Ільдан – значення і походження імені

Історія походження імені Ільдан

Ім’я Ільдан має мусульманське походження. Воно сягає корінням у часи Давньої Персії і зустрічається в тюркською мовою. Корінь «іль» означає «країна», «держава», а «дан» – «слава». Таким чином, ім’я Ільдан можна тлумачити як «слава країни», який «прославив народ».

Існує й інша версія тлумачення цього імені, де «іль» є варіантом кореня «ель» або «аль», які переводяться як «Бог», «Аллах». Тоді ім’я Ільдан набуває значення «божа слава», «слава Аллаху».

У той же час в івриті «дан» позначає «суддя», а «іль» має аналогічне арабському значення «Бог». Ім’я Ільдан перекладається як «суддя божий» або «бог мені суддя». Це ім’я зводять також до одного з стародавніх єврейських божеств.

Ім’я Ільдан широко поширена в арабських країнах, а також в Індії, Пакистані, Малайзії та Африці. Великою популярністю це ім’я користується у татар. У Україні ім’я Ільдан зустрічається не часто, але завдяки тязі до незвичайних і екзотичних імен останнім часом можна почути і серед слов’ян.

Значення та характеристика імені Ільдан

Ільдан дуже примхливий, примхливий дитина. Він вимагає постійної уваги з боку батьків. Якщо недостатньо уваги, Ільдан буде пакостити, вередувати, істерити. Він не любить грати сам, не знає, чим себе зайняти. У школі Ільдан вчиться погано. Причиною тому не відсутність здібностей, а все та ж примхлива натура. Він не переносить строгості і критики, втрачає інтерес до предмета при перших же труднощах. Ільдан важко сходиться з дітьми, він не любить ділити увагу з ким-небудь, часто заздрісний, може піти на обман, щоб виставити себе в кращому світлі.

Якщо Ільдану вдається усвідомити ці недоліки, то з часом він стає більш врівноваженим і спокійним. Його захоплюють гуманітарні дисципліни: історія, філософія, релігієзнавство. З ними Ільдан готовий пов’язати свою майбутню професію. Він може стати вченим, педагогом, психологом або звернути свій погляд на релігію. Але Ільдану важко досягти успіху в чому-небудь, він дуже нетерпимий до себе і іншим. Дрібні невдачі сприймає трагічно, швидко розчаровується в обраній справі. Ільдан абсолютно не здатний переносити критику і працювати над своїми помилками.

Ільдан багато часу приділяє собі і своїм інтересам. Він любить доглядати за собою, купувати модний одяг, відвідувати модні місця: клуби, театри, виставки. Якщо фінанси не дозволяють Ільдану цього робити, він буде щиро страждати і намагатися будь-яким способом виправити ситуацію. Він навіть здатний піти на угоду з совістю, щоб отримати бажане.

Доглянутий вигляд, хороші манери, інтелектуальність привабливі для жінок. Але його холодність і зосередженість на собі відлякують більшість дам. Витримати вимогливого і примхливого чоловіка здатна тільки дуже спокійна жінка, не обділена мудрістю. Життя з Ільданом може бути цікавою, культурно насиченою, але дружині доведеться самій вирішувати всі побутові питання, а часто й фінансові труднощі. До дітей Ільдан байдужий. Він розглядає їх як перешкоду, тягар. Але іноді може стати уважним і турботливим батьком.

Іменини:

7 квітня, 23 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Ільданчик, Ільданушка

Скорочений

Іль, Данні, Ден, Дан

За церковним

Ільдан

Колір

  • червоний
  • білий

Планета

  • Марс

Стихія

  • земля

Камінь-талісман

смарагд, опал

Метал

срібло

Рослини

журавлина

Тотемна тварина

кобра

Риси характеру

примхливість, самозакоханість, інтелектуальність

Число імені

3

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ільдан Сабиев – німецький фотограф; Ільдан Теу – французький художник; Ільдан Терещенко – доктор філологічних наук, професор, фахівець з класичної літератури; Ільдан Ремиев – єгиптолог; Ільдан Туєв – актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: