Нора – значення і походження імені

Історія походження імені Нора

Ім’я Нора і загальноєвропейське, і східне. Має коріння в декількох мовах. За найбільш поширеною версією було занесено в Британію і Ірландію норманами, з іншого — скандинавами. Досить поширена в англомовних країнах, особливо в Ірландії.

Також ім’я Нора вважається просто короткою формою таких повних імен європейської традиції, як Елеонора, Елінор, Хонория, Онората, Еванора і т. п. Ономатологи вважають, що ім’я Нора все ж є самостійною формою, хоча і може бути коротким іменуванням цих жіночих імен.

У східній традиції це арабське ім’я теж зустрічається досить часто. У Україні його зараз можна зустріти у мусульман, або вихідців з колишніх кавказьких республік. Ім’я рідкісне для української традиції іменування, але не унікальне. У часи СРСР зустрічалося в якості прибалтійського жіночого імені.

Значення та характеристика імені Нора

Ім’я Нора походить від латинського «honor» — «честь», «повага», «пошана», яке перейшло в норманський, з їх завоюванням Британії потрапило в англійський та ірландський мови. Тому Нора перекладається як «поважна», «шановна». З арабської «norăh» — «світло», «світла». І ім’я Нора тоді означає «світлий», «сяючий», «та, що несе світло». Скандинавське значення «norā» — «передбачати», «пророкувати», значить, Нора ще й «провидиця», «віщунка».

Всі ці значення частково описують характер Нори: яскрава, як світло, вміє досягати результатів — від цього шановна і мудра, як провісниця. Це, безумовно, харизматична жінка. Її комунікабельність, вміння взаємодіяти поєднується з відповідальністю, амбітністю і самостійністю.

У дитинстві Нора досить егоїстична. Це не злий умисел, а природний дитячий егоцентризм, коли дитина відчуває себе центром свого світу. Батькам потрібно бути чуйними, не ламати дівчинку суворим вихованням, а навчити відкриватися світу, дарувати любов і увагу.

Нора відмінна учениця, тому, підростаючи, вона освоїть тактику спілкування та обміну емоціями. У шкільному віці проблем з оточуючими точно не буде. Нора навчиться на льоту схоплювати правила гри. Всі будуть їй задоволені: вчителі, батьки, друзі. Ну а Нора почне пробувати свої сили в цікавих їй заняттях.

Роботу Норі треба вибирати, пов’язану з спілкуванням, з творчістю, спортом, з людьми і дітьми. Словом, все, що завгодно — тільки не папірці. Нора може працювати, не покладаючи рук, вміє ризикувати, тому бізнес їй теж по плечу. Головне — навчитися доводити справу до кінця. Кидати наскучившее справа — основна помилка Нори.

У відносинах Нора, як не дивно, ведена. Яскрава, смілива, харизматична, але поруч з коханим чоловіком стає лагідною і слабкою домашньої кішечкою. Почуття її дуже глибокі, тому чоловікові легко поранити Нору. Їй треба вчитися привносити в шлюб більше свого робочого напору і легкості спілкування. Дітей народжує пізно, коли досягне матеріального успіху або визнання в професії.

Іменини:

Немає православної святої з таким ім’ям, але є католицькі іменини в честь Святої Онорати 11 січня.

Зменшено-лагідний варіант

Норка, Ноні, Нората, Норочка, Шкряботушка, Норуша, Норри, Норонька, Норуся, Руся

Скорочений

Руся, Норри, Ноні

За церковним

немає

Колір

  • помаранчевий
  • червоний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

шпінель, кварц

Метал

олово

Рослини

бук, шток-троянда

Тотемна тварина

єнот

Риси характеру

товариська, яскрава, самостійна

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Нора Арнезедер – популярна співачка і актриса з Франції (к/ф “Париж, Париж!”); Нора Галь – письменниця, успішний перекладач художніх текстів, автор книги “Слово живе і мертве”; Нора Джонс – молода джазова виконавиця з Америки, сама пише пісні, співає і імпровізує на піаніно; Нора Мяо – китайська актриса 70-х, відома ролями у фільмах про бойових мистецтвах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: