Надир – значення і походження імені

Історія походження імені Надир

Чоловіче ім’я Надир має довгу історію і бере свої коріння ще стародавньому арабському мові. Найбільше поширене серед представників татарської та казахської національностей, але в Україні зустрічається вкрай рідко, навіть вважається екзотичним. У перекладі на українську мову має кілька значень: «особливий», «рідкісний», «дорогий». Нарікаючи свого сина надіром, жінка вірила, що його хлопчика чекає виняткова доля, сповнена благополуччя і багатства. Всього цього він доб’ється сам своїм розумом і талантами, не дарма його ім’я означає “особливий”. Він буде виділятися серед своїх однолітків, у нього рідкісна тяга до знань, якими він уміло користується. Також є жіноча форма цього мусульманського імені, не менш популярна – Надира.

Значення та характеристика імені Надир

Ще з раннього дитинства Надир радує своїх батьків спокійним характером, умінням зосереджуватися над чим-небудь і посидючістю. Його невситима жага до нових знань не може не працювати сімейство. Піти гуляти на вулицю або почитати книгу – Надир обере останнє. Він дуже глибока і творча особистість. Зухвалість і конфліктність – це не про нього. Хлопчик слухається старших, ніколи їм не перечить. Його відрізняють дисциплінованість і організованість у всьому. У той час, коли хлопці змагаються один з одним за лідерство в компанії і першість, Надір до цього не прагне. Йому комфортно знаходиться наодинці і розвиватися як особистість.

Ті, хто знають Надіра ближче, можуть з упевненістю сказати, що на людину завжди можна покластися. Він ніколи не кидається від однієї мети до іншої. Цей хлопець завжди знає, чого хоче і як домогтися бажаного. Хоч і в дитинстві він не виявляв інтересу до лідерства, але вже в юнацькому віці у нього довільно проявляються лідерські якості, до його думки прислухаються і у нього виходить впливати на оточуючих. Одночасно він витрачає багато сил на підтримку своєї репутації. надіра не все рівно, що про нього подумають люди. Громадська думка чинить сильний вплив на хлопця.

У відносинах з дівчиною він дуже трепетно піклується про неї, часом Надир здається дуже нав’язливим. Бути з ким-небудь, любити і бути коханим – його життєва необхідність. Тому дуже рідко його серце буває самотнім. Він дуже вразлива і чутлива натура, легко образити, а слова ранять прямо в серце. Часто це стає причиною розладу відносин, тому його потрібна така дівчина, яка візьме його турботу. Він стане ідеальним чоловіком для неї, тому що весь вільний час він захоче проводити в колі сім’ї. Галасливі посиденьки з друзями поза домом – це не про нього.

З дитинства Надир проявляє великий інтерес до точних наук, що часто визначає його вибір майбутньої професії (наприклад, інженерія). Але іноді Надир воліє піти творчій дорозі або навіть військове справа. Зосередженість і організованість, дисциплінованість допомагають йому досягти неймовірних успіхів у цих сферах. Він – улюбленець у начальства за свою відповідальність і старанність Робота в колективі, який легковажно і безвідповідально ставиться до справи, моторошно дратує Надира і може підштовхнути його на створення власного бізнесу зі своїми суворими порядками.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Надирчик, Надя, Наді

Скорочений

Над, Дир

За церковним

Надир – мусульманське ім’я

Колір

  • синій
  • малиновий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

берил, сапфір, гіацинт

Метал

електрум, олово

Рослини

лаванда, базилік, дуб, фіалка, яблуня, груша, каштан, м’ята, жасмин, кориця, абрикос, евкаліпт

Тотемна тварина

слон, олень, ластівка, вівця, куріпка, пелікан, дельфін, павич

Риси характеру

безтурботність, вірність, щирість, марнославство

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Надір Ширінський – співак, що виконує пісні циганського та російського романсу. Надір Абдурахманов – славетний живописець, лауреат Державної премії, народний художник. Надир Белхадж – успішний футболіст з Алжиру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: