Іскандер – значення і походження імені

Історія походження імені Іскандер

Красиве і звучне чоловіче ім’я Іскандер вперше стало вживатися в мусульманських країнах. Лінгвісти стверджують, що воно має татарське коріння. Поширення ісламу призвело до того, що це ім’я стало широко використовуватися і в інших державах, однак там воно набуло дещо іншого звучання. Якщо говорити про варіанті, яке вживається в арабських країнах, то це ім’я звучить як там Олександр. Історики висувають версію, що імені Іскандер у мусульманському світі зовсім не існувало аж до появи там великого полководця Олександра Македонського. Мусульмани ставилися до хороброму воїнові з великою пошаною, називаючи його на свій лад – Іскандер Зулькарнайн. В честь непереможного полководця у центральній частині Іраку мусульмани звели місто Ель-Искандрия. Зараз у ньому проживає близько 68 тисяч осіб. Стародавнє місто знаходиться в сорока кілометрах від Багдада на березі річки Євфрат, його основне населення складають мусульмани суннітського толку.

Значення та характеристика імені Іскандер

Ім’я Іскандер має таке ж значення, як і Олександр – «захисник», «переможець». Маленький Іскандер спокійний, розважливий, може бути навіть кілька флегматичним, але у нього сильна воля і на всі випадки життя є власна думка. Все це створює певні труднощі для батьків. Допитливість, неймовірна комунікабельність Іскандера дозволяє йому завести чимало друзів, але він завжди стоїть серед них окремо, не підпадаючи під вплив товаришів. Іскандер насамперед – особистість, що формується незалежно від друзів.

У школі він проявляє себе блискучим учнем, велику увагу приділяючи тим наук, які даються йому нелегко. Він вважає справою честі мати відмінні оцінки саме з цих предметів, наполегливо домагаючись перемоги. Іскандер відповідально, дбайливо ставиться до свого здоров’я, у підлітковому віці він обов’язково займеться спортом, що ще більше зміцнить його організм. Дорослий Іскандер старанно ховати свою чутливість під маскою практичності, і тільки найближчі люди знають, наскільки це світлий і добрий чоловік.

Іскандер дуже наполегливий, будь-які життєві невдачі лише загартовують його характер. Він чесний, справедливий, дуже законослухняний, однак буває завзятим сперечальником, якщо виникає необхідність відстоювати справедливість. Це дуже приємний співрозмовник, який завжди знайде тему, цікаву для обговорення. Іскандер дуже уважний, він вміє помічати навіть найменші деталі, володіє розвиненим логічним мисленням. Такі особливості дозволяють Іскандеру досягти великих висот у професії інженера, програміста, проектувальника, педагога, вченого або священнослужителя.

Яскравого, талановитого, товариській Іскандеру везе в любові, його чарівність і пристрасність здатні підкорити чимало жіночих сердець. У дружини Іскандер вибирає сильну, яскраву, самодостатню жінку, яка стане йому вірним другом. Для нього дуже важливий домашній затишок, тому він завжди допомагає своїй дружині у веденні домашнього господарства. Іскандер любить дітей, дуже добрий до них, намагаючись вибудовувати по-справжньому товариські відносини з дочками і синами.

Іменини:

немає

Зменшено-лагідний варіант

Искандерчик, Искандерушка, Искандеронька, Искандерка

Скорочений

Ів, Іса

За церковним

немає

Колір

  • зелений

Планета

  • Венера

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

смарагд

Метал

мідь

Рослини

барвінок

Тотемна тварина

голуб

Риси характеру

спокій, витривалість, чутливість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Іскандер Хісамов – політолог, публіцист, ведучий телевізійних передач., Іскандер Урманцев – черговий учасник телевізійного проекту «Дом-2», ведучий свят та інших заходів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: