Леля – значення і походження імені

Історія походження імені Леля

Ім’я Леля слов’янське і сходить до імені давньослов’янської богині Лелі. Молода богиня символізувала юність, ніжність і чистоту молодої дівчини, свіжої весняної природи, розливу вод. У багатьох джерелах Леля дочка богині любові і краси Лади. Входить в головний пантеон слов’янських богинь-породіль: Макоша, Жива, Лада і Леля. Зображується на традиційному слов’янському візерунку-оберіг. Існує слов’янська руна Леля.

Ім’я одне час майже зовсім зникло з ужитку, пам’ять про нього жила в припевках «лелі-льолі, люлі-люлі» і т. п. Але на хвилі інтересу до коріння, повернення багатьох людей в слов’янську традицію ім’я набуває популярності. В якості короткої форми завжди було поширено імена Ольга, Аліна, Леонора, Алла, Лілія, Олена, Олена Олеся, Лейла, Лілія і т. п.

Ніжне, музичне ім’я приваблює людей своєю співучістю, милозвучною поєднанням складів, значенням.

Значення та характеристика імені Леля

В якості імені слов’янської богині Лелі форма «Леля» означає ласку, любов, ніжність, щирість і чистоту. З болгарської «леля» перекладається як «тітка». З санскриту “ліля”/”ліла” — «гра». У фольклорі приспівка «лелі-лелі» і «люлі-люлі» уособлювала дзюрчання води, тому що Леля — це ще й богиня весни, передзвону капелі і потічків.

Слов’янська руна Леля мала значення прояснення, звільнення від чар або Кривди, оновлення з допомогою води, так як весна змиває стару зимову бруд грайливим весняним потоком.

Характер Лелі — чесний, доброчесний, милий. Леля — це дівчина-весна: чиста й вічно молода. У дитинстві Льоля буде трошки озорницей, грайливою і гучною. Але слухняною і доброю, ні краплі норову та егоїзму в цьому прозорому струмочку. Її з ранніх років оточує любов і увагу оточуючих, адже така маленька — це просто подарунок для всіх.

Вона товариська, жіночна, легка характером, не пам’ятає образ, не заздрить. Леля щира і чесна людина, їй буде дуже непросто зберегти відкритість і цілісність натури в нашому світі. Але її любляче серце, чуйність до навколишнього світу, внутрішній стрижень допоможуть подолати багато. Вона глибока і сильна духом.

Вчиться старанно намагається радувати або, принаймні, не засмучувати батьків і вчителів. Навколо неї справжній весняний хоровод з подружок, повно тварин, прямо як у диснеївській Білосніжки. Її чарівність полонить хлопчаків. Вони дружать з Льолею, цінують її спілкування, захищають, багато потай мріють про більше.

Але Льоля не поспішає зв’язувати себе узами шлюбу. Вона дуже серйозно ставиться до вибору чоловіка. Може обпектися, т. к. по недосвідченості її тягне до «поганим хлопцям» з-за їх енергетики, яку вона приймає за харизму і обраність. Але, зрозумівши що до чого, Леля заспокоїть душевні рани справжньою любов’ю, благо вибір у неї величезний — бери будь-якого!

Сім’я для Лелі на першому місці. Робота, кар’єра, самореалізація, влада — їй це ні до чого. Самореалізується вона у відносинах і в родині, робота — дружина, мати і господиня будинку, а улюблене хобі може приносити і різноманітність у житті, і цілком відчутний дохід. Лелю чекає успіх в її починаннях, бо працьовитості, смаку, кмітливості та освіченості їй не позичати.

Вона гостинною, уважною до соціальних зв’язків, пам’ятає про всіх датах і святах у коханих і близьких людей. З подружками підтримує відносини все життя, із задоволенням займається онуками, допомогою сусідам, нужденним, покинутим тваринам.

Іменини:

Ім’я не християнське. Можна відзначати свято весни Лельник (Ляльник) в честь богині Лелі 5 травня.

Зменшено-лагідний варіант

Лелечка, Леленька, Лелюша, Ляля, Лелек, Люленька, Лелинка

Скорочений

Ляля, Люля

За церковним

немає

Колір

  • зелений
  • білий

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

гірський кришталь, кварц

Метал

срібло

Рослини

береза, ромашка

Тотемна тварина

ластівка

Риси характеру

відкрита, світла, мила

Число імені

2

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Леля (Олена Гущина) – Квнщіца, співачка, беззмінний жіночий персонаж команди “Союз”; Леля (Ольга Баранова) – дівчинка-модель, актриса російського кіно і серіалів (“Людмила Гурченко”, “Сходи в небо” та інші); Леля (Анастасія Ляшенко) – співачка, виконавиця власних пісень з України, обожнює корони; Леля Нордік – музикант, журналіст, автор і редактор, монтажер, медіахудожник: пише, грає, знімає і т. д.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: