Лоліта – значення і походження імені

Історія походження імені Лоліта

Ім’я Лоліта має кілька версій свого походження. За першою версією ім’я Лоліта прийшла з Іспанії. Спочатку ім’я Лоліта було зменшувально-пестливим зверненням до імен Долорес і Лола, а вже пізніше стало самостійним ім’ям. А в Португалії Лолітами так само називали Каролін, маючи на увазі ласкаве звернення.

Якщо ж вірити другої версії, то ім’я Лоліта є формою римського імені Лоллия (в даний час – Лола). Ім’я Лоллия позначає якийсь сорт бур’яну, відповідно, ім’я Лоліта так само походить від назви бур’яну.

Святих покровителів в православ’ї у Лоліти немає, але в католицтві її іменини відзначають 15 вересня, в День Пресвятої Марії Скорботної.

Зменшувально-пестливі форми: Леля, Літа, Лола, Лоля, Лоло, Лоллі, Лолочка.

Зараз ім’я зустрічається досить рідко, оскільки після роману Набокова воно стало швидше прозивним, викликаючи неоднозначні асоціації.

Значення та характеристика імені Лоліта

У перекладі з іспанської ім’я Лоліта позначає “скорботна”, “сумна”, “біль”.

З латинської мови Лоліта перекладається як “польова, бур’яниста трава”.

Дівчина з ім’ям Лоліта – ніжна, добра і чуттєва натура. Вона любить гармонію і спокій. Намагається не конфліктувати і воліє залагодити все мирним шляхом.

Лоліта не терпить лінощів, вона відрізняється надзвичайною працьовитістю. Вона може працювати в повну силу як вдома, так і на роботі. Вона ненавидить халтуру, вважаючи, що все потрібно робити відповідально і обережно.

Хоч вона і імпульсивна, перед прийняттям яких-небудь рішень, завжди думає головою, зважуючи всі “за” і “проти”.

Лоліта дуже емоційна, її може образити будь-кинуте на емоціях слово. Вона довго пам’ятає образи і щиро переживає за кожного приводу.

У Лоліти практично немає друзів, вона боїться довіритися людям. Але якщо людина дійсно щирий і доброзичливий, то Лоліта з радістю буде спілкуватися з ним і допомагати по мірі можливості.

Лоліта просто створена для сімейного життя, у її будинку завжди смачно пахне випічкою і панує затишок. Вона завжди буде вірна чоловікові і вважати його главою сім’ї. Вона мріє про велику сім’ю, щоб вона була міцною і дружньою. Для своїх дітей Лоліта стане ідеальною матір’ю, прищеплюючи їм хороші манери і приділяючи багато уваги.

У Лоліти дуже розвинена інтуїція, тому брехня вона легко розпізнає. Брехунів вона не любить і намагається виключати таких людей зі свого оточення.

У неї дуже хороший смак і вона вміє подати себе в суспільстві правильно, чим привертає увагу оточуючих, залишаючи в їх душі незабутнє враження.

Іменини:

15 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Лоліточка, Лолітушка, Лолітонька, Лолочка, Лольчик, Літочка, Літушка, Літонька

Скорочений

Лолітка, Ло, Лола, Лолка, Лоллі, Літа

За церковним

Долорес

Колір

  • помаранчевий

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

бурштин

Метал

золото

Рослини

омела

Тотемна тварина

скарабей

Риси характеру

комунікабельність, чесність, надійність

Число імені

1

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лоліта Мілявська – російська естрадна співачка, актриса і телеведуча; Лоліта Цаука – радянська і латвійська актриса театру і кіно; Лоліта Ніколова – американський археолог

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: