Карен – значення і походження імені

Історія походження імені Карен

Існує не одна версія походження імені Карен. Одні вчені-етимологи вважають, що ім’я має вірменські коріння, але розходяться в точній думці. Чи це ім’я утворилося від стародавнього вірменського імені Кар, яке носив один із царів. То воно походить від парфянського (перської) імені Карен. Друга версія говорить, що це ім’я походить від арабського імені Карім, в перекладі на українську – щедрий, великодушний, проповідник. Ще один варіант – що це скандинавське ім’я, чоловічий варіант жіночого імені Катрін. У Європі ім’я Карен – це зменшувально-пестливе звертання до Кетрін. Ім’я поширене в південних країнах, особливо – у Вірменії. У православних святцях ім’я не значиться, але є рідкісне співзвучне хрестильне ім’я Каріон (іменини – 18 грудня). Іменини для імені Карен не святкуються.

Значення та характеристика імені Карен

Значення імені Карен – “великодушний”, “щедрий”, “проповідник”, “благородний”, “милосердний”, “з широкою душею”, “чесний”, “шанований”, “шановний”, “дорогий”.

З дитинства Карен – розумний, серйозний, сміливий, багато думає дитина. Це філософ з малих років. Він любить читати, вбирати інформацію, міркувати і аналізувати те, що дізнався. Він любить, шанує, поважає, обожнює батьків. З дорослими ввічливий. Вчиться з перемінним успіхом.

З віком до Карену приходить необхідність пригод, гострих відчуттів, вражень. Потрапляє у ситуації, з яких часом важко знайти вихід. Він зухвалий, сміливий, мужній, незалежний, не простий чоловік, авантюрист. Ніколи не здійснює вчинок проти своєї волі, нікому і ніколи не вдасться нав’язати йому свою думку. Комунікабельна, у будь-якому колективі його цінують і поважають, як працівника і як людини. Обов’язковий, пунктуальна людина, надійний партнер, на нього можна покластися. Потайний, рідко виявляє свої емоції. Відчуває себе комфортно в будь-якому колективі. Чим би він не зайнявся, у нього все виходить. Може стати філософом, психологом, юристом, журналістом, письменником, викладачем, політиком, державним службовцям, винахідником, лікарем, режисером, актором.

Карен зовні дуже красивий, високий, мужній, сміливий. Представниці протилежної статі звертають на такого чоловіка увагу, але завоювати його серце не просто. Цінує серйозні стосунки, не розкидає увагу на всіх відразу. Якщо йому сподобається дівчина, тільки тоді він призначить їй побачення. У дружини бере ідеальну дівчину, схожу з його мамою – розумну, господарську, красиву, добру, вірну, люблячу. Вона повинна завжди догоджати, бути терплячою, не реагувати на його дратівливість, прощати швидкоплинні захоплення. В свою чергу він дуже турботливий чоловік і батько, все робить для сім’ї, намагається стати дітям іншому. Цінує і шанує сімейні традиції.

У Карена багато вірних друзів, приятелів, він дуже товариський, з гострим почуттям гумору. Сам так само надійний і відданий. Душа будь-якої компанії. Але може бути і замкнутим. Любить пофілософствувати на глибокі теми. Харизматичний, з ним приємно проводити час.

У Карена немає шкідливих звичок. Він ретельно стежить за своїм здоров’ям і це у нього виходить. Здоров’я у нього міцне.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Каренчик, Каренушка, Каріком, Каря

Скорочений

немає

За церковним

немає

Колір

  • сріблястий

Планета

  • Місяць
  • Нептун

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

агат

Метал

цинк

Рослини

тютюн

Тотемна тварина

поштовий голуб

Риси характеру

сміливість, незалежність, гордість

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Карен Авагян ((нар.1974) вірменський громадський і політичний діяч), Карен Свасьян ((нар.1948) філософ, фахівець з історії філософії, культурології, теорії пізнання, історик культури, літературознавець, перекладач і антропософ), Карен Хоециан (кандидат технічних наук, заступник виконавчого директора з економіки та фінансів ВНИИЭ, фахівець в області перенапруги в електричних мережах високої напруги і підвищення надійності їх роботи; автор близько 60 наукових робіт, в тому числі 30 винаходів), Карен Бабурян ((1954 – 2011) політичний і державний діяч НКР), Карен Геворкян ((нар.1941) радянський і російський кінорежисер і сценарист), Карен Юзбашян ((1927 – 2009) відомий вірменський фахівець з історії середньовічної Вірменії та Візантії, перекладач творів середньовічної вірменської історіографії, доктор історичних наук)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: