Лейсан – значення і походження імені

Історія походження імені Лейсан

Як і у багатьох імен, в прекрасного жіночого імені Лейсан є кілька версій виникнення.

Першою і основною теорією походження імені Лейсан є татарська. Вона має безліч трактувань, кожна з яких має право на існування. Однак татарська версія іменування має арабське коріння. Імовірно це ім’я було запозичене в стародавні часи татарами аналогічно тому, як вони запозичили і релігію мусульман. Можливо, за багатовікову історію двох народів ім’я зазнало значні зміни і до нашого часу воно дійшло саме в такому звучанні.

Згідно другої теорії походження за основу імені Лейсан був узятий схожий за звучанням місяць з старосірійського календаря. У стародавньому календарі обчислення ведуть з давніх часів, але самі назви зазнавали незначні зміни, тому, можливо, що значення імені Лейсан саме цієї теорії походження саме точне.

Також існує теорія, що раніше, в башкирської культури було співзвучне чоловіче ім’я Лейсан, але з часом воно втратило чоловічі риси і переросло в прекрасне ім’я для жінок.

Значення та характеристика імені Лейсан

Як ім’я, так і його трактування навівають легким весняним вітерцем і теплими днями. Ім’я Лейсан саме так і перекладається, як «перший весняний дощик», тобто «освіжаюча, що володіє цілющою енергією».

Згідно татарської версії походження, ім’я Лейсан походить від стародавнього арабського імені Нісан, що означає весняний місяць квітень. Саме ім’я Нісан здобуло популярність і стало широко застосовуватися в східній культурі в якості самостійного імені. Однак, воно втратило свій первинний сенс і отримало інше тлумачення — «щедрий»

Є ще одне трактування імені — «великодушна». Імовірно, вона сталася від вищевказаної версії імені, пов’язаної з весняним місяцем, який багатий на різні роду природні явища.

Існує ще одне значення імені, що походить від словосполучення «лейсэн карлары», що означає випав у березні сніг.

Прийнято вважати, що дане жіноче ім’я поширене лише в татарській культурі. Однак їм користуються не татари, але і башкири, араби й тюрки.

В даний час ім’я поширене в Росії, Грузії, Азербайджані, Ірані, Туреччині. З зростанням популярності татарських імен в світі називати дівчаток цим ім’ям стали в європейських країнах, таких як Англія, Франція і Португалія.

Риси характеру Лейсан

При першому згадуванні, відразу ж стає легко, затишно і тепло від самого звучання імені. Так воно і є. Лейсан жіночна і прекрасна в будь-якому віці. М’яка, добра, поступлива з одного боку, і тверда, зі сталевим стрижнем всередині — з іншого. Не стоїть на місці, завжди домагається своїх цілей, непохитно йде назустріч своїй долі. Занадто вимоглива до себе, тому привчає себе з самого раннього віку до порядку і досконалості.

Товариська натура. Завжди допоможе порадою своїх друзів, ніколи не нав’язує зайвої думки. Подруг завжди підтримує в скрутну хвилину, чуйна і щедра. Іноді любить поговорити з друзями, але завжди розраховує свій час, марна трата не для неї.

Відкрита, ніжна і добродушна Лейсан завжди привітна і щира. Але за цією променистою посмішкою ховається вразлива і чутлива душа. Часом не розуміє поведінку і вчинки людей і це дуже сильно її ранить. Але все пройде в лічені секунди, якщо вона побачить крапельку щастя в сьогоднішньому дні.

Однак, надмірна відкритість може стати причиною того, що кращі друзі здатні піти на зраду. Лейсан звикла очікувати від людей того ж відносини, що дає їм вона, але таке не часто трапляється. Через це трапляються зриви.

Також, з-за своєї імпульсивності та активної життєвої позиції стає надто емоційною. Любов дарує всім, без винятку, і це її може засмутити, адже не всім подобається задушлива любов.

Сімейні та любовні стосунки Лейсан

Дівчата з ім’ям Лейсан дуже вибагливі, тому заміж вони виходять досить-таки пізно. Сидіти у чоловіка на шиї вона не збирається, тому на початку свого життя вона реалізує себе на професійному рівні, а потім замислюється про сімейне життя.

Вважає заміжжя серйозним і відповідальним кроком, тому відноситься до нього з особливою ретельністю. Обранець для Лейсан повинен бути надійний і перспективний людина, зі своїми цінностями і підвалинами, що не суперечать її. Чоловіка буде любити щирою й ніжною любов’ю. У їхньому житті не буде місця гарячих суперечок, биття посуду і злісних сперечань. Замість цього розважлива Лейсан почекає, коли пристрасті вщухнуть і запропонує дружину шляхи вирішення конфлікту.

Для чоловіка Лейсан — вірна подруга і помічниця в різних справах.

Для дітей вона стає прикладом для наслідування, вони її люблять і обожнюють. Здатна надихнути своїх малюків на відчайдушні вчинки і радіти перемогам щиро і самовіддано. Як правило, заводить двох або трьох дітей.

Кар’єра Лейсан

Активна і комунікабельна Лейсан може стати відмінним працівником і зробити блискуче кар’єру. Задатки лідера у неї є, але вона не лізе по головах, а лише виконує свою роботу і повільно рухається до своєї мети.

Ідеально підходить їй роль наставника, лідера групи або керівника відділу. Строга, але справедлива. Завжди підтримає починання молодого фахівця і спрямувати в потрібне русло.

Стабільність і надійність її головні союзники в роботі. Науковий і технічний аспекти розвитку її професійної діяльності здатні довести до вищого керівного органу.

Не менш привабливою є творча професія. Щеплені з дитинства самостійність і незалежність послужать гарною базою для вивчення гри на нових музичних інструментах, нових спортивних досягнень або нового бачення мистецтва.

Здоров’я Лейсан

Здоров’я відмінна. Підтримує ідеальну форму протягом усього життя. Витривала. Фізично активна і з великим запасом життєвої енергії. Іноді бувають апатичні спалаху і якщо сама не може вийти з гнітючого стану, то здатна довести себе до депресії і стресів.

Ім’я Лейсан для дитини

Маленька Лейсан дуже товариська дівчинка. Вона з легкістю йде на контакт з будь-якою дитиною і охоче з ними грає. Розумна не по роках. Допитлива, любить задавати питання й одержувати вичерпні відповіді. Це і зрозуміло, дане якість у неї в крові. Батьки виховують дівчинку слухняною, але строгості в будинку не буває зовсім. Ляйсан — улюблениця папи. Вони постійно разом в щось грають, малюють, займаються творчістю і просто бавляться. Батько проявляє всю свою чоловічу любов до малої, і вона зростає в гармонії і щастя. Навчання для Лейсан не є перешкодою, вона усидчива і допитлива, але, якщо її змушують щось вивчити або написати, тоді характер дівчинки проступає, і вона опирається цьому. Порядок в кімнаті наводить регулярно і з особливою ретельністю. Мама виховує доньку акуратною й охайної. У подальшому житті це стане в нагоді.

На здоров’я маленька Лейсан не скаржиться, любить лікарів. У силу своєї активності з раннього дитинства займається у творчому гуртку, де дивує своїх викладачів дисципліною і здібностями.

Іменини:

не святкуються, так як ім’я відсутнє в списках церковних святців

Зменшено-лагідний варіант

Ляйсан, Лейсян, Лейсана, Лейсанчик, Лейсания, Лейсанка, Лейсаночка

Скорочений

Leitza, Леся, Ляся

За церковним

немає

Колір

  • синій
  • сірий
  • білий

Планета

  • місяць

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

кварц, турмалін, гранат

Метал

срібло

Рослини

лілія

Тотемна тварина

полярна сова

Риси характеру

проникливість, організованість, витривалість, щирість, товариськість

Число імені

4

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лейсан Утяшева – спортсменка, заслужений майстер спорту з художньої гімнастики; Лейсан Галімова – сучасна художниця; Ляйсан Сунагатова – співачка з Татарстану; Лейсан Гаріфулліна – телеведуча; Лейсан Дусаева – російська телеведуча.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: