Наум – значення і походження імені

Історія походження імені Наум

Короткий містке чоловіче ім’я Наум на території нашої країни не користується великою популярністю. Ще сто років тому вона зустрічалася набагато частіше, і це цілком зрозуміло. Старовинним ім’ям Наум новонароджених хлопчиків називали у відповідності з рекомендаціями священика. Вперше ім’я стали використовувати в давньоєврейській мові. Воно з’явилося в період розвитку культури цього народу, їх релігії. Сталося ім’я Наум від причастя, значення якого — «втїшає», або «утешенный».

Англійці вимовляють ім’я інакше — Nachum (Нахум), білоруси — Навум, серби — Наум. На Русі 14 грудня святкували день Наумки-грамотника, цей день був своєрідним кордоном, початком навчання дітей грамоті. Святому Науму молилися про успіх у навчанні. Перший Наум, про якого розповідає Біблія, був давнім пророком. Цей провидець передбачив сумну долю Ніневії, столиці Ассирійської держави. Місто знелюдніло після бою з об’єдналися мидянами, халдеями, скіфами, кіммерійцями.

Значення та характеристика імені Наум

Ім’я Наум дарує своєму носієві філософське ставлення до життя. Це дуже спокійний, працьовитий, добрий чоловік, що володіє могутнім інтелектом. З маленьким Наумом батьки не матимуть жодних проблем — він слухняний, встигає по всіх предметах, до нього добре ставляться однолітки і педагоги.

Дорослішаючи, Наум стає все більш потайливим. Часто оточуючі навіть не здогадуються, які пристрасті, які образи виникають в його душі. При зовнішньому спокої Наум може іноді діяти імпульсивно. Цей чоловік дуже любить, коли його хвалять, позитивна оцінка є для нього найбільшим стимулом.

Незнайомцям Наум не дуже цікавий, тому що цей чоловік не поспішає показувати свій глибокий внутрішній світ. Якщо Наум визнає свого співрозмовника гідною людиною, він буде спілкуватися з ним на рівних, заслужить велику симпатію і повагу. Цей чоловік цілком може стати довгожителем. До похилих років Наум зберігає ясний розум, бадьорість духу. Небезпека для нього представляють часті респіраторні захворювання.

Наум — чудовий сім’янин. Зі своєю дружиною він неймовірно покладливий і м’який. У дружини він намагається вибрати спокійну, лагідну жінку, яка буде мати потребу в ньому, і відкрито, часто демонструвати свої почуття. У цьому випадку Наум і сам буде ніжний і ласкавий. Цей чоловік навряд чи стане займатися суто жіночими справами, підміняючи свою дружину на кухні. Але зате він буде намагатися зробити хорошу кар’єру, щоб його близькі ні в чому не потребували.

Діти обожнюють свого батька. З ним цікаво, весело, дуже спокійно. Діти слухаються його беззаперечно, спілкування з Наумом збагачує їх знаннями, вчить пытливости і спостережливості. Самому Науму потрібно вибирати роботу, яка буде приносити йому задоволення. Ця людина може вибрати професію педагога, лікаря, інженера. Він може стати відомим музикантом, художником, архітектором. Для носія імені Наум підійдуть робочі професії — водія або електрика, лише б робота приносила йому радість.

Іменини:

3 липня, 9 серпня, 14 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Наумчик, Наумушка

Скорочений

немає

За церковним

Наум

Колір

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

карбункул

Метал

мідь

Рослини

інжир, гвоздика

Тотемна тварина

равлик

Риси характеру

спокій, працьовитість, філософське ставлення до життя

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Біблійний пророк Наум, жив за 700 років до Різдва Христового; Наум, священик, місіонер, поширював християнство серед слов’ян; Наум Кайдановскій, російський, радянський астроном.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: