Любава – значення і походження імені

Історія походження імені Любава

Любава — слов’янське ім’я, більш традиційне для старослов’янського імені форма, ніж у аналогічного ім’я Любов. У слов’янських мовах часто зустрічалися імена з подібним закінченням: Любава, Забава, Красава, Пава, Огнєва, Добронрава.

Це могли бути як самостійні жіночі імена, так і прізвиська, тобто прізвиська, якими наділяли людини з рисами його характеру. Любавою могли кликати дівчину, і носить інше ім’я, але кохану, приємну, дорогу серцю.

Поширена в південних слов’янських країнах: Сербії, Болгарії, Македонії, Хорватії, Румунії. Зустрічається в Україні, в Білорусі, Польщі. Останнім часом набуває популярності в Росії у зв’язку з модою на слов’янські імена, інтересом до коріння, слов’янській культурі.

Є самостійною формою імені, а не похідним від імені Любов, яке з’явилося в якості жіночого імені в українській мові пізніше.

Значення та характеристика імені Любава

Ім’я Любава походить від старослов’янського дієслова «любити», що означає «любити». Любава можна перекласти як «любляча», «та, що любить» або, навпаки, наділена цим якістю, тобто «улюблена».

Вираз «як човен назвеш, так вона і попливе» абсолютно справедливо для цього імені. Любава буде все життя світлим вогником тепла, любові та ласки для оточуючих. Надзвичайна жіночність і яскравий вогонь активності примудряються поєднуватися, осяваючи життя Любави і всіх зустрічних на її шляху любов’ю, радістю і оптимізмом.

У дитинстві це яскрава і допитлива реготуха, «огневушка-поскакушка» і шилопоп. Ураган, а не дівчинка! Але при всьому при цьому розумна, усидчива, коли потрібно, слухняна, якщо погодиться з доводами дорослих. Вчиться легко, намагається, обожнює будь-які колективи. За характером представниця, дуже смілива, доброзичлива, лідер і заводила в будь-якій компанії.

Все життя оточена друзями і приятельками, цінує дружбу. Дружити вміє і любить, зберігає вірність таким відносинам все життя. Чого не скажеш про кохання. Велелюбна, непостійна і задириста в молодості. Любить жартувати над коханим, висміювати зайвий романтизм, хоча в душі просто обожнює романтику і ніжність.

Сім’ю створює пізно, обдумано. Дуже любить чоловіка і дітей, свій ближнє коло. Чудесна господиня, смачно і багато готує, охайна і вміє створити затишок з нічого. Вдома панує атмосфера тепла, веселощів, прийняття. Сувора мама, вміє виховувати дітей, не балуючи їх надмірною любов’ю. При цьому зберігає дружні стосунки з дітьми та онуками. Любава найбільш любляча бабуся. Онуків балує, потурає всім примхам, а вони, у відповідь, просто обожнюють свою моложавую і активну бабулю.

Все життя Любава не сидить на місці, куди прагне, розвивається, подорожує, пробує нове. Це невтомний оптиміст! У всьому знайде і урок, і розвага. Талановита. Шалена енергетика сприяє творчості. Але професія для Любави не головне. Набагато важливіше їй відчувати смак життя й відносин з людьми. А гроші вона легко запрацює як завгодно.

Іменини:

У форми імені Любава немає святої покровительки, але можна відзначати іменини в честь Святої Любові 30 вересня (в день пам’яті Віри, Надії, Любові та матері їх Софії).

Зменшено-лагідний варіант

Любаша, Любашка, Любочка, Любонька, Любимка, Любавонька, Любавушка, Любуся, Люся, Люсенька, Любий, Буська, Любанька, Лю, Ляля

Скорочений

Любаша, Люба

За церковним

Любов

Колір

  • червоний
  • помаранчевий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

алмаз, магнетит

Метал

золото

Рослини

соняшник, цибуля

Тотемна тварина

заєць

Риси характеру

добра, весела, активна

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Любава Грешнова (Пшеничне) – сучасна актриса, яка зіграла в російських і українських фільмах і серіалах (серіал “Піти, щоб залишитися”); Любава Аристархова – російська актриса кіно і театру, грала в серіалах “Скліфосовський”, “Реанімація”; Любава Вокс – псевдонім письменниці з Росії, яка пише легкі і смішні книги про кохання; Любава Нечистяк – сучасна актриса серіалів і кіно на російському ТБ (серіали “Мільйонерка”, “Наречена з Москви”);  Любава – вигадані персонажі з мультфільмів (“Летючий корабель”, “Три богатирі”); Любава (Lubawa) – місто в Польщі, популярне туристичне місце.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: