Наїля – значення і походження імені

Історія походження імені Наїля

Наїля – стародавнє арабське жіноче ім’я, одне з небагатьох збережених з доісламського історичного періоду. «Наїля» – це ім’я одного з язичницьких ідолів, яким поклонялися древні араби. В той же час є арабська легенда, що смертну дівчину Neil і її коханця Исафа Аллах перетворив на кам’яні статуї в покарання за перелюбство в Каабі (священному будові для мусульман) і в науку іншим правовірним. Спочатку ці статуї служили для підтвердження сили Аллаха, а потім араби-язичники, не прийняли іслам, стали поклонятися їм, як давнім ідолам.

Ім’я Наїля з наголосом на перший склад перекладається з давнього арабської мови як «досягає мети, прагнучи, яка одержує, перемагає, що купує», а також «користь, подарунок, дар». Ім’я утворене від дієслова «наля», що має значення «досяг, отримав, придбав». Чоловіча форма імені «Наїль» означає «дар, подарунок, гідний подарунка, що отримує, не досягає успіху».

Ім’я Наїля носила одна з дружин третього халіфа Усмана бін Аффана і багато сподвижницы, але ні пророк Муххамед, ні інші мусульмани не змінили їх імена. Тому серед прихильників ісламу ім’я Наїля вважається гарним, незважаючи на зв’язок його з доисламской релігією.

Значення та характеристика імені Наїля

Емоційна реакція на ім’я Наїля асоціює його носительку з такими визначеннями: гарна, широка натура, світла, проста, сильна, красива, безпечна, викликає довіру, яскрава, велична, радісна, хоробра, рішуча, здатна на багато що.

Значення букв імені характеризує Neil як критичну, амбіційну, розумну, владну, сильну особистість з логічним типом мислення. При цьому наділену вразливістю, артистичністю, інтелігентністю, творчою жилкою і миролюбністю.

Наїля відрізняється цілеспрямованістю, вмінням долати перешкоди. У неї завжди є мрія, велика і важлива.

Маленька Наїля спокійна, допитлива, слухняна. Вона з повагою ставиться до старших, ніколи не перечить батькам. Любить читати і інші спокійні заняття. З дитинства Наїля розуміє, що нічого не дістається легко і вимагає зусиль. Завдяки прагнення до нових знань дівчинка відмінно вчиться, эрудированна, амбіційна. У Наїлі прекрасна пам’ять і системне мислення. Вона рано набуває здатність вчитися на чужих помилках і розбиратися в мотивах чужих вчинків, розуміє, що добре, а що погано. Характер Наїля починає проявляти в підлітковому віці: з’являються лідерські якості, різкість, емоційність.

З віком гарячність проходить, повертається врівноваженість, вміння прощати і проговорювати проблеми. У Наїлі розвинений талант психолога, вона розуміє людей, вміє пояснювати їх вчинки і почуття, знаходить підхід до будь-якого співрозмовника. Володарка імені сильна своєю жіночою слабкістю. До життя ця жінка ставиться серйозно і вдумливо її планує. Вона чесна перед оточуючими і самим собою. Шанує закон і мораль. Наїля принципова, рассудительна, прагматична, не любить змін, авантюр і ризикованих підприємств.

Схильність до системного, логічного мислення, розвинений інтелект і прагнення до знань дозволяє Наиле домогтися успіху в науці, а талант психолога – в педагогіці і психології. Господиня імені наполеглива, наполеглива, працелюбна.

Наїля серйозно ставиться до любові. Вона не схильна до легковажного флірту або випадкових романів. Для цієї жінки важливо побудувати серйозні стосунки з гідною людиною, надійним, успішним і мудрим. Сім’я є пріоритетом для господині імені. Вона багато робить для фізичного та душевного комфорту своїх близьких.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Наилечка, Наилюшка, Наиленька, Наильчик, Илечка, Іллюшка, Иленька

Скорочений

Наилька, Іля, Ілька, Ильчик

За церковним

немає

Колір

  • синій

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

бурштин

Метал

алюміній

Рослини

м’ята

Тотемна тварина

бабка

Риси характеру

спокій, чуйність, романтичність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Наїля Юламанова (російська легкоатлетка – марафонка), Наїля Ахунова (казанська поетеса), Наїля Фатехова (співачка і композитор, створила багато цікавих авторських татарських і міжнародних сценічних програм, популяризуючи татарську культуру і зміцнюючи багатонаціональний світ), Наїля ханум Зіганшина (голова Спілки мусульманок Республіки Татарстан)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: