Назар – значення і походження імені

Історія походження імені Назар

Назар (Назарій) – чоловіче ім’я давньоєврейського походження, в перекладі означає “присвятив себе Богу”. Інша версія етимології імені пропонує виводити його з турецького та азербайджанської мов, де ім’я Назар перекладається як “пильний погляд” і вважається традиційним амулетом від лихого ока.

Таким чином, ім’я Назар поширене не тільки в Україні, але і в Росії, Білорусі, Азербайджані, Індії, Іспанії, країнах Середньої Азії.

Поширеність імені зумовила появу численних скорочених і зменшувально-пестливих варіантів: Назар, Назарчик, Назік, Назаронько, Назарцьо.

День ангела чоловіки, що носять ім’я Назар, святкують 27 жовтня та 15 листопада.

Покровителем усіх Назаров в християнській традиції вважається святий Назарій – ранньохристиянський святий, народився в Римі; обезголовлений за сповідання християнської віри за наказом імператора Нерона.

Значення та характеристика імені Назар

Звичайно, ім’я якого обов’язково впливає на долю людини, визначає риси його характеру, звички і уподобання. Не є винятком у цьому плані і ім’я Назар, ключовими особливостями якого є спокій, умиротворення, розсудливість і співчуття.

У дитинстві маленький Назар – дуже активна дитина, який ні хвилини не встоїть на одному місці. Хлопець любить рухливі ігри, як: футбол, волейбол. Його важко зацікавити складанням пазлів, лото або просто читанням книг. Назар в дитинстві – дитина щедрий і добродушний, раздаривающий всі свої іграшки, залишаючи при цьому собі одну-єдину. Назар прагне до постійного спілкування, тому юнак оточений друзями і знайомими. У школі Назар непогано вчиться, проте особливої користі від навчання не бачить, тому не готовий віддавати їй увесь свій вільний час. Хлопець справедливо вважає, що слід займатися справою, яка тобі до душі, адже тільки в цьому випадку воно приведе до успіху.

Зазвичай Назар до повноліття живе з батьками, але і почавши самостійне життя, не втрачає таких рис, як доброта, щедрість і надійність.

Назар просто випромінює доброзичливість, а тому користується великою популярністю у представниць прекрасної половини людства. Але, навіть не обділений жіночою увагою, Назар завжди залишається порядною інтелігентом, який не дає порожніх надій.

Одружується Назар досить пізно – після тридцяти. Обраницею його зазвичай стає красива, розумна дівчина, готова повністю присвятити себе створенню домашнього затишку і дітям. Своїх дітей Назар обожнює, вважаючи їх кращими. Проте любов до Назара власним дітям ніяк не можна назвати сліпою: якщо вони завинили, то будуть відповідати за скоєне. Назар дуже добрий, але водночас і справедливий, тому не терпить несправедливості в будь-яких її проявах. Чоловік, що носить це ім’я, відмінний сім’янин, який проводить весь вільний час з дружиною і дітьми.

Назар – людина цілеспрямована і врівноважений, тому і професію вибирає таку, де можна добре подумати перед прийняттям важливого рішення. Він зазвичай здатний реалізуватися медицині, журналістиці, спорті та мистецтві.

Ім’я Назар поширене в багатьох країнах. Найбільш відомими його представниками є: Назар Кожухар (скрипаль), Назарій Яремчук (український співак), Назарій Іванов (інженер), Назар Фаворов (богослов і публіцист), Назар Агаханов (математик), Назар Наджми (поет).

Іменини:

27 жовтня, 9 грудня 10 травня, 12 червня, 17 червня, 28 липня, 18 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Назарчик, Назарочка, Назарушка, Назаронька, Зарочка, Зарушка, Заронька

Скорочений

Назарік, Назарка, Назік, Зара, Зарка

За церковним

Назарій

Колір

  • фіолетовий

Планета

  • Уран

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аметист

Метал

алюміній

Рослини

барбарис, альпійська троянда

Тотемна тварина

Електричний скат

Риси характеру

принциповість, доброзичливість, інтелект

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Назар Ас-Самаррай (російський актор кіно), Назар Кожухар ((нар.1969) російський скрипаль, альтист, віоліст, музичний організатор, диригент, педагог), Назарій Яремчук (український співак)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: