Ільмир – значення і походження імені

Історія походження імені Ільмир

Ім’я Ільмир має арабське походження. Воно зустрічається в тюркською мовою і йде корінням у часи Древнеперсидского держави. Діалектною формою імені Ільмир є поширена в Африці ім’я Альмір, а також популярне серед мусульман ім’я Ельмір.

Корінь «іль» означає «країна», «держава», а «світ» – персидська форма слова «емір», що перекладається як «князь», «глава». Таким чином, ім’я Ільмир можна тлумачити як «володар країни», «правитель держави».

Існує й інша версія тлумачення цього імені. «Іль» є варіантом кореня «ель» або «аль», які переводяться як «Бог», «Аллах». Ім’я Ільмир набуває значення «небесний правитель», «ставленик Аллаха».

Ім’я Ільмир і його варіанти широко поширені в арабських країнах, а також в Індії, Пакистані, Малайзії та Африці. Великою популярністю це ім’я користується у татар. У Україні ім’я Ільмир зустрічається не часто, але завдяки тязі до незвичайних і екзотичних імен останнім часом можна почути і серед слов’ян.

Значення та характеристика імені Ільмир

Ільмир – рухливий, пустотлива дитина. Він багато часу проводить на вулиці, постійно потрапляє в якісь історії. Хлопчик не схильний до дипломатії, конфлікти вирішує виключно кулаками. Тому батькам часто доводиться виручати сина, вибачатися перед іншими батьками. У школі Ільмир вчиться нормально. Він не особливо прагне до знань, але і двійок не отримує. Домашнє завдання Ільмир виконує з працею. Але завдяки жвавому розуму і добрій пам’яті непогано засвоює матеріал. Ільмир любить спорт. Він може досягти успіху, як в індивідуальних, так і в командних змаганнях.

У Ільміра багато приятелів. Він дуже щедрий і духовно, і матеріально. Готовий обігріти та нагодувати. Ільмир володіє прекрасним почуттям гумору, вміє розповідати цікаві та незвичайні історії. На жаль, це робить Ільміра хорошою приманкою для любителів повеселитися за чужий рахунок. Коли ж трапляється біда, Ільмир виявляється один, його нікому підтримати, крім рідних. Ільмир любить батьків, відданий сім’ї. З дитячих років він допомагає по господарству, прислухається до порад старших, шанобливо ставиться до їхньої думки.

Роботу Ільмир вибирає добре оплачувану, часто пов’язану з фізичною працею. Він може стати шахтарем, геологом, далекобійником, туристичним гідом. Ільмир не прагне зайняти посаду керівника, відповідальність йому не до вподоби. Але він добре уживається в колективі, легко знаходить спільну мову з начальством. Єдине, що може підвести Ільміра – це тяга до алкоголю. Якщо йому не вдасться подолати її, то життя складеться вкрай невдало.

Ільмир – улюбленець жінок. Він постійно оточений представницями прекрасної статі. Ільмир не поспішає одружуватися і навіть заводити серйозні стосунки. У дружини він вибирає досвідчену жінку, яка здатна дивитися крізь пальці на його легкі захоплення. Ільмир не вибагливий у побуті, він сам може приготувати обід, прибрати, зайнятися пранням. Дітей Ільмир любить, грає з ними в рухливі ігри, із задоволенням ходить у походи. Він веселий і добрий батько, який абсолютно не дбає про виховання, але завжди готовий підставити плече і втішити.

Іменини:

5 травня, 9 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Ільмирчик, Ільмирушка

Скорочений

Світ, Іллі

За церковним

Ільмир

Колір

  • жовтий
  • коричневий

Планета

  • Земля

Стихія

  • вода

Камінь-талісман

халцедон, місячний камінь

Метал

залізо

Рослини

верес

Тотемна тварина

соболь

Риси характеру

чуйність, гостинність, щедрість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ільмир Сутаев – письменник; Ільмир Петренко – архітектор; Ільмир Гудон – топ-модель; Ільмир Каракаев – шахіст; Ільмир Беїв – співак, Ільмир Сикхе – скульптор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: