоцій. Ользі приємно, коли оточуючі схвалюють її вчинки. А в разі критики Ольга може замкнутися, або образити, хоча різке поведінку їй невластиво. Зовні Ольга відкритий і дуже товариська людина, хоча вона і дуже замкнута. Ніхто ніколи не може передбачити її дій.

Сімейні та любовні відносини Ольги

Зазвичай Ольга виходить заміж рано і сім’я для неї стає пріоритетним напрямком у житті. Вона віддана дружина і хороша мати. Однак вона буває іноді холодна з чоловіком. При сварках може наговорити багато неприємного. Якщо перша справжня любов Ольги не призведе до створення сім’ї, то вона досить довго не вийде заміж. При появі суперниці Ольга буде боротися жорстко і відчайдушно. Вона рідко поступається те, чим володіє.

Найголовніше для неї у шлюбі і у відносинах – це взаєморозуміння. Вона не прагне стати головою сім’ї, з нею завжди можна вирішити будь-які питання спокійно. Ольга цікавиться кулінарією й вміє смачно готувати. Вона любить і вміє організовувати спільний сімейний відпочинок і різні урочистості.

Сприятливий шлюб Ольги з чоловіками, які носять такі імена, як Анатолій, Борис, Віктор, Захар, Гнат, Ігор, Олег, Семен.

А складнощі у шлюбі віщують імена Андрій, Богдан, Денис, Петро, Микола.

Ольга високоморальна жінка. З чоловіками тримається дещо відсторонено. Вона не дозволяє подругам і родичам втручатися в її особисті відносини і допомагати їй порадами. Ольга відразу відчує зраду або нещирість чоловіка, тому чоловікові з нею потрібно бути завжди гранично чесним у взаємовідносинах. Однак вона любить попліткувати і дізнатися чи обговорити подробиці особистого життя подруг.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Ольги

Робота для Ольги значить дуже багато і вона не може задовольнятися на роботі другими ролями, так як має честолюбством. Ольга досить рідко вибирає творчі професії, для яких необхідне натхнення і багата уява. У неї розвинений і гнучкий аналітичного складу розуму. У ній також розвинені лідерські якості, а працьовитість та бажання наполегливо працювати будуть допомагати її кар’єрі. Вона може виконувати і фізичну та інтелектуальну роботу однаково добре і активно просуватися по кар’єрних сходах.

Ольга обов’язково повинна працювати. Життя домогосподарки не для неї. Вона повинна реалізувати себе. Ольга не прив’язується до певного місця роботи і легко може змінити його на більш вигідну. На будь-якому робочому місці Ольга ставати лідером і авторитетом для колег. Її цінують і поважають, хоча і відчувають поруч з нею почуття боязкості.

Ольга може бути громадським діячем, педагогом, лікарем, актрисою або балериною. Вона може добитися помітних успіхів у спорті. Ольга дуже відповідальна людина, тому їй багато по плечу. Також вона з успіхом може займати менш престижні посади в сфері обслуговування, бути менеджером або керувати магазином.

Здоров’я Ольги

У дитинстві Ольга хворіє рідко і швидко одужує. Від природи у неї міцне здоров’я та гарний імунітет. Вона витривала. Однак, років з п’яти Ольга починає частіше хворіти простудними захворюваннями, так як у неї трохи ослаблені легені і бронхи.

Проблеми зі здоров’ям у Ольги проявляються зазвичай у вже досить зрілому віці. У неї часті проблеми з зубами, зазвичай після пологів. У Ольги можливий розвиток діабету, тому їй необхідно правильно харчуватися. Можливі також захворювання печінки, проблеми з тазостегновими суглобами, а також дерматологічні захворювання. Літня Ольга часто повна, але надзвичайно активна і рухлива жінка.

Ім’я Ольга для дитини

У дитинстві Ольга зразковий і спокійна дитина. У шкільні роки вона не по роках серйозна. Вона обидчива і з нею нелегко. Ольга може замкнутися в собі або заплакати від образи. Вона здібна учениця і вона вчиться добре, але лише в рамках шкільної програми. У неї немає бажання досягти успіху. У Ольги хороші взаємини з однокласниками і з вчителями. Вона скромна і працелюбна.

Подорослішавши, Ольга починає прагнути до лідерства серед однокласників. Вона завжди акуратна, їй подобатися красиво одягатися і добре виглядати. Вона дуже ретельно підбирає свій гардероб. Дівчина Ольга може дружити і з дівчатами, і з хлопцями. Вона вміє знайти з кожним спільну тему для розмови.

Іменини:

10 лютого, 6 березня, 14 березня, 11 липня, 17 липня, 24 липня, 23 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Олю, Олю, Олюшка, Олюнчик, Ольгуня, Ольгуша, Олюня, Олюля, Оляша, Леля

Скорочений

Оля, Олька, Ольчик, Оллі, Ольгуся, Лелька

За церковним

Ольга

Колір

  • жовтий

Планета

  • Місяць

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

бурштин

Метал

золото, алюміній

Рослини

ясен, жовтець

Тотемна тварина

леопард, сова

Риси характеру

сила, наполегливість, скритність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Свята блаженна Ольга – княгиня, дружина Ігоря Рюриковича, яка в 955 році відправилася у Константинополь, де її хрестили під іменем Олени. Св. Ольга перша з російських правителів прийняла християнство ще до хрещення Русі, перша російська свята. Ольга Миколаївна — велика княжна, дочка останнього російського імператора Миколи II. Ольга Йосипівна Садовська – російська драматична актриса, що прославилася виконанням ролей старух у російській побутовому репертуарі. Ольга Олександрівна Спесивцева — російська балерина, одна з кращих Жизелей 20го століття. Ольга Миколаївна Андровская (справжнє прізвище Шульц) — російська актриса, народна артистка СРСР. Ольга Миколаївна Рубцова – радянська шахістка, міжнародний гросмейстер, заслужений майстер спорту, чемпіонка світу, перша чемпіонка СРСР (1927 р.), згодом ще чотири рази підтвердила це звання. Ольга Федорівна Берггольц – російська радянська поетеса, автор багатьох ліричних творів, написаних у блокадному Ленінграді (під час ВВВ) і прославляють героїзм земляків. Ольга Олександрівна Будіна — актриса, лауреат Державної премії Росії, член правління Союзу кінематографістів, увійшла в десятку найкрасивіших жінок сучасної Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: