Натан – значення і походження імені

Історія походження імені Натан

У чоловічого імені Натан, що володіє давньоєврейськими корінням, є кілька синонімів: Натан (так воно виглядало в церковнослов’янською мовою), Нафаня, Натанаїл, Натанаил. Повна його форма, зараз вийшла з ужитку, — Натанаэль. Лінгвісти стверджують, що вона вперше зустрічається в Біблії. Ім’я Натан перекладається як «подарований їм (Господом)», «даний їм (Господом)». Відзначимо, що в католицьких, ні в православних святцях ні цього імені, тому що коротка форма Натан не зустрічається в Біблії. З цієї причини носій його не відзначає іменини. Проте прийнято ім’я Натан ототожнювати з ім’ям Натанаїл, яке вельми шановане у послідовників християнської релігії. Самий відомий володар цього імені — апостол Варфоломій, його іноді називають Нафанилом. Цей один із дванадцяти апостолів Ісуса Христа відомий тим, що прийняв мученицьку смерть через білування. В Ізраїлі є місто Натанія, названий на честь Натана Штрауса — відомого американського гуманіста.

Значення та характеристика імені Натан

Як вже зазначалося, ім’я Натан означає «даний їм», це одне з рідкісних імен, що вказують на Творця. Цікаво, що чоловікам з ім’ям Анатолій, збираються на постійне місце проживання в Ізраїль, радять брати друге «ивритизированное» ім’я Натан. Вчені-лінгвісти при розгляді фоносемантики імені Натан дають йому такі визначення: величний і простий.

Чоловік, названий так, легкий в спілкуванні, але кілька марнославний, що іноді відштовхує людей. Якщо закривати очі на самолюбування Натана, то з ним можна побудувати гарні відносини. Людина, що носить це ім’я, володіє такими рисами, як невибагливість і відстороненість. Він не женеться за комфортом в побуті, йому не потрібні кулінарні шедеври, проте він досить брезгливый. Для нього охайність — це дуже важлива риса, він ніколи не зблизиться з неакуратним людиною. Натан — щедрий і дбайливий одночасно. Він може віддавати багато грошей на благодійність, але економити на власному харчуванні. У ньому поєднуються протилежні якості: доброта до близьких і відсторонене ставлення до сторонніх людей. Для своїх родичів Натан не шкодує нічого, взагалі, цінність сім’ї він починає розуміти ще з дитинства. Чоловік любить дітей, мріючи про великій їх кількості. Він працьовитий і шановний начальством співробітник. Часто Натан починає свою справу, в якій процвітає. Цей чоловік може пишатися своїм чудовим здоров’ям, однак йому потрібно задуматися про профілактику хвороб хребта. Якщо назвати дитину Натаном, то потрібно бути готовим до того, що він буде дещо замкнутий і відлюдьком, але слухняний. Проблем у вихованні з Натаном ніколи не виникне: він поважає дорослих і намагається виконувати всі їх вимоги.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Натанчик, Натаник, Натаня, Натуся, Натусенька, Натуша, Наточка, Наток

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • білий
  • чорний

Планета

  • Плутон

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

онікс

Метал

вісмут

Рослини

горіхове дерево

Тотемна тварина

соловей

Риси характеру

активність, чутливість, нерішучість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Натан Альтман, художник (1889-1970); Натан Варгафтік, російський фізик (1904-1994); Натан Гінзбург, російський геохімік (1917-1984); Натан Певзнер, французький художник, виходець з Росії (1884-1962); Натан Ейдельман, письменник, історик (1930-1989)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: