Никифор – значення і походження імені

Історія походження імені Никифор

Ім’я Никофор має грецьке походження і перекладається як «переможець». На відміну від однокореневого імені «Микола», в Україні це ім’я вживається рідко, зате так часто називають хлопчиків в Грузії. Зустрічається ім’я у Вірменії, Польщі та Греції. У Україну ім’я потрапило з Візантії, завдяки широкому поширенню християнства, часто вживалося і його популярність поступово знижувалася. У двадцятому столітті це ім’я вважалися занадто старомодним і застарілим і практично вийшло з ужитку, але на хвилі моди на старовинні імена так знову почали називати хлопчиків. Це ім’я стало основою для поширеною російської прізвища Нікіфоров.

У православному календарі вживається більше десяти святих Никофоров, це ім’я часто брали миряни, постриг у ченці.

Називаючи так дитину, батьки бажають своєму синові життя, повної успіхів, впевненості в собі і яскравої долі переможця. Передбачається, що в будь-якій справі хлопчикові буде супроводжувати удача.

Значення та характеристика імені Никифор

Одне з основних якостей характеру Никифора — це висока швидкість прийняття рішень. Він моментально прораховує варіанти, аналізує і видає готовий результат. І, треба визнати, йому рідко доводиться шкодувати про наслідки, так як практично завжди він робить правильний вибір.

Маленький Никифор дуже рухливий, він постійно знаходиться в пошуку інформації, йому весь час потрібні нові розваги. Однокласники люблять Никифора за оригінальність мислення і відмінне почуття гумору, хоча далеко не завжди його безневинні жарти.

У Никифора немає проблем з точними науками, будь-які завдання він клацає як горішки, але іноді йому складно зосередитися на матеріалі. Він любить сухе і короткий виклад матеріалу в підручниках, а докладна лекція вчителя з прикладами і поясненнями може бути для Никифора нудною.

На роботі він зібраний і діловитим, не витрачає час на порожню балаканину і завжди має чіткий план дій. Якщо Никифор стає начальником, він вибудовує чітку структуру підпорядкування, розподіляє функції в колективі і вимагає від своїх підлеглих дотримуватися складений ним план роботи. При цьому Никифор досить добре розбирається в людях, щоб розуміти, чого чекати від своїх підлеглих і не перевантажує їх надміру.

З жінками Никифор буває несподівано боязкий, часто може роками приховувати від симпатичної йому дівчини свої почуття. Створивши сім’ю, Никифор намагається бути ідеальним чоловіком, хоча далеко не завжди справляється з новою роллю. Він не вимагає від партнерки занадто багато, але чекає, що вона буде розвиватися разом з ним. Найважче Никифор переживає, якщо його супутниця перестає цікавитися світом і замикається в родині, навіть подружню зраду він переносить легше, ніж апатію подруги.

Своїх дітей Никифор дуже любить і ніколи не шкодує про час, проведений разом.

Никифор часто знаходить себе в творчих професіях, він любить подорожувати і цікавиться політикою. При заняттях спортом він становить чіткий план тренувань, любить прогнозувати майбутні досягнення, впевнений у своїх перемогах.

Іменини:

26 січня, 8 лютого, 21 лютого, 22 лютого, 14 березня, 23 березня, 17 квітня, 2 травня, 17 травня, 21 травня, 26 травня, 15 червня, 29 червня, 5 листопада, 26 листопада, 11 грудня, 20 грудня , 24 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Никифорушка, Никофорик, Никишенька, Никифорка

Скорочений

Нік, Ніки, Ніккі, Фора, Фор, Никишка

За церковним

Никифор

Колір

  • бузковий
  • білий
  • фіолетовий

Планета

  • Сатурн
  • Місяць

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

сапфір, алмаз, сердолік

Метал

олово, цинк

Рослини

кипарис, осока

Тотемна тварина

коник, мавпа, восьминіг

Риси характеру

почуття гумору, розум, пунктуальність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Никифор Криницький – польський художник; Никифор Бегічев – російський моряк, дослідник, мандрівник; Никифор Колофридин – радянський актор; Никифор Вилонов – революціонер, соціал-демократ; Никифор Ирбах – грузинський першодрукар; Никифор Павлов – військовий геодезист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: