Костянтин – значення і походження імені

Історія походження імені Костянтин

Звичне нам і приємне за звучанням ім’я Костянтин має давньоримські корені. У християнстві ім’я Костянтин носили дуже багато святих. Дане ім’я, в першу чергу, співвідносять з ім’ям імператора Риму – Костянтина Великого I (якого шанують у лику рівноапостольного). Саме він став засновником Константинополя – столиці Римської імперії і зробив християнську віру головною релігією, він будував церкви і храми, глибоко вірив у Христа і всіма способами захищав віру від язичників. Костянтин I проявив себе як хоробрий, справедливий і поміркований правитель, згодом його ім’я носили багато візантійські і римські імператори.

На Русі ім’я стало зустрічатися приблизно з XII століття, його носили переважно князі. Популярність імені Костянтин була досить періодичної, так, до 18 століття, воно втратило свою популярність, але до XX століття знову знайшло. У 1973 році дане ім’я входило в десятку найпопулярніших чоловічих імен.

В сучасний час ім’я Костянтин недостатньо популярно і його частіше носять жителі великих міст, у селах і селах дуже мало жителів-Константинов.

Значення та характеристика імені Костянтин

Фахівці в галузі лінгвістики визначають, що це ім’я в основі своїй має латинське слово “constantis” – це родовий відмінок від слова “constans”, що дослівно означає «стійкий, визначений, постійний». Родинне за значенням до імені Костянтин – Констанцій, також існує і жіноча форма імені – Констанція, використовується вкрай рідко.

Ім’я сприймається на слух доброзичливим, нерізким, тихим і приємним, але, наділяє свого володаря абсолютно протилежними рисами. Костянтини по природі своєї особистості неординарні, яскраві, дуже цікаві, суперечливі, суттєво залежні від свого настрою. Костя – людина-загадка, оточуючі не здогадаються, що насправді зараз відбувається у нього в голові. Він завжди готовий до нових проектів, з легкістю підтримає будь-яку, навіть саму божевільну ідею. Є не дуже приємні боку, залежність від настрою часом робить Костянтина дратівливим, нестриманим і різким. У моменти настала агресії Костянтин не соромиться у висловах, він здатен образити людину грубим словом, Але, варто відзначити, що сердитим Костя буває не так часто. Для того, щоб здобути його прихильність, досить відкрити йому свою душу. Костянтини інтуїтивно розпізнають людську щирість, вони дуже цінують і нерідко стають друзями з такими людьми. Друзів Костя ніколи не зрадять, вони дуже дорожать почуттям дружби. і готові заради друзів здійснювати подвиги.

Риси характеру імені Костянтин

Характер Костянтина неординарний, з такою людиною ніколи не буде нудно. За своїм психотипом Костянтин типовий екстраверт. Він імпульсивний і завжди відкритий для спілкування, завжди доброзичливий по відношенню до людей. Він охоче допомагає оточуючим і любить, коли до нього звертаються за допомогою. Костянтин розважливий, перш ніж приймати якесь рішення, він дуже довго думає, прораховуючи всі можливі варіації результату. У нього чудово розвинена інтуїція, іноді здається, що він просто знає наперед можливий результат подій.

Кості – дуже цілеспрямовані люди, у них досить висока самооцінка, але, досягнувши певних висот, вони не зазнаются, а продовжують спілкуватися і допомагати всім оточуючим себе людям. Він дуже вдячна людина, ніколи не забуває надану йому допомогу, завжди готовий відповісти взаємністю в будь-якому її прояві (матеріально або роблячи добрий вчинок). І, навпаки, недобрі вчинки в його відношенні він надовго запам’ятовує.

Сімейні та любовні стосунки Костянтина

Інтимні відносини для Костянтина не стоять на першому місці при побудові відносин. Для нього важливіше бачити в партнерці надійність, довіряти як самому собі. Обраниця повинна бути для Кості і супутницею життя, і другом, якому він може відкритися і поплакатися. Однак, він, як і велика частина чоловіків, любить вишуканих і елегантних дам.

Кості – прекрасні залицяльники, вони вміло і красиво можуть доглядати за дамою, постійно дивуючи і вражаючи її. Вони готові на необдумані і сміливі вчинки, вони люблять справляти враження. Кості дарують дорогі і незвичайні подарунки. Як правило, після такої щедрості, дівчата відповідають взаємністю на залицяння Костянтина.

У відносинах жахливі ревнивці, зраду переживає дуже бурхливо, але, що дивно, самі схильні до зрад.

В шлюбі ідеальні чоловіки, свою дружину готові обожнювати. В сім’ї Кості абсолютна рівноправність сторін, справжня гармонія у стосунках. З дітьми він суворий, але справедливий і любить їх безмірно. Діти бояться, але поважають батька-Костянтина. В цілому, Костя – хороший сім’янин, весь свій вільний час приділяє родині і не згадує про роботу вдома.

Вибір професії, Бізнес, кар’єра Костянтина

Костянтин володіє високою працездатністю і підвищеним почуттям відповідальності, за що його високо цінує керівництво. Володар цього імені нерідко стає шанованим керівником. Нестандартні склад розуму і мислення допомагають йому в кар’єрному зростанні, він завжди націлений тільки на позитивний результат. Найчастіше Костянтину довіряють виконувати дуже важливі проекти, покладаючись на його інтелектуальні здібності, і, варто сказати, абсолютно не даремно. Костянтин сумлінну і вкрай відповідальна людина, доручену роботу він зможе виконати якісно та у встановлений термін.

Костянтин може себе проявити у багатьох сферах діяльності, однак, ця людина дуже вибірковий. Його приваблюють елітні, вишукані види діяльності, щось на кшталт: режисури, філософії, театрального мистецтва, письменницької майстерності.
Яку би професію не обрав Костянтин, він завжди буде прагнути заробити більше грошей. І у нього це чудово виходить, свою сім’ю та рідних Костя забезпечує добре і сам не знає ні в чому потреби.

Здоров’я Костянтина

З раннього дитинства Костянтин схильний переживань і стресів. Його постійно щось турбує, він відчуває почуття страху, різні фобії.

Дорослі Костянтини мають досить міцне здоров’я, якщо вони живуть в сприятливому кліматі, можуть уникнути багатьох бронхолегеневих захворювань, яким вкрай схильні. Крім цього, Кісток слід стежити за своїми суглобами, так як велика ймовірність артритів, артрозів. У літньому віці у багатьох спостерігаються проблеми із зором. Багато Костянтинів, уважно стежать за своїм здоров’ям – довгожителі.

Ім’я Костянтин для дитини

У дитинстві Кості дуже спокійні і слухняні хлопчики, вони завжди і в усьому слухають своїх батьків. Це натури дуже чутливі і ранимі, вони можуть часто плакати з найменшого приводу. Діти-носії імені важко адаптуються в колективі, у них багато внутрішніх страхів. Батькам слід допомогти дитині в цей нелегкий період впоратися з фобіями самостійно, або вдавшись до допомоги психолога-фахівця. Потрібно відзначити, що період цей тимчасовий і дитина «переросте».

Навчання в школі мало цікавить Костянтина, він не відрізняється особливою допитливістю, не виявляє активності, не вчиться, не показуючи відмінних результатів. Але, якщо дитину щось по-справжньому зацікавить, він може проявити себе воістину геніально. Кості -підлітки – активні і спортивні, вони люблять різноманітні рухливі ігри, із задоволенням займаються у спортивних секціях, виступають на змаганнях.

В колективі однолітків Костя знаходиться на середніх позиціях, він не вибивається в лідери, але й не є «білою вороною».

Кості, народжені взимку, наполегливі, вперті і вперті діти. Весняні діти – непостійні, вони ніколи не знають чого хочуть, їх настрій змінюється з частою періодичністю, увага розсіяна. Вони не можуть довго займатися якоюсь однією справою, грати в одні іграшки.

Носії імені, народжені влітку – дуже цікаві натури, мрійники і вигадники. Вони придумують собі цікаві заняття та завдання і самі ж займаються ними, а іноді і привертають в гру інших людей.

Осінні Костянтинів – цілеспрямовані діти, кмітливі, у школі вчаться досить успішно, не заспокоюються, поки що не дороблять до кінця, своєю завзятістю дивуючи навіть дорослих.

Іменини:

8 січня, 11 лютого, 27 лютого, 6 березня, 18 березня, 19 березня, 25 березня, 24 травня, 3 червня, 5 червня, 11 червня, 15 червня, 18 червня, 21 червня, 29 червня, 8 липня, 14 липня , 16 липня, 22 липня, 27 липня, 2 серпня, 11 серпня, 17 серпня, 26 серпня, 16 вересня, 19 вересня, 23 вересня, 1 жовтня 2 жовтня, 4 жовтня, 15 жовтня, 22 жовтня, 3 листопада, 4 листопада, 15 листопада, 22 листопада, 23 листопада, 25 листопада, 27 листопада, 2 грудня 11 грудня, 23 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Костік, Костянчик, Костяня, Костяша, Костюша, Костюня

Скорочений

Костя, Костян, Костюха, Костяха

За церковним

Костянтин

Колір

  • зелений

Планета

  • Меркурій

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

берил

Метал

алюміній

Рослини

акація, незабудка

Тотемна тварина

ібіс

Риси характеру

серйозність, непостійність, делікатність

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Костянтин Бальмонт – російський поет, яскравий представник Срібного століття поезії; Костянтин Паустовський – російський письменник, представник радянської класичної літератури; Костянтин Райкін – російський актор, професор, володар великої кількості урядових нагород і лауреат національних премій; Костянтин Хабенський, російський актор, засновник фонду допомоги дітям, хворим з тяжкими захворюваннями. Перераховує більшу частину зароблених грошей в фонд; Костянтин Варламов – актор, артист Імператорських театрів, помер природною смертю від «слонової хвороби»; Костянтин Станіславський – режисер і педагог, засновник товариства мистецтва і літератури Москви. Костянтин Коровін – художник і письменник, подорожував і творив зі своїм другом Ст. Сєровим; Костянтин Маковський – російський художник-передвижник, участвовав у відродженні суспільства художників; Костянтин Юон – художник-живописець, справив великий вплив на радянський кінематограф і мультиплікацію; Костянтин Ціолковський – винахідник і вчений, видатний діяч і визнаний засновник космонавтики; Костянтин Цзю – боксер, абсолютний чемпіон світу. Має російське та австралійське громадянство. Виступає під російським прапором; Костянтин Ернст – продюсер, керівник ОРТ (1 канал). Меценат, активно підтримує вітчизняні телевізійні стартапи та визнані міжнародні проекти; Костянтин Рокоссовський – радянський воєначальник, один з головних ковалів перемоги у Другій світовій війні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: