Наргіз – значення і походження імені

Історія походження імені Наргіз

Ім’я Наргіз має арабське походження і згадується вже у давньоперських рукописах. Його тлумачення майже завжди має відношення до вогню, квітці, красі.

Варіанти імені: Наргиза, Наргіс, Наргисса.

Татари трактують ім’я Наргіз як «проходить крізь вогнище», «та, хто може подолати вогонь». Таджики — «прекрасна», «промениста». Уйгури — «вогненна квітка». Турки ототожнюють ім’я Наргіз зі співзвучною назвою квітки нарциса. Вірмени теж співвідносять Наргіз з «квіткою, яка росте у горах». Азербайджанці — «ніжна», «невинна», «горда».

Особливе місце ім’я Наргіз займає в індійській культурі. З санскриту воно перекладається як «царствена», «правляча», а також «вогняна квітка». Ведична кулінарія пропонує витончену страву — наргизи кофта. Це золотисто-коричневі кульки, приготовані за складним рецептом. Колір страви схожий на колір вогню.

Крім цього стародавні індуси трактували ім’я Наргіз як «місяць, висвітлює дорогу у темряві». Існує версія, що ім’я Наргіз є сложносоставным, де «нар» — «полум’я, світло», а «гіз» — «велич», «дочка». Таким чином Наргіз «світло величі» або «дочка полум’я».

Ім’я Наргіз широко поширене в мусульманських країнах та Індії.

Значення та характеристика імені Наргіз

Маленька Наргіз розвинена не по роках і багато в чому випереджає однолітків, дуже мила, але й дуже уперта. Вона прагне стати лідером, часто проявляє ініціативу. Любить змагання. У навчанні Наргіз процвітає, але не через тяги до знань, вона не бажає ні в чому не відставати від лідерів.

Подорослішавши, Наргіз перетворюється на авторитарну особистість. Вона не визнає своїх помилок публічно, тільки наодинці з собою. При цьому схильна звинувачувати в невдачах інших, причин проблем вона не бачить. Тому помилки нічому не вчать Наргіз, і все ж вона намагається не повторювати їх. Думка оточуючих її не цікавить. Терпінням вона не володіє. Наргіз швидко приймає рішення, не завжди вірні, і тут же починає діяти. Вона не довіряє чужої думки і не любить, коли їй дають поради.

Але у Наргіз завжди є вірний друг, чиє думку вона все-таки поважає. Йому вона довірить свої таємниці, заради нього піде на жертву.

Сім’ю Наргіз готова побудувати лише на основі повної довіри і взаєморозуміння. Конфліктні і напружені стосунки не для неї. З чоловіком Наргіз ніжна і уважна. З дітьми вона проявляє терпіння, якого ніколи не чекали від неї оточуючі.

Велике значення має для Наргіз правильно обрана професія. Вона не любить працювати в самоті. Їй потрібен хороший згуртований колектив, де її таланти оцінять по достоїнству. В колективі Наргіз ефективний працівник, здатний до повної самовіддачі. Зазвичай вона щиро любить свою роботу, і прагне стати кращою в обраній сфері. Наргіз підходять професії, в яких можна показати себе, своє індивідуальне бачення і стиль: актриса, модельєр, художник, дизайнер, перукар. Стійкість, сила волі, впевненість у собі також дозволяють Наргіз реалізувати себе в «чоловічих» професіях: хірург, архітектор, військовий, поліцейський. Вона прекрасно почуває себе в чоловічому колективі, тонкі жіночі інтриги їй неприємні.

Наргіз залишає після себе незабутнє враження. Вона сповнена енергії, невластивою звичайній жінці. Це проявляється і в зовнішньому вигляді. Наргіз вибирає яскраві кольори, стильні аксесуари. Іноді її вбрання можуть шокувати. Але навіть в самому безглуздому костюмі вона сповнена гідності, впевненості в собі.

Іменини:

15 травня, 23 лютого

Зменшено-лагідний варіант

Нари

Скорочений

Нара, Нар, Гіза

За церковним

Наргіз

Колір

  • синій
  • білий
  • охра

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сапфір, моріон

Метал

цинк, олово

Рослини

лілія

Тотемна тварина

олень

Риси характеру

упертість, впевненість, енергійність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Наргіз Закірова – українська співачка; Наргіз Абдулаєва – українська і російська актриса; Наргіз Асадова – російська журналістка, політичний оглядач журналу «Коммерсантъ. Влада»; Наргіз Умудова – азербайджанська шахістка; Наргіз Датт –індійська актриса, лауреат «Filmfare Awards» і Національної кінопремії; Наргіз Факхри – американська актриса, топ-модель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: