Луна – значення і походження імені

Історія походження імені Луна

Ім’я Луна походить з латинської мови. На латині Lūna означає Луна. Так звали давню римську місячну богиню, дочка Латони, яку згодом стали ототожнювати з Діаною, то з Юноною. А потім і зовсім шанували в складі трійці богинь: Луна, Геката і Діана, яку зображували у вигляді трьоликої статуї богині Гекати.

Потім слово «luna» перейшло у італійська і іспанська мови, подарувавши світу це унікальне жіноче ім’я. У країнах Латинської Америки Луна і Делуна — ще й поширені прізвища.

Останнім часом ім’я набирає популярність. Мода на рідкісні і незвичайні, але милозвучні імена підштовхнула деяких знаменитостей назвати цим іменем своїх дочок (Ума Турман, Пенелопа Круз, Тіль Швайгер). Ім’я стало на слуху у всіх і знайшло популярність. Тепер воно входить в рейтинг найбажаніших жіночих імен по всьому світу.

Значення та характеристика імені Луна

Слово «lūna» можна перекласти з латини, як «Луна», «місячне світло», «сяйво». В італійській та іспанській мовах ім’я Луна перекладається просто «Луна».

Незвичайне космічне ім’я накладає відбиток на його володарку. Ім’я настільки рідкісне і привабливе, що дівчинка з дитинства буде виділятися. Ім’я унікальна ще й тим, що подібно Місяцю, поєднує непоєднуване. Передбачити характер кожної конкретної Луну неможливо. Але спільними рисами можна назвати: чарівну жіночність і спокусливість, тонкий естетичний смак і музичність, непередбачуваність і взбалмошность.

Поведінка Луну, як фази місячного світила, може бути діаметрально протилежним: то спокійна, тиха і вдумлива, то носиться, лається, упирається. Батькам доведеться приймати її такою, яка вона є. Але якщо сім’я у результаті звикає до такої поведінки, то в школі і в соціумі воно буде спричиняти проблеми і непорозуміння.

Луна буде прагнути швидше вирости і піти з-під опіки та рамок. Вибере швидше за все творчу професію або фріланс. У цьому вона успішна і деловита. Запросто зможе керувати бізнесом, вибудовувати кар’єру. Але й творчий політ, пошук себе і засобів самовираження їй знайомий. Луни дуже талановиті. Їх дар пов’язаний з візуальним, музичним або літературним мистецтвом.

Оточена чоловічою увагою все життя. В молодості романтична і пристрасна натура, в зрілому віці більше йде в роботу і турботи про сім’ю. Любить дітей і тварин. Прекрасно веде будинок, хлібосольна. Якщо в молодості не вистачало часу та бажання налагоджувати побут, то потім компенсує це сторицею, насолоджуючись роллю господині. Але може приймати несподівані фатальні рішення: взяти і поїхати на інший кінець світу, кинути кар’єру, вийти заміж в 80 років.

Іменини:

Святих з таким ім’ям немає, але можна відзначати іменини Святої Олени 19 березня, 8 червня, 12 листопада.

Зменшено-лагідний варіант

Лу, Луночка, Луник, Лунтик, Луняша, Лулик, Лунушка, Лулу

Скорочений

Лу, Нана, Лулу

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий
  • чорний
  • сріблястий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист, місячний камінь

Метал

срібло

Рослини

лілія, бузина, білий тополя

Тотемна тварина

змія

Риси характеру

таємнича, чуттєва, непередбачувана

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Луна (Sun Park-young) – корейська поп-діва, співачка і актриса; Луна (Христина Герасимова) – сценічний псевдонім української співачки; Луна Хендрікс – фігуристка з Бельгії, одиночне катання, чемпіонка Бельгії; Луна Марі Швайгер – німецька юна актриса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: