Наріман – значення і походження імені

Історія походження імені Наріман

Існує кілька трактувань походження імені Наріман. Перша версія зводить ім’я Наріман до перського або ж древнеиранскому «نریمان» – «безстрашний богатир», «мужній богатир», «сильний духом». Це ім’я зустрічається в давньоіранській епосі.

Друга версія йде корінням у стародавні арабські мови. Вважається, що Наріман – двусоставное ім’я. Перший корінь «нари» перекладається як «вогненний», «палаючий», другий корінь «манн» – «схожий». Таким чином, ім’я Наріман можна розуміти як «схожий на вогонь», «огнеподобный».

В залежності від мови побутування ім’я Наріман має ряд діалектних форм: Нарік, Нарык, Нарыш, Наруш. У казахів Наріман може бути також і жіночим ім’ям. Воно перекладається як «приємна» і близьке за значенням з іменами Нара, Наргиза, Гульнара. Наріман Садек була останньою королевою Єгипту.

Ім’я Наріман поширене в Ірані, Туреччині, Казахстані, Кыргызии, Узбекистані, Грузії, а також в країнах Заходу: США, Португалія, Франція, Англія. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Наріман

Наріман дуже гордий і пихатий хлопчик. Він хоче, щоб всі звертали увагу тільки на нього. Вимагає від батьків покори, намагається маніпулювати ними. Коли ж Наріман розуміє, що батьки не йдуть у нього на поводу, починає істерити і вередувати. Наріман категорично не можна бути єдиною дитиною в сім’ї, це дасть поживу його егоцентризму і зіпсує характер. З ранніх років хлопчика потрібно привчати співпрацювати з іншими дітьми, враховувати їх бажання і почуття. Корисно буде віддати його в театральний гурток або спортивну секцію.

Наріман наділений сильною вірою в себе. При цьому він вкрай вимогливий не тільки до оточуючих, але і до себе. Хоче бути прикладом для інших. Наріман любить перебувати в центрі подій, привертати увагу, вражати. Потерпіти невдачу для нього дуже важко, Наріман може надовго впасти у відчай, образитися на весь світ.

Наріман щедрий і привабливий, уважний і добрий з близькими. Він вірний і чесний друг. Скромність – це не його сильна сторона. Наріман не упустить випадок похвалити себе. Він може зневажливо і зверхньо ставитися до людей, чиє суспільство йому не по душі.

Увагу та похвала оточуючих дуже важливі для Нарімана, тому він може вибрати творчу професію: журналіст, дизайнер, співак, актор, художник, модельєр, ювелір. Він також здатний зайнятися громадською роботою, стати політиком, меценатом. Наріман чудово підійде відповідальна посада або приватний бізнес.

В глибині душі Наріман ласкавий і ніжний романтик, але цю сторону своєї особистості він ретельно приховує. Йому потрібна гнучка, але не покірна жінка, якій Наріман міг би захоплюватися. Предметом захоплення може стати її кар’єра, громадська діяльність, хазяйновитість, рідко зовнішність. Наріман відданий і турботливий чоловік. Він любить дітей, намагається виховувати їх суворо, але справедливо. Будинок, дружина і діти – ще один привід для гордості. Як господар дому, Наріман гостинний і щедрий, він любить з розмахом відзначати сімейні торжества.

Іменини:

7 червня, 5 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Нариманчик, Нариманушка, Наримчик

Скорочений

Рим, Манчик, Нарі

За церковним

Наріман

Колір

  • жовтий
  • білий
  • блакитний

Планета

  • Венера

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

аметист, корал

Метал

мідь

Рослини

клен

Тотемна тварина

борсук

Риси характеру

щедрість, егоцентризм, впевненість у собі, романтичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Наріман Атаєв – боксер; Наріман Фархатов – футболіст; Наріман Такиров – гравець в хокей з м’ячем; Наріман Чуніхін – диригент; Наріман Садек – остання королева Єгипту; Наріман Наріманов – письменник; Наріман Шадієв – звукооператор; Наріман Умаров – гідрогеолог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: