Никон – значення і походження імені

Історія походження імені Никон

Ім’я Никон має давньогрецьке походження і сходить до імені Ніка. В Олімпійському пантеоні Ніка – крилата богиня славної перемоги. Никон перекладається з давньогрецької як «переможець».

Візантійське держава багато запозичив з грецької культури. Ім’я Никон не стало винятком. Якщо спочатку «Нікон» було просте світське ім’я, то поступово, з поширенням християнства, воно стало переважно церковним.

У православних святцях можна відшукати близько 9 Ніконов, найбільш значущі з них: святий священномученик Никон і преподобний Никон Печерський-Сухий. Св. Никон був язичницьким воїном, потім прийняв хрещення і чернецтво. За звернення в християнство язичників він отримав сан єпископа, був схоплений і страчений. 199 учнів постраждали за Христа разом з ним.

Никон Печерський-Сухий був ченцем Києво-Печерського монастиря, потрапив у полон до половців, де переніс багато тортур і катувань. Повернувшись з полону, він здійснив ряд християнських подвигів, багато постив, був дуже худим, тому й отримав прізвисько «Сухий».

В даний час ім’я Никон стало знову повертатися у світ. Воно популярне серед греків, а в Україні все ще сприймається як церковне.

Значення та характеристика імені Никон

Маленький Никон – вразливий, емоційний, злегка скутий дитина. Він прагне привернути увагу оточуючих, але не витівками і криком, як більшість дітей, а добрими вчинками. Капризи і впертість для нього не властиві. Завдяки чесності, справедливості, комунікабельності Никон добре знаходить спільну мову з однолітками. Він володіє феноменальною пам’яттю, легко запам’ятовує прочитане. В школі навчається добре.

З роками Никон змінюється. Він стає впертим і складною людиною. Друзі поступово відходять від Никона, залишаються тільки ті, хто готовий приймати його недоліки. Поступово у Никона розвивається критичність, критикує він не тільки оточуючих, але й себе. На цьому ґрунті захоплюється філософією і психологією. Будь-який тиск ззовні Никон сприймає як зазіхання на його особисту свободу.

Никон життєрадісний, любить веселитися. Він вірний своїм друзям, вміє здивувати їх, гостинний. Часто чоловік з цим ім’ям володіє гарним голосом та музичним слухом. Никон вміє контролювати емоції. У нього добре розвинені лідерські якості: відповідальність, старанність, тактовність, об’єктивність. Людям Никон не довіряє, тому близьких друзів у нього мало. Нещирість і лестощі Никон відчуває за версту. З боку здається, що він замкнутий і холодний, але в душі Никон дуже емоційний.

Никон інтелектуальний і має золоті руки. Він не кар’єрист, але звик досягати поставлених цілей. Труднощі виникають з вибором сфери діяльності, часто Никону потрібно змінити кілька професій, щоб знайти своє місце. У роботі він відповідальний, точний, не допускає помилок, реагує швидко, рішення приймає без коливань. Чоловік з цим ім’ям добре почуває себе в медицині, науці, журналістиці.

Жінки звертають увагу на Никона вже в юному віці. Але із-за недовіри, сором’язливості і звички ховати свої справжні почуття він довго буває самотній. У подружжя Никон обирає тиху, добру, спокійну дівчину. Він ревнивий і владний, вимагає, щоб дружина радилася з ним у всьому. Пом’якшити характер Никона здатна тільки дуже витримана, тактовна жінка. Але як глава сім’ї Никон має ряд переваг: надійність, ощадливість, працездатність, гостинність. Він дуже любить своїх дітей, багато займається з ними, буває сентиментальним.

Деколи ощадливість Никона призводить до зайвих обмежень себе і близьких. Він не любить витрачати гроші на дурниці. В одязі аскетичний, може легко відправитися за покупками в секонд-хенд.

Іменини:

5 квітня, 24 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Никонька, Никаша, Никуся

Скорочений

Ніка, Нік

За церковним

Никон

Колір

  • зелений
  • рожевий

Планета

  • Венера
  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

рубін, аквамарин, берил

Метал

мідь, бронза

Рослини

анемона, незабудка

Тотемна тварина

ягня, лань

Риси характеру

відповідальність, ощадливість, тактовність, об’єктивність

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Патріарх Никон – VI Патріарх Московський і всієї Росії, реформатор; Никон Печерський – літописець, ігумен Києво-Печерського монастиря; Никон Радонезький – ігумен Троїце-Сергієвої лаври, послідовник Сергія Радонезького; Никон Сицилійська – єпископ Никон Безсонов – єпископ РПЦ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: