Лола – значення і походження імені

Історія походження імені Лола

Звучне поєднання букв імені Лола давно приваблювало людей. Тому коріння імені можна шукати в декількох культурах. На Заході ім’я Лола — це більше скорочена форма імен Лолиа, Долорес, Віола, Лорен, Іоланта, Кароліна, Елеонора, Лоретта, Лоліта, Алоїзія, Лорна і т. п. Хоча зараз популярність цього скорочення зробила його самостійним ім’ям. А походження імені римське, т. до. воно стало похідним від когномена Лолий.

На Сході ім’я часте, особливо в Середній Азії. Тут Лола вживається як повне ім’я. Воно характерне для багатьох кавказьких і східних країн, для Індії, де є одним з епітетів богині любові і удачі Лакшмі, для Індонезійського регіону і т. п.

Ім’я все частіше стає сценічним псевдонімом, завойовує міжнародну популярність. В Україні воно вважається рідкісним, але відомим. Батьки часто цікавляться милозвучною і ніжним ім’ям, просто форма «Лола» не була характерною для нашої культури, тому маленьких Лолочек поки мало.

Значення та характеристика імені Лола

Римський когномен «Lolii», від якого пішло ім’я Лолиа означає «польова трава», «бур’ян». Тому ім’я Лола з латинської можна перевести як «польовий бур’ян». А ось тюркські мови дають більш милозвучна переклад слова «lola» — «тюльпан», «перша квітка весни». На санскриті «lola» — «мінлива», «непостійна».

Лола є типовим «квітковим» іменем по своєму впливу на характер жінки. Такі імена завжди дають рівний, зовні спокійний темперамент, доброзичливий характер, ніжну і жіночну зовнішність, непомітну красу, зосередженість на внутрішньому світі.

Маленька Лоллі буде радувати оточуючих послухом, тихим вдачею, зануренням в себе, умінням бути самостійною. Це мрійлива, добра і ніжна дівчинка. Щоб не вирости занадто закритою і жертовної, Лолу треба вчити виявляти емоції, висловлювати свої бажання, мати власну думку.

У Лоли тонкий смак, уважність до деталей, часто вона чудова рукодільниця, і хазяєчка. Заохочення цих якостей може перерости в творчу професію або хобі, які зможуть підживлювати Лолу енергією у дорослому житті. Вчиться старанно, але не завжди блискуче. Дуже засмучується, взагалі ранима і обидчива. Потрібно вчити зосереджуватися на хорошому, легше ставитися до поганого.

У Лоли багато подруг, тому що вона приваблює своєю добротою і послужливість, але стоять друзів мало. Лола більше звикла спиратися на свої внутрішні ресурси, любить самотність і не боїться його. З людьми, знайомими, колегами однаково рівна і привітна. Жертвенна, може багато допомагати. Трудолюбива, хоча і не без східній ліні — просто звикла бути «хорошою».

Лола створена для любові, турботи про чоловіка і сім’ї. Це її шлях! Тут вона стає більш активною, вольовий — справжня Господиня. Чоловіка любить, вміло ним керує нишком, а сама вміє підтримувати гармонію і мир, закриваючи очі на недоліки чоловіка. Загалом, типова східна жінка. Їй треба вчитися більше довіряти життя і активніше проявляти себе у зовнішньому світі.

Іменини:

Немає в святцях. Можна хрестити дитину повною формою імен Ольга (14 березня), Леоніла (29 січня) і т. п.

Зменшено-лагідний варіант

Лоллі, Лолочка, Лолушка, Лонька, Лолуша, Леля, Лоліта, Ло, Лала, Лолька, Лоля, Лолика

Скорочений

Ло

За церковним

немає

Колір

  • блакитний
  • сріблястий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аквамарин, бірюза

Метал

ртуть

Рослини

кактус, сукуленти

Тотемна тварина

антилопа

Риси характеру

спокійна, закрита, ніжна

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лола Астанова – піаністка з США, яка віртуозно доповнює Шопена, Ліста та інших класиків свій красою, візуальними і музичними ефектами; Лола Ван Вагенен – вчений і колишня дружина актора Роберта Редфорда, історик, популяризатор історичної науки в Америці; Лола Монтес – псевдонім ірландської артистки-танцівниці Марії Долорес Гілберт, яка встигла за 40 років яскравого життя стати скандальною зіркою і коханої короля Баварії Людвіга I, отримати титул графині фон Ландсфельд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: