Ільназ – значення і походження імені

Історія походження імені Ільназ

Ім’я Ільназ – стародавнє арабське ім’я. Воно складається з двох частин. Перший корінь «іль» перекладається з древнеперсидского як «народ», «батьківщина», другий корінь «зв» – «ніжність». Таким чином, ім’я Ільназ можна тлумачити як «ніжно любить Батьківщину» або «улюбленець народу». Іноді це ім’я перекладають як «граційний». Ільназ може бути як жіночим, так і чоловічим ім’ям.

Ільназ – герой балади персько-таджицького поета часів середньовіччя Азарі Тусі. Це індійський хлопець, який був знайдений в лісі і вихований при дворі багатого вельможі. Ільназ закохується в дочку вельможі, але їх щастя неможливо, адже вона належить до знатного і шановному роду, а він – бездомний сирота. Рішення приходить несподівано, будинок вельможі дає візиту місцевий правитель, одна з дружин якого пізнає в Ільназі свого викраденого суперницею сина.

Ім’я Ільназ поширене в Ірані, Іраку, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, Кыргызии, Узбекистані, Татарстані, Грузії, а також у багатьох країнах Заходу, де проживають мусульманські громади: США, Канада, Португалія, Франція, Англія, Італія, Іспанія. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Ільназ

Ільназ добра і чуйна дитина. Він чутливий до настроїв оточуючих, його глибоко ранить несправедливість і страждання інших людей. Ільназ намагається всім допомогти, оберігає молодших братів і сестер, піклується про батьків. Хлопчик добре вчиться в школі, але стосунки з однокласниками складаються у нього непросто. Ільназ не терпить, коли над ким насміхаються. Він сміливо протистоїть хуліганам, не підтримує витівки, навіть якщо про них змовився весь клас. Хлопчик ніколи не обманює, але може взяти на себе чужу провину, якщо буде впевнений, що так захистить товариша.

Ільназ наділений блискучим інтелектом, він з радістю пізнає світ, любить читати науково-популярну літературу. В університеті Ільназ – один з кращих студентів. Він вражає оточуючих своїм яскравим розумом, прекрасними манерами і принциповістю. У Ільназа багато приятелів. Він ніколи не зрадить, докладе всі сили, щоб допомогти у важкій ситуації. Ільназ здатний пожертвувати своїми інтересами заради близької людини.

Добрий і чуйний Ільназ погано розбирається в людях. Деякі можуть скористатися його розташуванням і буквально сісти на шию. Але Ільназ занадто делікатний, щоб вказати нахабі його місце. Тому цей сильний і впевнений в собі чоловік, сам деколи потребує захисту вірного друга.

Ільназ володіє безліччю талантів, йому непросто вибрати професію. В юності він пробує себе у багатьох сферах. Але робить це планомірно, не кидається від однієї справи до іншого. Ільназ може успішно навчатися на кількох факультетах одночасно. І все ж, зрештою, Ільназ вибирає роботу, пов’язану з допомогою людям. Він може стати лікарем, юристом, психологом, соціальним працівником, зайнятися громадською або політичною діяльністю. Не закриті для Ільназа та шляхи творчості: актор, композитор, письменник.

З дівчатами Ільназ веде себе скромно. Він боїться поранити почуття іншої людини, дати помилкову надію, розчарувати. Ільназ здатний на глибокі і щирі почуття. Він романтичний і навіть сентиментальний. Для цього чоловіка важливі дрібниці: день і місце знайомства, музика, час року. Він готовий все життя зберігати туфлі або сорочку, в яких ходив на побачення. Дружину Ільназ обожнює, дарує їй квіти і подарунки без приводу. Він також добре ставиться до дітей. Проводить з ними багато часу, грає, гуляє, допомагає з уроками.

Іменини:

19 серпня, 8 листопада

Зменшено-лагідний варіант

Ільназик, Ільназочка

Скорочений

Іля, Назік

За церковним

Ільназ

Колір

  • коричневий
  • синій
  • оливковий

Планета

  • Сонце

Стихія

  • вогонь

Камінь-талісман

сапфір, рубін, хризоліт

Метал

залізо

Рослини

мандарин

Тотемна тварина

джміль

Риси характеру

чуйність, доброта, інтелектуальність, романтичність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ільназ Загитов – хокеїст; Ільназ Насихов – гімнаст; Ільназ Гудімов – письменник; Ільназ Романенко – фотограф; Ільназ Мацкевичус – художник; Ільназ Карімов – професор, доктор медичних наук, хірург-травматолог; Ільназ Дамургиев – співак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: