Лілія – значення і походження імені

Історія походження імені Лілія

Походження імені Лілія має кілька рівнозначних варіантів. Найпоширенішим з них є варіант, що передбачає походження цього красивого жіночого імені від назви квітки «лілія» («lilium» латинською мовою).

Існує версія походження імені Лілія від імені першої біблійної жінки Ліліт, яка в деяких ранньохристиянських джерелах, що не увійшли в Старий і Новий завіти, була першою дружиною Адама.

Має місце і варіант, згідно з яким ім’я Лілія вважається однією з форм біблійного імені Сосанна (Сусанна), в перекладі означає «біла лілія». Цей епітет часто використовується для Діви Марії в біблійних текстах.

Значення та характеристика імені Лілія

Квітка лілії в християнстві уособлює чистоту, безсмертя, воскресіння, відродження, праведність, очищення від гріхів. Також ця квітка є символом ласки Божої, провидіння і божественного заступництва.

Квітка лілії, як символ Діви Марії, уособлює гострий розум (стебло), скромність (опущені листя), божественне начало (аромат), чистоту і непорочність (білосніжний колір). Ця квітка, як і жінка, що носить ім’я Лілія, є втіленням граціозності і царственості. Зовні вона ніжна і романтична.

Якщо говорити про те, що ім’я Лілія походить від імені Ліліт, то воно означатиме «нічна» або «нічна тиша». Також на івриті слово «ліліт» позначає різновид сов. Тому Ліліт зазвичай зображується з совою. Якщо припустити, що ім’я Ліліт походить від шумерського слова «ліль», то воно означатиме «повітря», «вітер», а також «дух» або «привид».

Ім’я Лілія та його форми широко поширені у світі. Наприклад, у татар ім’я Лілія є варіантом імені Лейла або Ліля. У свою чергу ім’я Лейла арабського походження, воно означає «темрява» або «ніч». Так і Лілія, володіючи зовнішньої ніжністю, в душі вперта і некерована.

Лілія це одна з форм або родинне ім’я, таких імен, як: Лілі (французьке ім’я), Лілліан (англійське), Лилах і Лілі (єврейське), Лилике (болгарське), Лилиа (американське).

Риси характеру імені Лілія

Лілія мрійлива, емоційна і артистична. Сенс її життя – це постійне самовдосконалення. Лілії притаманне відчуття гармонії. Іноді Лілія буває дуже егоїстична. У важкі хвилини життя Лілія не втрачає самовладання і тримається гідно.

Позитивні риси характеру цього імені: дисциплінованість, товариськість, комунікабельність, інтелігентність, дипломатичність. Лілія володіє незвичайним шармом при спілкуванні з близькими людьми. Вона добра і чуйна людина. Вона надзвичайно тактовна з людьми і ніколи не скаже нічого зайвого. Лілія вміє спілкуватися і завжди бачить ситуацію на кілька кроків вперед. Вона здатна донести свою думку до співрозмовника, змушуючи його прислухатися до її слів.

Лілія постійно вчиться і досягає в процесі пізнання досконалості. Її розум повинен постійно завантажуватися знаннями, інакше їй буде нудно жити. Пізнання захоплює її більш сім’ї та грошей. Лілія дуже цінує стабільність, яка дозволяє їй займатися самовдосконаленням. Для неї дуже важлива самореалізація в житті.

Їй притаманне вміння розуміти людей і допомагати їм, проте часто її дії обумовлені тільки емоційним поривом, а іноді просто звичайною цікавістю. Тому не завжди варто вірити у щирість її вчинків.

Негативні риси імені Лілія: деяка повільність і боягузливість, іноді невпевненість у собі. Лілія знає все про всіх і любить попліткувати. Вона насилу пристосовується до нових ситуацій і часто йде в себе, ставати відчуженої для оточуючих.

Лілія вертка і винахідлива, що дозволяє їй досягати своїх цілей за всяку ціну. Особливо переконлива Лілія з чоловіками, які завжди прагнуть їй допомогти, так як вона здається їм тихою і безпорадною. А вона дуже любить ними маніпулювати у своїх інтересах.

Сімейні та любовні стосунки Лілії

Лілія весела і життєрадісна дівчина. Вона чарівна, вміє спілкуватися з чоловіками і завойовувати їх. Лілія влюблива і темпераментна. Вона завжди в центрі уваги, що часто ображає подруг. Подруги їй заздрять, бачачи, як Лілія вміло маніпулює чоловіками. Їй потрібен чоловік заможний, розумний і практичний.

Дівчата, які носять ім’я Лілія, зазвичай рано виходять заміж і щасливі у шлюбі. Часто вони виходять заміж за чоловіків старше себе. Чоловік повинен терпіти всі капризи Лілії і бути мудрим, так як настрій Лілії дуже мінливе. Але Лілія добра і незлопамятна, тому з неї легко будувати відносини. Якщо вона любить чоловіка, то готова для нього на багато що. І це допоможе чоловіку зробити з Лілії хорошу дружину.

Лілія може стати соратником чоловіка і буде допомагати йому у всіх справах. Вона розумна і буде вміло давати чоловікові поради, які допоможуть його просуванню по кар’єрних сходах.

Лілію важко назвати гарною господинею, так як вона не вміє розпоряджатися сімейним бюджетом і не завжди готова виконувати рутинну домашню роботу. Побутові питання чоловікові краще взяти на себе. Лілія здатна змінити чоловіка, але ніколи не піде на розлучення. Вона не заходить далеко в своїх відносинах. Сім’я для неї дорожче нових почуттів.

Лілія любить дітей, але їх вихованням займатися не завжди бажає. Вона здатна лише зрідка проявляти свою любов і турботу. Але діти її люблять. Вона любить допомагати їм у навчанні.

Сприятливим стане шлюб Лілії з Олександром, Андрієм, Олексієм, Альфредом, Артемом, Борисом, Валерієм, Вадимом, Віктором, Дементием, Глібом, Дмитром, Єгором, Евдокимом, Леонідом, Макаром, Миколою, Семеном, Терентієм.

Неміцний союз і складні взаємини у Лілії з: Антоном, Георгієм, Денисом, Іваном, Олегом, Савелієм, Станіславом, Степаном, Павлом, Ярославом.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Лілії

Лілія більше прихильна до вивчення гуманітарних наук. Сфера її інтересів широка і вона постійно розвивається в обраному напрямку. Крім цього Лілія володіє невичерпною фантазією. Вона може реалізуватися, як талановитий художник, письменник, модельєр або дизайнер. Лілії вийде чудовий винахідник або бібліотекар. Вона дуже багатогранна. І якщо вона знайде своє покликання, то її чекає чудове майбутнє.

Лілія може стати успішним педагогом або психологом. Вона може проявити себе, як вузькопрофільний висококваліфікований фахівець, який постійно підвищує свою майстерність. Робота дуже важлива для неї. Їй просто необхідно реалізувати свої здібності до професії.

У Лілії неабиякий розум і чудова пам’ять, тому вона може високо піднятися по кар’єрних сходах, особливо, якщо зустріне чоловіка, здатного її надихнути і підтримати. У бізнесі Лілія буде надійним і розумним партнером для чоловіка, якого любить.

Якщо Лілія стане керівником, то вона буде суворою з підлеглими. Вона не терпить неакуратності у справах. Але вона тактовна і інтелігентна, тому ніколи не буде критикувати своїх співробітників при сторонніх.

Лілія завжди наполеглива в досягненні своєї мети. Вона здатна вирішувати серйозні завдання. Якщо хтось заважає їй, вона легко усуне конкурента, проявивши хитрість, винахідливість і спритність.

Здоров’я Лілії

У Лілії міцне здоров’я. Вона хворіє тільки простудними захворюваннями і зазвичай у легкій формі. Вона завжди бадьора і повна енергії. Навіть не займаючись спортом, Лілія завжди виглядає підтягнутою. Їй подобається здаватися хворий і слабкою, але це тільки її хитрість.

У неї лише одне слабке місце – сечостатева система. Їй необхідно стежити за станом нирок, особливо в літньому віці.

Ім’я Лілія для дитини

Лілія зростає цікавою і допитливою дівчинкою. Вона любить мріяти і у неї дуже багата уява. Дівчинка любить спілкування і в неї з дитинства багато друзів. Їй завжди приділяють багато уваги, так як вона виглядає дуже ніжною, беззахисною і вразливою. Це може призвести до розвитку егоїзму.

Лілія з дитячих років вміє маніпулювати людьми в своїх корисливих цілях. Батьки повинні це розглянути і припиняти такі спроби при кожному зручному випадку. Ці здібності не повинні отримати розвиток. Лілії з дитинства слід прищеплювати сострадательность і чуйність, тільки так можна виховати доброзичливого і душевну людину.

У школі Лілія відрізняється зразковою поведінкою та старанністю. Вона старанна і прислухається до зауважень вчителів. Лілія успішна у вивченні всіх предметів, вона намагається їх вивчати поглиблено. Лілія зростає обов’язковою і пунктуальною дівчинкою.

Лілія багато уваги приділяє своїй зовнішності і гардеробу. Вона стежить за модними тенденціями і намагається їм наслідувати. Вона гранично тактовна і інтелігентна в спілкуванні з подругами, вміє вислухати і допомогти порадою, тому серед ровесниць вона користується авторитетом і популярністю.

Дівчина Лілія красива, ніжна і романтична. Навколо завжди багато шанувальників і подруг. Але вона дуже вимоглива і вибіркова. Близькі друзі вона вибирає лише хороших, доброзичливих і надійних людей.

Іменини:

19 червня, 24 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Лілечка, Лилюня, Лилюша, Лилийка

Скорочений

Ліля, Лилек, Лілі

За церковним

Сусанна

Колір

  • білий

Планета

  • Нептун
  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли

Метал

нікель, срібло

Рослини

липа, лілія

Тотемна тварина

водяна змія, лань

Риси характеру

емоційність, спокій, честолюбство

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ліліан Войнич – англійська письменниця; Ліля Брік – подруга Маяковського; Ліліан Гіш – голлівудська актриса 40-х років; Лілія Подкопаєва – відома українська гімнастка; Лілія Толмачова – радянська акриса

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: