Людмила – значення і походження імені

Історія походження імені Людмила

Ім’я Людмила — споконвічно українське (в деяких джерелах — слов’янське ім’я), що зустрічається як у православних християн, так і у католицьких. На користь того, що воно існувало ще у слов’ян, можна навести аргумент: покровителькою Чехії є свята Людмила, яку охрестив самим просвітителем Мефодієм. Також варто відзначити, що у давніх слов’ян було чоловіче ім’я Людмил. Однак існують версії, що ім’я сходить своїм корінням до індоєвропейського праязыку, пізніше з нього перейшовши в латинську мову. Жіноче ім’я Людмила було забуто до епохи романтизму: В. А. Жуковський в однойменній баладі створює ніжний образ дівчини, яка втратила нареченого. Пізніше А. С. Пушкін також зацікавить цим ім’ям читачів, написавши поему «Руслан і Людмила». В кінці 80-х років XX століття воно стало входити в список найбільш поширених кераїнських жіночих імен.

Значення та характеристика імені Людмила

Ім’я Людмила означає «людям мила». Прийнято вважати, що воно не відповідає характеру носить його дівчини, обумовлюючи подвійність її натури. Тут доречно згадати слова релігійного мислителя Флоренського П. А.: «Немилий я, хоч і милий, А ти, хоча Людмила, Але людям не мила, І їм не станеш міла». Як вже зазначалося, є версія, що назва походить від слов’янського чоловічого імені Людмил. Саме цим фактом пояснюють присутність чоловічих рис у характері дівчини, званої так. В індоєвропейському мовою співзвучне цього імені слово означає «квітуча», в латинському — «перешкоджає свободі».

Риси характеру Людмили

Серед основних якостей Людмили можна виділити цілеспрямованість, емоційність, прихильність до сімейного вогнища. Жінка з ім’ям Людмила активна і динамічна, не залежна ні від кого. Іноді активність переростає в метушливість і нервозність. Люда володіє властивостями дипломата, але вони сусідять із запальністю і підвищеним почуттям власної гідності. Люда любить людей, саме тому з неї виходить дуже хороший медичний працівник. Відзначають, що в Людмилі дивним чином поєднуються протилежні якості: лінь і працьовитість, смуток і життєлюбність, хамство і тактовність. Існує риса, властива всім Людмилам — перфекціонізм, який, втім, отруює їм життя. Таке прагнення до ідеалу руйнує гармонічне поєднання кар’єри і сім’ї, псує відносини з коханим.

Сімейні та любовні стосунки Людмили

Людмила — досить вибіркова при виборі супутника життя. Однак у дівчини з цим ім’ям цілком можливий ранній шлюб, тому що їй хочеться скоріше виконати мрію про бездоганну сім’ї. Вона шукає ідеального чоловіка, образ якого придумала ще в дитинстві. Якщо чоловік Людмили не вписується в ці рамки, то в родині неминуче будуть виникати конфлікти, тому що вона буде постійно до нього чіплятися. Тому Люди у перший шлюб часто буває нещасливим, зате в другому вона спокійніше ставиться до такого розбіжності мрії і реальності. Зазначимо, що після народження дітей вона розквітає по-справжньому. Людмила — ідеальна дружина і мати, вона намагається бути в цих іпостасях ідеальною. Жінка добре готує, створює затишок в будинку, радіє гостям.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Людмили

Людмила відрізняється амбітністю укупі з аналітичним складом розуму, кмітливістю, відмінною пам’яттю. Тому вона може вибирати в юності практично будь-які види професійної діяльності. До того ж у неї розвинені творчі здібності: вона може стати затребуваною актрисою або художником. Дівчина має гарний слух, тому може займатися музикою професійно. У Людмили часто виникає конфлікт між кар’єрою і сім’єю, так як вона хоче бути ідеальною в усіх сферах. Але якщо вона зробила вибір не на користь сім’ї, то кар’єрний ріст їй забезпечений, особливо в медицині та психології. Зазначимо, що їй протипоказана монотонна і копітка робота. Вона не може займатися єдиним видом діяльності, за все життя кілька разів кардинально змінюючи траєкторії свого розвитку. Людмила честолюбна, їй не подобається перебувати в підпорядкуванні. Вона може ризикувати з-за грошей. У ній дивним чином поєднані щедрість і скупість — відмінні риси природженого бізнесмена та підприємця.

Здоров’я Людмили

Людмила з дитинства вважається здоровою дитиною. Володіючи відмінним життєвим тонусом, вона займається спортом, але з віком у неї з’являються проблеми зі здоров’ям. Жінка схильна до інфекційних захворювань. Найслабше місце у неї — дихальні шляхи. Астма, бронхіт, тонзиліт, задишка часто супроводжують Людмилу. Їй варто подбати про здоров’я як імунної, так і нервової системи. З віком у неї розвиваються ожиріння і варикозне розширення вен. Зазначимо, що всі перелічені захворювання Людмилі можна і потрібно попередити профілактичними процедурами.

Ім’я Людмила для дитини

Маленька Людмила зростає помічницею. Вона дуже відповідальна і акуратна. Росте дівчинка ніжною і чарівною: сторонні люди постійно нею милуються, вона вміє зачарувати будь-кого. Улюблена гра Люди — «дочки-матері». У неї дуже багато ляльок, за якими вона ретельно доглядає. Саме так дівчинка готує себе до ролі чудової матері і господині. Іноді Людмилу картають за зайву балакучість, але з віком ця риса зникає. Дівчинка рано починає цікавитися мистецтвом, зокрема танцями і музикою. Вона записується на багато гуртків, однак не відвідує їх у силу природної ліні і неорганізованості. Але, якщо батьки зможуть м’яко скорегувати поведінку дочки, проблем в майбутньому не буде. У Людмили багато подруг-ровесниць, хоча якщо у неї є рідна сестра, то вона не спілкується з нею близько. Набагато краще у дівчинки відносини складаються з братом. Людмила — зразкова учениця, але не краща досягненнями. У будь-якому разі школу вона завершує добре.

Іменини:

28 серпня, 29 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Людочка, Людушко, Людонька, Люсенька, Люсечка, Люсик, Дорогенька, Мілушка, Мілаша

Скорочений

Люда, Людка, Людок, Людаша, Люся, Люська, Міла, Міля, Мілка

За церковним

Людмила

Колір

Планета

  • Меркурій
  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

жовтий сапфір

Метал

залізо

Рослини

ліщина, хризантема

Тотемна тварина

кіт

Риси характеру

наполегливість, прагматичність, обдарованість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Людмила Гурченко – актриса, виконавиця комедійних і гостро характерних ролей (р. 1935); Людмила Зикіна – співачка, виконавиця російських народних пісень (р. 1929); Людмила Касаткіна – актриса. Ролі у фільмах «Велика перерва», «Принцеса цирку» та ін. (р. 1925); Людмила Пахомова – чемпіонка Олімпійських ігор у спортивних танцях на льоду (1946-1986); Людмила Савельєва – актриса, яка дебютувала у фільмі С. Ф. Бондарчука «Війна і мир» в ролі Наташі Ростової

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: