Ільхам – значення і походження імені

Історія походження імені Ільхам

Ім’я Ільхам (إلهام) – стародавнє мусульманське ім’я арабського походження. Воно перекладається як «натхнення», «натхнення», «творчий порив». Варіант імені – Ильхом.

З ім’ям Ільхам пов’язана красива і трагічна історія кохання. Ільхам і Фариза Аллахвердиевы – молода сімейна пара, яка стала жертвою подій Чорного січня в Баку. Вони були знайомі з дитинства і одружилися незадовго до трагічних подій. Ільхам був активним учасником виступів за незалежність Азербайджану і загинув 19 січня 1990 року. Дізнавшись про його смерть, Фариза покінчила з собою. Подружжя поховають на Алеї шахідів в Баку. Дата їхнього весілля – 30 червня – відзначається як неофіційний день закоханих в Азербайджані.

Ім’я Ільхам поширене в Ірані, Іраку, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, Кыргызии, Узбекистані, Татарстані, Грузії, а також у багатьох країнах Заходу, де проживають мусульманські громади: США, Канада, Португалія, Франція, Англія, Італія, Іспанія. В Україні воно зустрічається рідко.

Значення та характеристика імені Ільхам

Ільхам добрий і слухняний хлопчик. Він наділений чудовими розумовими здібностями, добре вчиться в школі. Але з природної скромності Ільхам не виділяється серед однолітків. Він не любить хвалитися успіхами, воліє залишатися в стороні від шуму і суєти. Ільхам сумлінно і послідовно підходить до виконання будь-якого завдання. Він дуже відповідальний і не любить підводити оточуючих.

Ільхам добра і відкрита людина, він справедливий, прагне не порушувати моральні підвалини. Але його важко назвати чуйним. Ільхам рідко приходить на допомогу, він твердо впевнений, що люди самі повинні справлятися зі своїми проблемами. Це не заважає Ільхаму мати друзів, його цінують і поважають за щирість і відвертість.

Ільхам дуже акуратний, не тільки в справах, але і в житті. Він ретельно стежить за своїм одягом і зовнішністю, більш охайного людини важко відшукати. Ільхам чутливий до запахів, він може погано ставитися до людини тільки з-за того, що той курить. Від життя Ільхам не чекає чогось незвичайного, він любить її такою, яка вона є, і вміє насолоджуватися кожною хвилиною.

Ільхаму буває важко приймати самостійні рішення. Він вважає за краще діяти за шаблонами, відпрацьованим роками схемами. Коли ситуація потребує швидкого і неординарного рішення, Ільхам втрачається. Йому потрібно все ретельно обміркувати, зважити, порадитися з авторитетними експертами. Це змушує Ільхама уникати прямої відповідальності, він не хоче бути начальником, воліє виконувати ту частину роботи, яка зрозуміла йому і не виходить за рамки стабільності. Якщо ж Ільхаму вдається переламати себе і діяти більш рішуче, він незабаром розуміє, що здатний на багато що. У цього чоловіка добре розвинена інтуїція і ділова хватка. Він може стати успішним підприємцем або навіть політиком.

Ільхам цінує сім’ю і на багато чого здатний заради неї. Він вірний і дбайливий чоловік і батько, але вимагає до себе поваги і навіть підпорядкування з боку дружини і дітей. Ільхам не терпить, коли його авторитет глави сім’ї ставлять під сумнів.

Іменини:

25 березня, 14 липня

Зменшено-лагідний варіант

Ильхамчик, Ильхамушка

Скорочений

Іля, Хам, Ильха

За церковним

Ільхам

Колір

  • малиновий
  • чорний

Планета

  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

корал, агат

Метал

золото

Рослини

бамбук

Тотемна тварина

бджола

Риси характеру

доброта, охайність, відповідальність, сумлінність

Число імені

9

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ільхам Гейдар огли Алієв, президент Азербайджану; Ільхам Закиїв – дзюдоїст; Ільхам – казанський хан 15 століття; Ільхам Муминджанов – футболіст; Руфат Ільхам огли Гусейнов – боксер; Ільхама Рагімов – професор, доктор юридичних наук; Ильхом Юнусов – футболіст.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: