Корній- значення і походження імені

Історія походження імені Корній

Лінгвісти стверджують, що ім’я Корній має латинські корені, правда, у римлян воно мало дещо інше вимова – Корнелій. Хорошим прикладом у цьому випадку буде родове ім’я римського диктатора, представника старовинного роду – Луція Корнелія Сулли (138-78 рр. до н. е.). До революції в нашій країні ім’я було досить поширеним, оскільки у церковних святцях його іменини відзначаються десять разів. Церковна форма цього імені в православ’ї звучить як Корнилій. У цьому зв’язку варто згадати про засновника Палеостровского Різдвяного монастиря – Валаамському ченця Корнилии. Легенда свідчить, що Корнилій був родом з Пскова. За час мандрів він побував у багатьох місцях Помор’я, поки не відшукав острів, підкорила його своєю красою. Корнилій знайшов підходящу печеру, де прожив довгі роки. Чернець носив вериги, вага яких перевищував 16 кілограмів. Прочани шанували його святим, і в знак трепетного вшанування одягали і носили вериги Корнилія на собі.

Значення та характеристика імені Корній

У перекладі з латинської мови ім’я Корнилій означало «лучник», від лат. cornu – «ріг», «цибуля». У латинській мові є й інше слово, від якого могло статися це ім’я «корнум» – так називається ягода кизилу. Згідно звуковий характеристиці, в цьому імені переважає грунтовність, врівноважена м’якість і надійність. До негативної характеристики імені Корній відноситься хворобливе самолюбство. Носії цього рідкісного імені вже в ранньому дитинстві можуть проявляти себе замкнутими хлопчиками, які особливо насторожено ставляться до незнайомців. У середовищі знайомих дітей вони теж намагаються не привертати до себе зайвої уваги.

Незважаючи на свою надзвичайну стриманість, цей хлопчик нерідко піддається атакам з боку нав’язливих співрозмовників і ставиться до них дуже холодно. Його крижаний спокій – тільки маска, Корній схильний до кипіння емоцій і пристрастей. Незначна образа в душі цього хлопчика може зрости до значної величини і не на жарт отруїти йому життя. Батькам маленького Корнія потрібно навчити малюка прощати образи, інакше його подальше життя буде нелегким. Позитивні емоції в душі маленького Корнія теж можуть досягати великої сили. Якщо Коріння буде ставитися до дрібних життєвих неприємностей з певною часткою гумору, він зможе зробити блискучу кар’єру. Для цього у нього є весь набір необхідних якостей: невичерпне працьовитість, грунтовність і талант.

Щоб жити з Корнієм в мирі та злагоді, близькі повинні пам’ятати, що в оточуючих він особливо не любить завищеного зарозумілості, непостійності і прагнення командувати. Його дратує зайва наполегливість і емоційність, а приваблює – спокійна розважливість. Свою дружину носії цього імені нерідко вважають об’єктом поклоніння. Заради щастя коханої жінки Корній здатний на все, він схильний до жертовності. Якщо у Корнія є об’єкт поклоніння, до ніг якого він кине весь світ, він вважає себе щасливим, щасливим людиною. Його будинок з часом перетворюється в повну чашу, яку він старанно оберігає від усякого зовнішнього впливу.

Іменини:

8 лютого, 5 березня, 11 квітня, 1 червня, 6 липня, 4 серпня, 3 вересня, 12 вересня, 26 вересня, 7 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Корнюша, Корнеюшка, Корнейка

Скорочений

Картаючи

За церковним

Корнилій

Колір

  • зелений

Планета

  • Плутон
  • Меркурій

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

агат і смарагд

Метал

залізо

Рослини

кропива

Тотемна тварина

ворон

Риси характеру

надійність, спокій, скритність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Корній Іванович Чуковський — російський радянський поет, публіцист, літературний критик; Корній Жан Франсуа Хейманс — бельгійський фізіолог; Корній Андрійович Шперлинг — заслужений тренер Росії (1990 рік), кандидат педагогічних наук; Корній Григорович Ребриков — радянський військовий діяч, генерал-майор

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: