Климентій – значення і походження імені

Історія походження імені Климентій

Чоловіче ім’я Климентій прийшло в українську мову після прийняття християнства. Лінгвісти стверджують, що у нього дві батьківщини — Стародавня Греція і Рим. Визначити, в якій мові ім’я Климентій з’явилося раніше, неможливо. У перекладі з грецької його значення — «виноградна лоза». Римляни вважають, що ім’я Климентій походить від латинського прикметника «clemens», яке означало «милосердний, добрий, лагідний, м’який, гуманний». У слов’янських мовах ім’я Климентій поширилося швидко і широко.

Для української мови закінчення імені було незвичним, довгим і незручним. З-за цього протяжне ім’я злегка вкоротили, воно стало звучати по-іншому — Климент, Клим. Одного з носіїв імені святого Климента, дуже шанували на Русі. Він був активним розповсюджувачем християнського вчення в римській імперії. За це влада Климента заслали на Чорноморське узбережжя, а пізніше неугодного проповідника стратили. На Русі його вважали першим заступником нашої країни.

Значення та характеристика імені Климентій

Ім’я Климентій дарує своєму носієві позитивні якості і досить складний характер. Малюк з таким ім’ям дивує батьків неймовірним дружелюбністю, добротою, чесністю. Він дуже товариський, відкритий, позитивний. Дитина має безліч друзів, і весь час прагне поповнити їх список. Климентій не скоро навчиться розбиратися в людях, у ранньому дитинстві йому важко зрозуміти, що одним можна називати не кожного. Хлопчик прагнути стати лідером, щоб зміцнитися на п’єдесталі, може вести себе агресивно.

У підлітковому віці він стає емоційним і запальним. І тільки природне чарівність дає йому можливість швидко прижитися в будь-якому суспільстві. Старшокласник Климентій часто вступає в жаркі дебати з батьками, йому важко приймати відмови від них. Він вважає, що батьки обов’язково повинні виконувати його прохання і вимоги. Для досягнення мети юнак пускає в хід всі можливі хитрощі — закочує істерики, ображається, показує агресивність. На таку поведінку батькам не слід закривати очі, оскільки з віком проблема буде ускладнюватися.

Носій цього імені — творча натура, його задатки слід розвивати з раннього віку. Батьки повинні уважно ставиться до його талантам, у Климентія відмінна фантазія і уява. Ці властивості слід розвивати, можливо, у сім’ї росте майбутній письменник, режисер, журналіст. Спокійні, доброзичливі стосунки в сім’ї дуже важливі для Климентія. Вони допоможуть юнакові коригувати нестабільність його поведінки, виховати старанність і надійність.

До вибору професії Климентію слід підходити обачно. З нього може вийти видатний конструктор, архітектор, хороший агроном або лікар. Климентій — природжений керівник, але йому потрібно дуже обережно ставитися до порад, рекомендацій оточуючих. В юності Климентій користується великою популярністю у дівчат. До середнього віку носії цього імені перетворюються у відданих чоловіків, чудових батьків.

Іменини:

17 січня, 5 лютого, 9 серпня

Зменшено-лагідний варіант

Климушка

Скорочений

Климент, Клим

За церковним

Климентій

Колір

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аквамарин

Метал

срібло

Рослини

барвінок, абрикос

Тотемна тварина

бик

Риси характеру

товариськість, дружелюбність, запальність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Климент Ворошилов, радянський воєначальник, партійний діяч; Климент Тімірязєв, російський натураліст, фізіолог.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: