Нурлан – значення і походження імені

Історія походження імені Нурлан

Чоловіче ім’я Нурлан має тюркське походження, найчастіше так називають хлопчиків в Казахстані. Існує версія, за якою це ім’я є результатом злиття двох коренів: тюркського «нур», що перекладається як «світло» або «сяйво» та арабської «лан», що означає «лев». В цьому випадку ім’я можна інтерпретувати як «блискучий і чудовий лев». Однак це красива версія походження імені знаходить мало прихильників серед філологів, які вважають, що «лан» є аффиксом і позначає порівняння і схожість (у даному випадку з сяйвом). Таким чином, найбільш ймовірно, що це звучне і красиве ім’я означає «сяючий, подібний до сяйва». Існує також набагато менш популярний жіночий аналог цього імені — Нурлана. У Казахстані використовується шаноблива форма звернення Нуріка.

Називаючи хлопчика Нурлоном, батьки очікують, що йому пощастить бути привабливим, досягти життєвих успіхів і прославитися.

Значення та характеристика імені Нурлан

Привабливий і харизматичний Нурлан з дитинства знає, чого хоче. Практично завжди він добре вчиться, легко знаходить друзів, подобається вчителям. Нурлан вміє досягати бажаного, готовий жертвувати заради своєї мети. Яскраві здібності та енергія допомагають йому рано проявити себе, його зосереджена впевненість у собі дуже подобається жінкам, тому нестачі уваги протилежної статі у нього не буває.

Навіть в юності Нурлан дивиться на шлюб досить прагматично і суворо підходить до вибору дружини. Крім особистої симпатії та привабливості для нього дуже важливі матеріальний достаток і зв’язку обраниці, тому він часто покладається на вибір батьків, яким повністю довіряє.

Найчастіше Нурлан має могутнього покровителя, якому він повністю відданий. Незважаючи на внутрішню порядність, Нурлан може надійти не дуже етично, якщо цього хочуть значущі для нього люди.

Нурлан часто обирає професію, пов’язану з інтелектуальною діяльністю, дуже любить викладати і ділитися досвідом, він мудрий і прозорливий наставник, який тонко відчуває сильні і слабкі сторони своїх учнів.

Він дуже любить своїх дітей, багато чого чекає від них і буває дуже розчарований, якщо ті не досягають поставлених цілей.

Нурлан — майстер переговорів, він чудово вміє відстояти свою точку зору, залишаючись коректним і не ображаючи опонента. Ця якість допомагає йому мати прекрасні стосунки з колегами по роботі або партнерами по бізнесу. Досягаючи влади, Нурлан стає досить авторитарним правителем, він не терпить непослуху і не любить критику. Йому вкрай важливо повністю довіряти підлеглим, тому віддасть перевагу менш талановитому, але більш відданого працівника.

Нурлан не любить переїжджати і рідко багато подорожує, хоча з великим задоволенням читає про інші країни і культури.

Він поважає чужі досягнення, з цікавістю ставиться до успіхів суперників, готовий переймати чужий досвід, якщо вважає його вартим. Якщо Нурлан вибирає спортивну кар’єру, то буває працьовитий і наполегливий, готовий працювати на знос, важко переносить поразки, але завжди намагається взяти реванш.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Нурланчик, Нурлаша, Нурлашик

Скорочений

Нур, Нура, Нурік, Нурри

За церковним

немає

Колір

  • ліловий
  • білий

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

агат

Метал

цинк, ртуть

Рослини

ягель, плющ, омела

Тотемна тварина

лев, борсук

Риси характеру

розум, гнучкість, наполегливість

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Нурлан Алимжанов – казахстанський кіноактор; Нурлан Абдуллін – казахстанський співак; Нурлан Бекжанов – казахстанський спортсмен, призер світових чемпіонатів по боротьбі вільним стилем; Нурлан Сабуров – казахстанський артист, гуморист, комік; Нурлан Керменбаев – казахстанський співак; Нурлан Абуов – казахстанський художник.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: