Ісаак – значення і походження імені

Історія походження імені Ісаак

Це ім’я прийшло в сучасні мови з давньоєврейської, і набула широкого поширення із-за старозавітного біблійного персонажа на ім’я Ісаак, якого за переказами хотів принести в жертву його старенький батько Авраам. Ім’я звучало як Йицхак і перекладається як «той, хто стане сміятися». За переказами мати Ісаака була вже далеко не юною, коли їй передбачили народження сина, і розсміялася в обличчя віщуну. Ім’я поширене і в мусульманських країнах, хоча легенда в ісламі дещо відмінна від традиційної для християнства. В сучасних мовах існує безліч модифікацій цього імені, в тому числі Віслюк, Исцхак, Исцкхок і Ісаакій. Часто при перекладі на українську з англійської ім’я Ісаак звучить як Айзек. В останні сто років це ім’я не надто популярне в Україну, проте у країнах Західної Європи воно є одним з найпоширеніших. Також це ім’я часто дають хлопчикам в єврейських сім’ях.

Називаючи так хлопчика, батьки розраховують, що йому буде дана мудрість і його обійдуть стороною важкі дитячі хвороби.

Значення та характеристика імені Ісаак

Маленькому Ісааку властива різка зміна настрою, він буває не по-дитячому задумливий і може поставити своїми запитаннями в глухий кут будь-якого дорослого. Його люблять однокласники, з Ісааком охоче спілкуються старші діти, але справжніх друзів у нього небагато. Вміння вдало пожартувати дуже виручає Ісаака в складних ситуаціях.

Він відмінно вміє працювати з великим об’ємом інформації, легко відокремлюючи значуще від другорядного, що дає йому величезну перевагу в навчанні. У Ісаака часто буває вроджена здатність до вивчення іноземних мов, він легко адаптується до нової культури і не відчуває труднощів при зміні роботи.

Одна з основних особливостей мислення Ісаака — це здатність поглянути на проблему з боку, охоплюючи її поглядом стороннього спостерігача. Це дозволяє йому вийти за рамки буденного погляду на речі і вирішувати будь-яку задачу більш масштабно.

Ісаак дуже любить тварин, він тяжко переживає втрату домашнього улюбленця, може роками зберігати фотографію улюбленого пса чи кота.

У підлітковому віці Ісаак мало цікавиться дівчатами, і вони відповідають йому взаємністю, віддаючи перевагу більш активних і наполегливих однокласників. Але коли йому дійсно цікава дівчина, Ісаак вміє справити враження — він буває неймовірно чарівний, якщо цього хоче.

Одружується Ісаак по великій любові, правда, буває так, що це почуття наздоганяє його не один раз в житті.

Ісаак — дуже працездатний і ініціативний працівник. Він навряд чи буде перекладати свої обов’язки на колег, намагається будь-яку роботу зробити ідеально. Він не любить сварок та пліток на робочому місці, рідко бере участь в інтригах. Искаак не дуже любить керівні позиції, так як йому шкода часу, який пішов на порожні розмови. При цьому в переговорах йому немає рівних — складно знайти людину, яка вміє краще домовлятися і знаходити компроміси.

Іменини:

27 січня, 10 лютого, 11 квітня, 25 квітня, 31 травня, 3 червня, 19 вересня, 26 вересня, 29 вересня, 5 жовтня, 19 жовтня, 12 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Исакушка, Исаакушка, Кашик

Скорочений

Іса, Ісак, Саккі, Айз, Ішак, Айзек

За церковним

Ісаакій

Колір

  • сірий

Планета

  • Марс

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

опал, яшма, смарагд, граніт

Метал

мідь, срібло, ртуть

Рослини

сосна, кедр, ягель

Тотемна тварина

кіт, рись

Риси характеру

схильність до аналізу, почуття гумору, зібраність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ісаак Альбеніс – іспанський композитор і піаніст; Сер Ісаак Ньютон, англійський фізик; Ісаак Бабель – радянський письменник, журналіст; Ісаак Башевис-Зінгер – американський письменник; Ісаак Дунаєвський – радянський композитор; Ісаак Левітан – російський пейзажист; Айзек (Ісаак) Азімов – американський письменник-фантаст; Ісаак Мерріт Зінгер – американський винахідник, бізнесмен; Ісаак Штерн – американський скрипаль; Айзек Хейз – музикант, актор; Ісаак Шварц – композитор, автор музики до фільмів; Ісаак Халатников – радянський учений, фахівець з квантової фізики.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: