Кай – значення і походження імені

Історія походження імені Кай

Географія побутування імені Кай дуже широка, і вказує на те, що його корені слід шукати в праиндоевропейском, а можливо, і ще в більш стародавньому мовою.

На арабському сході ім’я Кай зустрічається в двох варіантах тлумачення. З тюркського ім’я Кай перекладається як «міцний». З перської – «знаменитий». Кай Хосров – один з перших царів Ірану, герой поеми Фірдоусі «Шахнаме». В Японії ім’я Кай означає «диво», а в Китаї має безліч значень: «ідеальний», «переможець», «початківець», «відкриває».

Широко поширене ім’я Кай в Скандинавії. За однією з версій, воно прийшло туди з Греції, походить від імені богині землі Геї і означає «народжений землею». Або ж запозичене з латинської мови, походить від слова «Kaius» – «радісний», «щасливий». За іншою версією, ім’я Кай має споконвічне норвезьке походження і перекладається як «вогонь».

У ірландців ім’я Кай означає «битва», а у їхніх сусідів уэльсцев – «людей моря». Відомо ім’я Кай і по інший бік океану. Гавайці тлумачать його як «морська вода», індіанці наваха – «верба», маорі – «дерево».

Значення та характеристика імені Кай

Кай дуже добрий, безкорисливий дитина. Він схильний до жертовності. З радістю ділиться своїми іграшками, допомагає товаришам з уроками, покірно виконує домашні обов’язки і доручення вчителів. Кай добре вчиться, багато читає.

Любов до людей і бажання допомагати оточуючим залишається з Каєм і в більш старшому віці. Він готовий відмовитися від власного комфорту і щастя, заради благополуччя і задоволеності близьких. При цьому він не прагне прославитися добродетелем, все, що Кай робить, він робить безкорисливо і від чистого серця.

Кай завжди тримає дане слово і не відступає від своїх принципів. Він невиправний оптиміст, який випромінює позитив, навіть у складних і, здавалося б, безнадійних ситуаціях. Кай легко сходиться з людьми, викликає довіру і розташування. Деякі можуть вважати його лицеміром, аж надто важко повірити, що людина може бути добрий і простий.

На Кая завжди можна розраховувати, він старанний і вимогливий до себе. Може отримувати величезне задоволення не тільки від результату своєї праці, але і від всього процесу в цілому. Колеги високо цінують Кая, він легко піднімається по кар’єрних сходах. Кай може зв’язати своє життя з професією, де допомогу людям у пріоритеті: лікар, вчитель, волонтер, пожежний, поліцейський. Він також може стати чиновником або політиком.

Кай вкрай романтичний і здатний на щире глибоке почуття. Часто цей чоловік – однолюб. В обраниці він шукає ідеал жіночності, краси і чарівності. Покохавши дівчину, він готовий кинути весь світ до її ніг. Він довго і красиво доглядає, обдаровує кохану квітами, читає вірші, створює цілий світ для двох. Якщо ж відносини не склалися, Кай довго переживає розрив, мучиться, картає себе. Зважитися на нові відносини йому дуже важко.

Кай – ідеальний чоловік. Він цінує і любить дружину, прислухається до її думки, довіряє і допомагає їй. З дітьми Кай возиться з самого народження. Він любить тихі сімейні вечори, пікніки, спільні подорожі. Намагається зробити все, щоб дружина і діти ні в чому не потребували.

Іменини:

3 січня, 10 травня

Зменшено-лагідний варіант

Каюшка, Каїнька

Скорочений

Кай

За церковним

Кай

Колір

  • жовтий
  • блакитний

Планета

  • Сіріус

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, гранат

Метал

золото

Рослини

жимолость

Тотемна тварина

біла миша

Риси характеру

доброта, чуйність, романтичність

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Кай Метов – співак; Кай Грін – американський культурист; Кай Мейєр – німецький письменник; Кай Тресид – DJ, продюсер; Кай Хансен – гітарист, вокаліст Helloween», «Gamma Ray», «Unisonic»; Кай Манну Берьє Сигбан – фізик, Нобелівський лауреат; Кай Жан Франсуа – французький промисловець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: