Лілі – значення і походження імені

Історія походження імені Лілі

Лілі — зменшено-ласкава форма імені Лілія. В англомовних країнах утвердилось як самостійне ім’я.

Існує кілька версій його походження:

  • Від латинського слова lilium — «біла квітка лілія», «чистий», «невинний»;
  • Від індійського lila — «ілюзія», «забава»;
  • Від давньоєврейського «Ліліт» — «нічна тиша».

З ім’ям пов’язано 2 легенди. Перша свідчить про те, що Богиня Юнона — давньоримська покровителька жінок, сім’ї, материнства — під час прогулянки впустила декілька крапель молока. З землі на цьому місці виросли білі лілії. На честь божественного рослини простолюдини стали нарікати дівчаток Ліліями, щоб вони росли такими ж ніжними і прекрасними, як ці квіти.

Згідно з біблійним переказом — Лілія символізує нічну птицю сову або білу лілію, яка переводиться в цьому випадку як «Сусанна».

Ім’я Лілі багатогранно і поширене по всьому світу. Вживається як Ліліа, Джильї, Лейла, Ліліт, Лилах, Ліліана, Лія. Його використовують у США, Америці, Туреччині, Великобританії, Вірменії, Україїні, Франції, Італії.

Значення та характеристика імені Лілі

З дитинства у Лілі проявляється непосидючий характер. Вона не може всидіти на одному місці, рухлива, весела, енергійна. Разом з тим кмітлива, кмітлива.

Дитяче пустощі у дорослому житті трансформується в життєлюбність і оптимізм. Лілю, незважаючи на притаманне їй почуття гумору, легко образити. Вона ніжна, емоційна натура. Не терпить брехні, вірна своїм переконанням і принципам. Ненавидить обман, корисливість, егоїзм, безсовісність. Здатна помститися за образи. Але при цьому завжди допоможе людині у скрутну хвилину, турботлива, щедра, уважна. Цінує справжніх друзів, яких ніколи не зрадить. Доброта, чесність, легкість в спілкуванні притягує людей до Лілі. Правда, не завжди хороші. Адже дівчина вона дуже довірлива. Але варто їй хоч раз засумніватися в своїй довірі до людини — в мить з ним розлучиться.

Виконавчу, відповідальну, акуратну, планомірну дівчину з таким ім’ям поважають на роботі.

Ще одна риса характеру Лілі — самостійність. Вона завжди сама приймає рішення, у тому числі серйозні. Лілі вислухає, допоможе, підкаже, але ніколи не буде плакатися про свої проблеми товаришам. За порадою звернутися тільки до батьків.

У Лілі світла аура, особлива енергетика. Вона приваблива для представників чоловічої статі. Що обіцяє їй багато перешкод на життєвому шляху. Зради, зради, обмани з боку коханих. Причина негараздів криється все в тій же довірливості і схильності бачити в людях тільки хороше. Лілі, можливо, вийде заміж не один раз. Але в підсумку зустріне свого єдиного, терплячого, турботливого відданого чоловіка. Стане чудовою матір’ю, але не завзятою домогосподаркою. Прагнення до самореалізації, творчого розвитку у неї на першому місці. Вибраний чоловік в ідеалі повинен стати натхненником в побутових і професійних справах.

Серед недоліків у характері Лілі можна відзначити темпераментність, категоричність.

Іменини:

27 липня

Зменшено-лагідний варіант

Ліль, Ляля, Лилок

Скорочений

Лія, Чи

За церковним

Сусанна

Колір

  • коричневий
  • білий
  • зелений
  • рожевий

Планета

  • Нептун
  • Меркурій

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

перли, місячний камінь

Метал

срібло, нікель

Рослини

лілія, багно

Тотемна тварина

водяна змія

Риси характеру

оптимізм, товариськість, життєрадісність, цілеспрямованість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Етель ліліан Войнич (письменник), Лілі Мей (актриса), Ліліан Гіббс (вчений), Лілія Подкопаєва (спортсменка).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: