Наталія – значення і походження імені

Історія походження імені Наталія

Історія походження імені Наталія неоднозначна. Одні стверджують, що це латинське ім’я, перекладається як рідна, благословенна. Також є версія теж латинського походження імені від словосполучення “Natalis Domini”, що означало “Різдво”. Третій варіант, що це єврейське ім’я, що відбулося від чоловічого імені Натан або Наталій. Воно поширене в усьому світі, але в основному у слов’ян. У православних святцях згадується свята мучениця Наталія Никодимская. День імені – 11 січня, 22 березня, 31 березня, 8 вересня, 14 вересня.

Значення та характеристика імені Наталія

Значення імені Наталія – “благословенна”, “рідна”, “різдвяна”, “народжена у Різдво”, “день народження”, “народжуватися”, “родина”, “рід”, “богом дана”, “подарована”, “дарована”.

У дитинстві Наталія зростає товариською, безтурботним, життєрадісною, активною, рішучою, самостійною дівчинкою. У неї дуже сильно розвинена фантазія, ініціативна активістка в школі, відвідують різноманітні гуртки. Дуже розвинене почуття справедливості і співчуття, завжди захистить скривдженого. Дружить і знаходить спільну мову з абсолютно будь-яким однолітком. Така гіперактивність створить не мало проблем з вихованням дочки у батьків. Дівчинка часто робить необдумані вчинки. Її потрібно направляти і змушувати робити те, що необхідно, але їй не подобається, наприклад, предмет у школі і чи яку-небудь справу. Дуже обидчива, таїть образу в собі довгий час.

Наталія самолюбний, любить, коли її хвалять, але не любить, коли її критикують або роблять їй зауваження, від цього стає нервовою і дратівливою. Наталію неможливо ні в чому переконати, вона завжди зробить так, як вважає за потрібне, навіть якщо вислухає порадника. Зовні завжди врівноважена і життєрадісна, ніколи не показує, що у неї якісь проблеми на роботі або в особистому житті. Завжди домагається успіху в задуманому, може впоратися з будь-яким завданням, сильно розвинена інтуїція. Вибирає для себе професію, пов’язану з фізичною працею, може стати інженером, вчителем, лікарем, громадським діячем, бібліотекарем, актрисою, художником, реставратором, археологом.

Чарівна, чарівна, але погано розбирається в людях, особливо в чоловіків. У неї багато шанувальників, сама часто і легко закохується. Рано виходить заміж, обов’язково по любові, дуже ревнива, відносини з чоловіком не завжди складаються добре. Рідко розлучається, намагаючись згладити гострі кути сімейного життя. Але якщо чоловік буде для неї другом, опорою і захисником, то шлюб буде довгим і щасливим. Любить своїх дітей, весь свій вільний час присвячує їх вихованню. Розважлива у питаннях, пов’язаних з благополуччям сім’ї. І взагалі любить гроші, заради них може піти на авантюру.

Гостинна господиня, чудово готує, любить компліменти і подобатися оточуючим людям, душа будь-якої компанії. Ніколи і ні за яких обставин не кине друга в біді, а друзів у Наталії велика кількість.

Любить подорожувати, ходити в театр, на концерти, в гості, малювати, танцювати, співати, вишивати. Зі здоров’ям найчастіше виникають різноманітні проблеми, за ним потрібно ретельно стежити.

Іменини:

8 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Наташа, Наталя, Наталі, Наталка, Наталька, Натаха, Наташкин, Таша, Натуля, Натуся, Туся, Наля, Натік, Тата

Скорочений

Таша, Наша, Ната, Нет, Натка, Натуня, Туся, Наля, Нала, Нана, Таля, Тала, Талюша, Тата, Татуся

За церковним

Наталія

Колір

  • блакитний

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

онікс

Метал

цинк

Рослини

сосна, кмин

Тотемна тварина

удод

Риси характеру

самолюбство, упертість, лідерство

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Наталія Сац ((1903 — 1993) радянський режисер, перша в світі жінка-оперний режисер, театральний діяч, засновник і керівник шести дитячих театрів, серед яких перший в світі драматичний театр для дітей та перший у світі музичний театр для дітей, Наталія Аркина ((1924 – 1993) російський балетовед, театральний критик, сценарист), Наталія Корецька ((нар.1962) російська актриса театру і мюзиклів, співачка), Наталія Житкова ((нар.1978) російська актриса театру і кіно), Наталія Метліна ((нар.1970) російська журналістка, теле – і радіоведуча. Член Академії Російського телебачення.), Наталія Осипова ((нар.1986) російська артистка балету, прима-балерина Михайлівського театру), Наталія Лінічук ((нар.1956) колишня радянська фігуристка, нині тренер з фігурного катання

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: