Крістіан – значення і походження імені

Історія походження імені Крістіан

Ім’я Крістіан утворене від грецького слова «ριστιανός» (khristianos) — християнин, послідовник Христа. З грецької це ім’я перейшло в латинь, а через неї на всі мови, створені на основі латиниці: німецька, англійська, французька, італійська та інші

У різних країнах ім’я Крістіан має різне написання і вимова, яке відповідає фонетичним і орфографическим нормами тієї чи іншої мови. Так, у німецькому Крістіан звучить як Карстен, у португальському — Кріштіану, в італійському — Крістіано, в угорській — Керестеш, в українському — Християн, в білоруському — Хрыстыян, в болгарському — Християн, в ісландському — Крістьян, в бретонський — Крістен.

Наголос в імені Крістіан може падати на перший або останній склад. Йому відповідають жіночі імена Крістіана, Христина, Христина.

Особливо часто ім’я Крістіан використовувалося серед королів, принців і вищої аристократії Саксонії. В даний час ім’я Крістіан широко поширене в Європі і США, зустрічається воно і в Україні. У православних святцях його немає, але у католицьких згадується.

Значення та характеристика імені Крістіан

У дитинстві Крістіан активний хлопчик, який надзвичайно любить пустувати. Послуху у ньому нема й краплі, зате енергії і веселощів, хоч відбавляй. Він легко знаходить спільну мову з оточуючими, любить гучні забави. Крістіан без сорому сперечається з вчителями, але розташовує до себе відкритістю і жвавим розумом. Він здатний викрутитися з будь-якої ситуації, в навчанні успішний.

Дорослий Крістіан такий же відкритий і товариський. Він насолоджується кожним днем життя, не будуючи далекосяжних планів, не замахуючись на щось грандіозне. Не відкладає на потім задоволення, які можна отримати зараз. Тому його життя протікає спокійно, без різких злетів і падінь.

Простоту Крістіана часто приймають за м’якість, але це не так. Крістіан твердий у своїх переконаннях, може доводити свою правоту, готовий піти на конфлікт заради цього. Він цінує свободу і незалежність, не приймає рад.

Крістіан здатний проявити себе в будь-якій сфері, лише б ця діяльність була йому за смаком. Він старанний, активний, заповзятливий працівник. У Крістіана добре розвинена інтуїція, він має схильність до вивчення іноземних мов. Але деталі і дрібниці його втомлюють. Володарю цього імені добре підійдуть незвичайні заняття: астрологія, філософія, магія, археологія. Він також може стати успішним викладачем або чиновником. До побудови кар’єри Крістіан байдужий, роботи для нього головне — задоволення і творча свобода.

Крістіан любить добре поїсти, цікавиться стравами різних кухонь, добре готує. Приймати гостей обожнює. Це найчастіше позначається на фігурі і роботі шлунково-кишкового тракту.

Крістіан не прагне стати підкорювачем великої кількості жіночих сердець. Він шукає сталість і домашній затишок поруч із веселою, товариською дівчиною. Крістіан — чудовий сім’янин. Його почуття надійні, з дружиною він ніжний і ласкавий. Діти дуже важливі для Крістіана. Він вибудовує з ними дружні стосунки, спрямовує і підтримує.

Крістіан прагнути виглядати елегантно, стежить за зовнішністю, хоче справити враження на оточуючих. Але іноді в своєму прагненні сподобатися він втрачає почуття міри. Кричущі аксесуари, велика кількість прикрас, яскраві деталі костюма не завжди до лиця цьому чоловікові.

Іменини:

25 жовтня, 12 червня

Зменшено-лагідний варіант

Христя, Кристианушка, Крися

Скорочений

Кріс, Кит, Крес

За церковним

Крістіан

Колір

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

магнетит, лопарская кров, яшма, аметист

Метал

залізо

Рослини

цибулю, тютюн, верес

Тотемна тварина

півень, гриф, кінь

Риси характеру

півень, гриф, кінь

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Крістіан Брем – орнітолог; Крістіан Бейл – британський актор; Кріштіану Роналду – португальський футболіст; Крістіан Діор – модельєр; Крістіан Контесса – німецький поет; Ганс Крістіан Андерсен – знаменитий казкар; Крістіан Фиттипальди – бразильський автогонщик; Крістіан Хорребоу – датський астроном; Крістіан Жак –єгиптолог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: