Лан – значення і походження імені

Історія походження імені Лан

Ім’я Лан – скорочена форма від Аслан, яка все частіше зустрічається в якості самостійного імені. Аслан має древнетюркские коріння, його історія починається в далекій давнині в часи персидських завоювань Греції. З перської Аслан перекладається як «лев». Поступово з перської мови ім’я поширилося в інші арабські мови, і у відповідності з фонетичними особливостями цих національних мов набуло іншого звучання, а місцями і родинне початкового, але дещо інше лексичне значення. Так, в турецькому «арсл» перекладається як «дикий», а «ан» – «звір».

В інших мовах варіанти імені Аслан звучать як Руслан – «білий лев», Арслан, Арслен, Арселен. Крім скороченої форми Лан існують й інші: Ален, Асен, Асан.

Ще один варіант трактування імені Лан – «орхідея». У цьому варіанті ім’я поширене в китайській мові.

Ім’я Аслан популярно в арабських країнах, серед татар, таджиків, киргизів, в Африці. Його можна зустріти в Індії та Пакистані. В Україну воно прийшло в період Середньовіччя з татаро-монгольськими завойовниками.

Значення та характеристика імені Лан

У дитинстві Лан впевнений у собі, серйозний хлопчик. Він уважно ставиться до всього, що його оточує. Багато часу проводить з дорослими, йому цікаво слухати їх розповіді, спостерігати за поведінкою. Лан добре вчиться, прагне заслужити любов і заступництво вчителів. Йому легко даються як гуманітарні, так і точні науки. Міцне здоров’я і статура розуму дозволяють хлопчикові досягти високих результатів у спорті. Він може стати чудовим бігуном, плавцем, футболістом.

Лан з великою ніжністю ставиться до батьків. Він глибоко поважає батька, намагається копіювати його поведінку, розділяти інтереси. Батько на все життя залишається для Лана кращим другом і наставником. У теж час Лан прагне до самостійності, він рано йде з батьківського дому і починає жити один. Вже в ранній юності Лан здатний забезпечити себе, йому соромно брати гроші у батьків.

Лан дуже працьовитий і старанний. Він починає вивчати кожну справу з азів, сам проходить всі стадії від початкової до кінцевої, щоб зрозуміти процес цілком. Лан прагне досягти успіху в роботі, його приваблюють керівні посади. З підлеглими він строгий, але справедливий. Лан легко знаходить спільну мову як з колективом, так і з вищим начальством. Він вміє показати себе з найкращого боку, здатний правильно і ефективно організувати свою працю та працю ввірених йому людей.

У Лана багато друзів. Він вміє викликати симпатію у людей, прагне обзавестися корисними зв’язками. Лан дуже уважний, ніколи не забуде привітати друга з днем народження, річницею. Лан щедрий і гостинний, у його будинку завжди людно.

Лан рано одружиться, як правило, цей шлюб стає єдиним в його житті. Він прагне створити найбільш сприятливі умови для сім’ї, оточити дружину і дітей турботою і увагою. Лан візьме управління сімейними справами в свої руки, але це не означає, що в дружини не буде права голосу. Лан завжди візьме до уваги її думку. Більш того, Лан прихильник демократичного виховання, він вважає дітей повноправними членами сім’ї і враховує їх думки теж.

Іменини:

17 червня, 4 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Лані, Ланчик, Ланушка

Скорочений

Лан

За церковним

Аслан

Колір

  • білий
  • помаранчевий

Планета

  • Земля

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

кремній, алмаз

Метал

мідь

Рослини

каштан

Тотемна тварина

лев

Риси характеру

працьовитість, старанність, демократичність, дбайливість

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Аслан Мусін – політик; Азім Аслан огли Азимзаде – художник; Аслан Дудиев – футболіст; Аслан Тхакушинов – політик; Лан Хази – актор; Лан Матаус – дизайнер; Лан Пореми – єгиптолог; Аслан Цівадзе – хімік; Лан Сабади – актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: