Лінда – значення і походження імені

Історія походження імені Лінда

Ім’я міжнародне. Корінь «лінд» сходить до древнегерманскому мови, тому походження імені німецьке. Але ім’я вельми характерно в якості короткої форми для англомовних країн. Це скорочений варіант англійських імен Белінда, Мелінда, Розалінда, Селинда і т. п.

Слово «лінда» зустрічається в іспанською, італійською і португальською мовами, тому там значення імені інше, і Лінда там є самостійним і популярним ім’ям.

У Прибалтиці ім’я теж поширене. В Естонії це ім’я носить дружина легендарного велетня, яка в союзі з ним народила героя Калевипоэга. Тобто Лінда в Прибалтійських країнах відомий міфологічний персонаж.

Ім’я відоме і в Східній Європі. В Албанії і Хорватії ім’я Лінда має прямий переклад. У Південній Африці теж зустрічається ім’я Лінда в різних варіантах.

У Україні ім’я рідкісне, але відоме. У радянський час з’явилося у нас в зв’язку з модою на красиві і незвичайні прибалтійські імена. Мелодійне і приємне жіноче ім’я викликає у батьків інтерес.

Значення та характеристика імені Лінда

В якості частини двоскладних германських імен (Сиглинда, Дитлинда, Глинда тощо) корінь «lind/linde» означає «ніжна, м’яка».

Якщо брати самостійне ім’я Лінда, то воно могло мати походження від скандинавського «linda/lindi» — «змія».

В іспанською, португальською та італійською мовою прикметник «linda» перекладається як «прекрасна, мила маленька», «чиста, ясна». В албанській мові «lind» означає «породілля, пологи», «що дає життя». Мовою зулусів в Африці «lindi/linda» — це «очікування», «улюблена, довгоочікувана». На російській Півночі «лінда» — це діалектне назва супу, юшки, рідкої їжі, води, є кілька приток річок з такою назвою.

Ось і Лінда схожа на воду: глибока, як річка, зверху спокійна, на воді грають відблиски сонця, а всередині можуть бити ключі, зустрічатися вири. У дитинстві Лінда ніжна, ранима, дуже довго пристосовує свою психіку до навколишнього світу. Емоційної дівчинці складно, буває, що і вередує. Батькам важливо оточити її любов’ю, створити відчуття безпеки і прийняття, щоб мінімізувати сплески емоцій.

У шкільні роки Лінда переростає свою емоційність і тривожність. Спокійна, мила, добра, добре вчиться, прагне, має багато захоплень. Притягує друзів, але перебірлива, близьке коло у неї обмежений, не кожен туди потрапить. З оточуючими рівна і дружелюбна. Може всерйоз захоплюватися творчістю, мріяти про самореалізацію на обраному шляху.

В житті Лінда завжди добивається своїх цілей. З вигляду вона здається втіленням жіночності: мила, добра, красива, мудра. Але Лінда має дуже твердою волею, всередині неї є стрижень, якому позаздрять багато чоловіків. Лінда, як осика, покрита зверху трепещущими листочками, а всередині деревина, яку не кожен візьме сокиру, і гниль їй не страшна.

Сильна і самодостатня Лінда перебірлива у пошуках чоловіка. Точніше, вона його і не шукає. Просто так не стане проявляти відповідні почуття тому, що хто-то в неї закохався. Знає собі ціну. Але рано чи пізно серце у неї здригнеться, тоді і з’явиться сім’я. Лінда всю себе віддає дітям. Вона справжня мати сімейства: любляча, господарська, жертовна і ділова. В її хаті чисто, мирно, ситно і затишно.

Роботі і самореалізації Лінда приділяє багато часу. Їй важливо займатися улюбленою справою, в ньому вона черпає життєву енергію. Лінда одночасно і творчий, тонкий людина, і розважливий, діловий. Поєднання цих якостей допомагає їй бути успішною, отримувати гарний прибуток. Може проявляти епатаж, користуватися чорним піаром «нічого особистого, просто бізнес».

Іменини:

Немає іменин у Православ’ї. Католицька Свята Лінда – 13 лютого, 20 червня. Можна хрестити дитину Лідією і відзначати іменини 5 квітня.

Зменшено-лагідний варіант

Линдочка, Линдушка, Линдик, Линдуся, Інді, Лідді, Линдяша, Лінні

Скорочений

Ліна, Ліда, Лінні, Лідді, Інді

За церковним

немає

Колір

  • фіолетовий
  • рожевий

Планета

  • Уран

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

аметист, турмалін

Метал

платина

Рослини

осика, гвоздика

Тотемна тварина

рись

Риси характеру

спокійна, глибока, сильна

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лінда – псевдонім відомої в 90-ті роки співачки з Росії, ця виконавиця електронної музики славиться епатажем; Лінда Табагарі – російська серіальна актриса грузинського походження (серіал “Кадетство”, “Ранетки”, “Чорнобиль: Зона відчуження”); Лінда Маккартні – американська співачка, фотограф і автор книг, але більше відома як улюблена і трагічно загинула дружина одного з учасників групи “Бітлз” Пола Маккартні; Лінда Євангеліста – одна з ікон модельного бізнесу 90-х, своїм даром перевтілення заслужила серед дизайнерів титул “хамелеон”, велика супермодель.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: