Лана – значення і походження імені

Історія походження імені Лана

Ім’я Лана настільки чудове, що мало не кожен мова оскаржує його походження. У багатьох народів є слово «лана» з різними значеннями. Воно зустрічається і в латинській мові, і в ірландському, і в гельською, і в давньоруському, і в італійському, і навіть у мові гавайських маорі.

Інша версія — що ім’я Лана є просто скороченням від інших імен, що набула з часом самостійність. Англійці вважають, що Лана — похідне від Эланэ (Alana), слов’яни — що від імен на зразок Світлана, Мілана, Роксолана, Ілана, а мусульмани і тюркські народи, що від імені Айлана.

Популярність імені зростає в багатьох країнах. В Україні теж все частіше стали називати дівчаток Лана в якості самостійного імені, а не Світлана як раніше.

Значення та характеристика імені Лана

Корінь «лан» (lan) зустрічається у багатьох європейських і тюркських мовах.

Наприклад, у ірландців «лана» (leanbh) — це «дитина», «ляля». У шотландців гельською говіркою «лана» (ailin) — це «камінчик». На латині «лана» (lana) — це шерсть, пух. На арабському «лана» — «ніжна». Ну а на давньоруському «лан» — це «долина, широке поле, надів».

Значення імені і його мелодика надають характером Лани м’якість, спокій, жіночність. Але це не синонім м’якотілості і аморфності. Лана досить енергійний, світлий і радісний чоловік. Її характер можна порівняти з лісовим струмком, що спокійно біжить під тінню дерев, наспівуючи свою журчащую пісеньку і граючи відблисками сонця.

В дитинстві трохи пустотлива, але спокійна і слухняна дівчинка. Любить все живе, спілкування і музику. Багато танцює і приспівує за іграми. Підростаючи, заводить багато друзів і домашніх вихованців. Батькам треба бути готовими допомагати доньці рятувати всіх кішок і собак в окрузі.

Лана везуча і процвітаюча в усіх починаннях. Секрет успіху криється в її комунікабельності, доброму серці і працьовитість. Якщо вона щось задумає, то зробить все можливе і неможливе для втілення цього в життя. Це завзятість, впевненість у своїх силах і працездатність допомагають Лані домогтися визнання у своїй сфері.

Найбільше їй подобається творчість, спілкування з людьми, дітьми і тваринами. Лана з легкістю доб’ється успіху в мистецтві, ветеринарії, педагогіці, медицині, торгівлі, дизайні, організації заходів, журналістиці, підприємництво.

Чоловіки її обожнюють. Вони готові її любити, носити на руках, захоплюватися, дружити, працювати разом. Лана — жінка-весна: жіночна, чарівна, жвава, але в той же час спокійна і м’яка. Тому чоловікам з нею дуже комфортно і світло. Лана теж любить чоловічу увагу і суспільство. Вміє спілкуватися і дружити з чоловіками, така справжня міцна дружба може тривати все життя.

Заміж вийде рано. У заміжжі і сім’ї, як правило, щаслива. Будинок Лани — повна чаша, де є місце не тільки фінансове благополуччя, але й купі дітлахів та їхніх друзів, друзів сім’ї, тваринам, гостям, рідним. Лана відмінна господиня, все встигає, але не соромиться просити допомоги і вимагати від рідних самостійності та охайності.

Активна і допитлива, все життя вчиться чомусь новому. Любить вишивати і готувати. Але хобі може закидати або змінювати за настроєм.

Іменини:

У Православ’ї немає хрестильного імені Лана, іменини святкують в день пам’яті Святої Світлани 26 лютого і 2 квітня.

Зменшено-лагідний варіант

Ланя, Ланусик, Ланочка, Лануша, Ланочек, Ланяша, Ланни, Ланок, Нана, Лала, Ланіта, Ланета, Ла

Скорочений

Ла, Лала, Нана

За церковним

Світлана

Колір

  • білий
  • золотистий

Планета

  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

бурштин, гірський кришталь, кварц

Метал

мідь

Рослини

кульбаба, липа

Тотемна тварина

лань

Риси характеру

м’яка, жіночна, енергійна

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Лана дель Рей – поп-зірка, виконавиця і композитор пісень, модель і актриса; Лана Мейєр – американська письменниця любовних романів, прославилася після публікацій своїх книг на сайті, народне визнання зробило її успішним письменником;

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: