Лія – значення і походження імені

Історія походження імені Лія

Історія походження імені Лія дуже цікава. Воно має єврейське коріння, походить від давньоєврейського імені Леах, перекладається як антилопа або корова. Етимологи висувають таку версію – що так звали дружину біблійного Якова і сестру Рахілі, значить воно має іудейські корені. Це ім’я давалося дівчаткам із знатних сімей, спадкоємицям роду. Вважалося, що представницю цього імені оберігає камінь бурштин, тому Ліє радять носити бурштинові прикраси. У православних святцях свята з таким ім’ям є. Святою покровителькою жінок з ім’ям Лія є Лія, вдова Римська, яка також є покровителькою всіх вдів. Іменини Лія святкує тільки один раз на рік – 1 січня. У нашій країні зустрічається досить рідко.

Значення та характеристика імені Лія

Значення імені Лія – “швидкий старт”, “швидке рішення”, “антилопа”, “корова”, “втомлена”.

У дитинстві Лія зростає серйозною дитиною, батькам не легко впоратися з її залізним характером. Вона наполеглива, для неї не існує авторитетів, вона вважає, що завжди і в усьому права. Любить вчитися, вчиться добре, вчителі її хвалять.

Лія – працьовитий, наполегливий, пунктуальний, акуратний і довірлива людина, тому може проявити себе в будь-якій сфері і професії. Енергійна, цілеспрямована, розважлива, з залізною волею, на роботі вона не замінима, колеги люблять, поважають її. Може розібратися в будь-якій ситуації і проблеми, знайти вихід і правильне рішення. Гроші дістаються їй без особливих труднощів, тому вона витрачає їх не замислюючись. Нерідко вона вибирає творчу професію. Успішна в будь-якому бізнесі. Може стати як працівником банку, так і працівником театру, бухгалтером, нотаріусом, лікарем, громадським діячем.

Вона знає собі ціну, тому рідко вступає в суперечки і конфлікти, може легко і коротко аргументувати свою точку зору. Мудра, хитра, винахідлива, може легко розташувати до себе людину, переконати його і перетягнути на свою сторону, якщо знадобиться.

Лія – чарівна, романтична, кокетлива, щоб зачарувати чоловіка, може зображати з себе беззахисну, сентиментальну і слабку жінку, яка потребує підтримки і захисту. При цьому наперед прораховувати його вчинки і непомітно маніпулювати, спрямовуючи в потрібну сторону. У неї багато шанувальників, до майбутньому чоловікові довго придивляється, прислухається не тільки до свого розуму, а й до серця. В молодості заради коханої людини і сім’ї готова пожертвувати всім, що має. Подорослішавши стає менш імпульсивною і більш врівноваженою. Перед тим. як прийняти якесь рішення сто разів подумає і все зважить. Родичі її люблять. Вона прекрасна дружина і господиня, турботлива мама. Дітям намагається дати все найкраще. Дотримується суворих моральних норм.

Лія – надійний, добрий, чуйний друг, з тонким почуттям гумору. Близькі друзі можуть на неї покластися у складній ситуації. Гостинна, у її будинку завжди гості, любить проводити час з друзями. Образу, як і зраду не прощає, запам’ятовує надовго.

У Лії міцне здоров’я. Її хобі – бісероплетіння, квілінг, вишивка, любить зробити різні красиві речі своїми руками.

Іменини:

22 березня

Зменшено-лагідний варіант

Лиечка, Лиюшка, Лиенька, Лиечек

Скорочений

Чи, Лілі

За церковним

Лія

Колір

  • червоний

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

бурштин

Метал

золото

Рослини

фінікова пальма, верблюжа колючка

Риси характеру

егоїстичність, комунікабельність, цікавість

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лія Кебеде (ефіопська фотомодель, дизайнер одягу і актриса. З 2005 року є послом Всесвітньої Організації охорони Здоров’я з питань здоров’я матерів, новонароджених і дітей.), Лія Еліава ((1934 – 1998) радянська і українська актриса театру і кіно, народна артистка Грузинської РСР (1976)), Лія Славіна ((1906 – 1988) радянський психолог, учениця Виготського), Лія Бугова ((1900 – 1981) радянська театральна актриса, народна артистка Української РСР (1946)), Лія Дизон (Ріа Дидзон) (японська поп-співачка і модель американського походження), Лія Бондарко ((1932 – 2007) радянський і російський лінгвіст, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри фонетики та методики викладання іноземних мов філологічного факультету Спбду)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: