Назір – значення і походження імені

Історія походження імені Назір

Ім’я Назір має кілька варіантів походження і тлумачення. Одне точно, його корені слід шукати на Сході, в межиріччі легендарних річок Тигр і Євфрат.

З арабської мови ім’я Назір (نذير) перекладається як «застережний», «віщує», «увещевающий». Воно є одним з постійних епітетів пророка Мухаммеда, оскільки той володів даром передбачення, був прозорливим і обережним.

В іудаїзмі слово «назір» позначає людини, який прийняв обітницю. А також цим словом називають мешканців Назарету. «Назір», таким чином, є синонімом до топоніма «назарянин».

Ім’я Назір може вживатися в кількох варіантах: Насир, Назер, Насер. А також має жіночий варіант – Назіра.

Широку популярність ім’я Назір має серед мусульман: татар, турків, азербайджанців, чеченців, черкесів. Його можна зустріти в Іраку, Ірані, Палестині, Пакистані, Єгипті, Індії. Назір Акбарабади Валії Мухаммед – відомий індійський поет. У Україні це ім’я зустрічається рідко, його переважно дають дітям у змішаних шлюбах.

Значення та характеристика імені Назір

У дитинстві Назір активний, неусидчивый дитина. Він багато рухається, обожнює веселі ігри, захоплюється спортом. Він азартний. У хлопчика сильний дух суперництва, він хоче бути на першому місці завжди і скрізь. Це позначається і на навчанні, Назіра легко мотивувати, порівнявши з ким-небудь його досягнення. При всьому цьому Назір добрий, він не любить конфліктувати, прагне всі проблеми вирішити мирним шляхом.

Назір дуже товариський чоловік, що володіє даром переконання. Він завжди знайде потрібні слова, щоб відстояти свою точку зору, залучити людей на свою сторону. Назір може постояти за себе в будь-якій ситуації, але робить це словом, а не кулаками.

Юний Назір рано покидає батьківський дім, він прагне до самостійності, не любить залежати від кого-небудь. Назір володіє залізною самодисципліною, завжди тримає дане слово. Протягом усього життя він зберігає завидну активність. Назір постійно чимось зайнятий: вчиться, працює, майструє що-то в гаражі, крапають в саду, їде на рибалку, допомагає рідним і друзям.

Назіру підійде практично будь-яка професія. Він може стати адвокатом, поліцейським, бізнесменом, інженером або дизайнером. Завдяки своєму доброму серцю, а також терплячому і поблажливого ставлення до людей, Назір досягне успіху в якості лікаря, педагога, держслужбовця. Він ніколи не піде на угоду з совістю, гранично відповідальний та старанний.

У теж час Назір недовірливий і вразливий. Він не завжди тверезо оцінює ставлення оточуючих до себе, може розгледіти нехтування там, де його немає. Ще гірше те, що чоловік не демонструє свої почуття. Він може затаїти вигадану образу, зовсім збивши з пантелику близької людини.

Назір ретельно вибирає супутницю життя. Він шукає ефектну, розумну і веселу дівчину, з якою йому було б легко і приємно спілкуватися. Назір високо цінує домашню атмосферу, любить смачну їжу і красиві речі. Він з задоволенням буде водити дружину у вишукані ресторани, і допомагати їй на кухні, повторити шедевр шеф-кухаря. Дітей Назір обожнює, багато часу проводить з ними.

Іменини:

1 травня, 19 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Назирушка, Назирчик, Назирик

Скорочений

Зв, Назі, Різ

За церковним

Назір

Колір

  • коричневий
  • синій
  • темно-зелений

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз, аметист, жадеїт

Метал

залізо

Рослини

ведмідь

Тотемна тварина

страус

Риси характеру

активність, дисциплінованість, комунікабельність, доброта

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Назір Манкієв – борець; Назір Хабібов – співак; Назір Собхані – волонтер; Назір Кожаров – футболіст; Назір Торекулов – держдіяча; Назір Гайед Рафаель – Патріарх Олександрійський; Назір Канукоев – льотчик-винищувач, Герой Радянського Союзу; Хакім Назір – письменник; Насер аш-Шамі – боксер; Назір Магомедгаджиев – вчений-арабіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: