Люсі – значення і походження імені

Історія походження ім’я Люсі

Французьке ім’я утворене він повних європейських імен Люсія, Люсіль, Люсилла, Люсінда римського походження. В основі лежить латинський корінь «люкс» — «світло». Ім’я потрапило в англомовні країни від римлян і норманів під час завоювань.

Звучне, ніжне і відповідне по мелодиці жінкам ім’я завоювало широку популярність в Європі і США. Неодноразово входила в ТОП-100 найбільш поширених жіночих імен на всіх континентах, де є англомовні країни. В інших мовах багато аналогічних за значенням «світлоносних» імен.

Періодично ім’я знаходило друге життя завдяки якій-небудь яскравої особистості або персонажу на ім’я Люсі: графиня Люсі Карлайл, дівчинка Люсі Певенси з «Хронік Нарнії», американський комедійний серіал 50-х про життя домогосподарки Люсі і т. п.

У Україні ім’я зустрічається в якості форми Люся — скороченого імені Людмила. Произносительная норма Люсі більш властива західній культурі. Але можна назвати доньку Люсія або Люсіль, а Люсі зробити домашнім ім’ям.

Значення та характеристика імені Люсі

Згідно з латинського «lux» — «світло», ім’я Люсі означає «світиться», «світла», «світлоносні». В даному випадку приказка про кораблі і його назві відповідає дійсності. Люсі — це світлий, веселий і дуже добродушна людина.

Таке відчуття, що Люсі ніколи не сумує, не знає егоїзму, а її внутрішня батарея завжди заряджена на 100%! Мати такого друга або близької людини — велике щастя. А ось як живеться самої Люсі?

Цю дівчинку обожнює її родина, знайомі, сусіди і люди на вулиці. Справжній сонячний зайчик! Добра і весела крихта найчастіше ще й слухняна. Батькам потрібно оберігати маленьку Люсі від негативних вражень, її велике добре серце просто розривається, коли стикається зі злом і горем.

В школі у Люсі хоровод подружок, маса справ. Вона популярна і затребувана. Вчитися любить, але неуважність може підвести, тому найчастіше відмінницею Люсі не стати. Зате вона виявляє безліч творчих талантів. Шкільні роки дають цієї доброї душі щеплення від зла і зради — перший негативний досвід загартовує Люсі, вчить бути менш відкритій і довірливій без розбору.

Роботу Люсі може вибрати, пов’язану з тваринами і дітьми, яких вона дуже любить. Також їй показана творча стезя, професії з медичної та педагогічної сфери. Бізнес їй по плечу, але індивідуальний, начебто рукоділля або власного салону-перукарні. До грошей байдужа, не накопичує.

У любові Люсі обережний. Отримавши багато душевних ран, вона розуміє, що світ жорстокий і недосконалий. Підпустить тільки надійного чоловіка, сильного і люблячого. Якщо буде щаслива в шлюбі, то може стати багатодітною мамою або просто домогосподаркою, присвятивши себе родині і чоловікові.

Іменини:

У Православ’ї немає святий з таким ім’ям, а от католики широко відзначають іменини Святої Люсії 13 грудня.

Зменшено-лагідний варіант

Люся, Люсенька, Люсінда, Колисок, Люсіль, Люсек, Люсечек, Люля

Скорочений

Люся, Люля, Сі

За церковним

Люсія/Луція

Колір

  • жовтий
  • золотий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз, діамант

Метал

платина

Рослини

ромашка, мімоза

Тотемна тварина

лисиця

Риси характеру

світла, жива, доброзичлива

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Люсія Сиракузская – свята мучениця, в честь якої відбуваються масштабні походи і свята у католиків і протестантів по всій Європі; Люсі Ліу – голлівудська діва-азіатка, зірка культових фільмів-блокбастерів (к/ф “Вбити Білла”, “Ангели Чарлі”); Люсі Бойнтон – британська і голлівудська актриса фільмів і серіалів, телезірка (к/ф “Богемська рапсодія”, серіал “Борджіа”); Люсі (Люсилль) Хейл – актриса, модель, кантрі діва з півдня США; Люсі Лоулесс – новозеландська актриса, виконавиця знаменитої Зени з однойменного серіалу “Зена-королева воїнів”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: