Ігор – значення і походження імені

Історія походження імені Ігор

Ім’я Ігор виводять від давньоскандинавського Ingvarr (Інгвар), де частка “Інг” означає “бог родючості”, а “Варр” – уважний, дбайливий, войовничий. У давньоруській мові його значення характеризується як “той, що оберігає ім’я бога”.

З іншого, не менш поширеною версією, Ігор – ім’я кельтського походження, споріднене з Iger, Inger, Ingar, Ingereld, Ingergard, мають відношення не тільки до власних імен людей, але і до топонимів.

Ім’я Ігор відносять до дохристиянського періоду Київської Русі, зокрема до династії Рюриковичів. Саме тому в ті часи це ім’я широкого поширення не мало, адже вважалося прерогативою знаті.

Пік популярності імені Ігор припадає на 60-ті роки ХХ століття, хоча воно і досі не втрачає актуальності: молоді батьки продовжують називати цим цікавим ім’ям новонароджених.

Розмовними, зменшувально-пестливими варіантами імені “Ігор” є: Ігорчик, Ігоряша, Ігорюша, Ігорчик, Ігорюсик; Горя (Гора) Ігоша, Гоша; Ігорша та ін.

Значення та характеристика імені Ігор

День ангела Ігоря святкують 19 вересня (іменини) і 5 червня (перенесення мощей).
Покровителем Ігорів вважається великий князь Ігор Чернігівський, який брав участь в міжусобних війнах, програв і постригся в ченці. Помер Ігор насильницькою смертю: його протягли по вулицях Києва на радість натовпу. Літописні згадки вказують на численні чудеса, які сталися на його могилі.
У 1150 році мощі князя-мученика за сприяння брата Святослава перевезено до Чернігова і покладено в Спасо-Преображенському соборі. Ікона, перед якою часто молився Ігор, стала однією з найвизначніших святинь Києво-Печерської Лаври і зберігалася в Успенському соборі.

Риси характеру імені Ігор

Звичайно, значення і походження імені обов’язково впливають на подальшу долю її носія, тому не дивно, що Ігорі переважно відзначаються великою мужністю, войовничістю, але при цьому не позбавлені раціональності і не зроблять нічого навіть собі на шкоду.

За типом темпераменту Ігор – сангвінік, а тому зважений, товариський, поміркований, самокритичний. У нього раціо і емоціо вдало врівноважені, тому ці люди справляють враження об’єктивних і цілеспрямованих.

У дитинстві Ігорі зазвичай добре вчаться, особливі здібності до точних наук, зокрема математики. Але непогані успіхи в навчанні кілька затьмарюються не зовсім гарною поведінкою: батьків Ігоря з цього приводу часто викликають у школу через витівок сина.

Оскільки юні Ігорі досить активні створення, то чималих успіхів вони здатні досягти в спорті, але тут знову ж таки на шляху може стати надмірна непосидючість і імпульсивність, відсутність завзятості для досягнення мети.

З іншого боку, Ігорі зазвичай працелюбні і працездатні, тому все у житті досягають самі. Успіх до них зазвичай приходить після тридцяти, оскільки саме в цьому віці у них з’являється усвідомлення відповідальності перед сім’єю і чітке уявлення про життя.

Чоловіки, які носять ім’я Ігор, відзначаються великою щедрістю, навіть якщо вона пізніше вилізе боком. Він готовий віддати останнє, якщо впевнений, що комусь це дійсно допоможе. Ігорі – надзвичайно вольові особи, тому чогось від них добитися криками або шантажем практично нереально. Набагато більшого можна досягти апеляцією до раціоналізму і ласкою.

Чоловіки, які носять це ім’я, не люблять необов’язкових людей, хоча самі не відрізняються особливою тягою до виконання власних обіцянок.

Зовні Ігорі зазвичай схожі на матір, проте характер запозичують у батька. Вони м’які, ласкаві, податливі, але в моменти гніву всі їх добрі сторони нівелюються. Прийшовши в себе, Ігор усвідомлює, що накоїв, і обов’язково просити вибачення з обіцянками більше ніколи не повторювати подібного. Правда, буде пам’ятати їх тільки до чергового моменту, коли хтось чи щось його виведе з себе.
В житті Ігорі намагаються бути лідерами, а якщо їм це не вдається, то зляться і на себе, і на весь світ.

Ігорі – компанійські особи, дуже легко сходяться з людьми, але в той же час так само швидко і безболісно розходяться. В житті Ігор завжди керується тверезим розрахунком і відкидає все, що заважає йому досягти вершин.

Ігор легкий у спілкуванні, у нього відмінне почуття гумору, тому час, проведений у його компанії – це завжди релакс і гарний настрій. Але є одне істотне “але”: Ігор привітний і доброзичливо налаштований виключно щодо приємних їй людей. Якщо у вас був з ним конфлікт, то будьте готовими до мільйону підколів. Ігор дуже добре пам’ятає образи і керується принципом “помщуся і забуду”.

Ігори – люди оптимістичні, енергійні та активні, але в той же час гонорові, самолюбиві і навіть в деякій мірі егоїстичні.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Ігоря

Вважається, що з отриманням вищої освіти у молодих Ігорів можуть бути проблеми, так як крайня невгамовність і непосидючий характер перешкоджають досягненню успіху там, де потрібна витримка, але якщо вони вже переходять цей етап, то стають добрими інженерами, юристами або вчителями. Якщо ні – обирають професію тренера, водія або токаря.

Ігорі – дуже суперечливі особистості: з одного боку, вони вперті, а з іншого – дуже швидко поступаються, якщо це їм вигідно.

Люди, які носять це ім’я, дуже залежні від оцінки оточуючих: вони хочуть, щоб їх постійно підтримували, хвалили і визначали план дій. Звичайно, з часом Ігор стане самостійним, але це бажання схвалення пронесе через усе життя.

Ігорі легкі на підйом, про що треба пам’ятати їх керівників: якщо потрібно швидко виконати якусь неординарну і цікаву роботу, то кращої кандидатури, ніж Ігор, не знайти. Це люди з фантазіями, які, однак, не завжди вміють правильно втілити їх у життя.

Ігорі мають всі необхідні задатки для того, щоб стати успішною людиною. Вони дуже врівноважені, їх важко вивести з себе, вони є хорошими фахівцями, які ніколи не панікують, а завжди намагаються знайти вихід з будь-якої ситуації. Часто особи, що носять це ім’я, необ’єктивні: вони занадто багато вимагаються від оточуючих і занадто мало від себе.

Володарі цього імені характеризуються аналітичним розумом, здатним до узагальнення, тому в зрілості мають великі шанси зробити кар’єру або заснувати власну прибуткову справу.

Сімейні та любовні стосунки Ігоря

У сімейному житті чоловіки, що носять ім’я Ігор, прагнуть до лідерства, однак, як показує спостереження, дуже часто повністю адаптуються і слухняно виконують прохання дружини. З віком лідерські якості Ігоря лише посилюються, однак йому завжди потрібна підтримка і схвалення. Таку своєрідну роль порадниці може взяти на себе дружина, яка буде його постійно підтримувати і якій він зможе розповісти про всі проблеми і сумніви. Дружина-тихоня – не для Ігоря. На цю роль підійде амбітна жінка, коло спілкування якої не обмежується будинком і сім’єю. Йому найкраще підійде дівчина, з якою можна посперечатися, з’ясувати стосунки і дійти до логічного консенсусу.

Ігор – хороший сім’янин, який все тягне додому. У родині Ігор не відмовляється від домашньої роботи, завжди готовий допомогти, вміє смачно готувати. Але ось з вихованням дітей – проблема: Ігор не любить піклується про малюків у прямому значенні, тобто міняти пелюшки, годувати, поїти, вчити віршики та ін. В матеріальному плані він їх, звичайно ж, забезпечить повністю.

Вважається, що ідеальними кандидатурами для шлюбу є жінки, які носять імена: Ангеліна, Ольга, Олена, Ірина, Наталя, Оксана.

Невдалим має всі шанси стати шлюб з Анною, Варварою, Дарина, Тамарою, Галиною, Яною.

Здоров’я Ігоря

Що стосується здоров’я, то однозначна інформація з цього приводу відсутня. Одні ресурси стверджують, що Ігорі відрізняються відмінним здоров’ям до глибокої старості, інші приписують носіям цього імені численні болячки як фізичного, так і психічного плану.

Ігорі надзвичайно активні і працюють на знос, тому часу піклуватися про своє здоров’я у них просто немає. Окремі ресурси стверджують, що слабке місце у чоловіків, що носять це ім’я, печінку, органи шлунково-кишкового тракту і кістки.

У дитинстві Ігорі часто хворіють простудними захворюваннями, ангінами і отити. З часом проблемними місцями стають органи травлення, однак правильний спосіб життя і регулярні заняття спортом здатні подолати цю проблему.

Ім’я Ігор для дитини

Ім’я Ігор завжди було традиційним на пострадянському просторі. Зараз спостерігаємо деякий спад його популярності, проте до цих пір багато хто батьки продовжують називати дітей Ігорями. Це й не дивно, адже якщо підсумувати риси характеру, сімейні відносини та професійні задатки, які приписують носіям цього імені, то стає зрозуміло, що чоловіки, які носять ім’я Ігор, є активними, цілеспрямованим, адекватними, відзначаються гарним здоров’ям, є зразковими сімянинами, характеризуються умінням зробити кар’єру, досягти успіху. Називаючи так новонароджених, батьки прагнуть запрограмувати їх на позитив, бажають доброї долі і безхмарного життя.

Ім’я Ігор носили і носять відомі люди різних часів: князь Ігор, Ігор Грабар (російський художник), Ігор Крутой (композитор), Ігор Петренко (актор), Ігор Кіо (ілюзіоніст), Ігор Курчатов (фізик), Ігор Тальков (співак), Ігор Сікорський (авіаконструктор).

Іменини:

18 червня, 2 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Ігорьок, Ігорчик, Ігорюша.

Скорочений

Ігорюха, Ігоряшка, Горя,Ігоша, Гоша, Гога, Готя, Ігуля, Гуля, Ігорка

За церковним

Ігор

Колір

  • сірий

Планета

  • Сатурн
  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

агат, берил

Метал

олово

Рослини

граб, маргаритка, верба

Тотемна тварина

снігур

Риси характеру

активність, оптимістичність, гордість

Число імені

6

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ігор, Інгвар ((ок. 878 – 945) – великий князь Київської Русі, за літописом — син Рюрика, відомий за синхронними візантійськими і західноєвропейським джерелами), Ігор Святославич ((1151-1202) князь новгород-сіверський, князь чернігівський, з роду Ольговичів, син Святослава Ольговича; головний герой «Слова о полку Ігоревім»), Ігор Стравінський (російський композитор, диригент і піаніст, один з найбільших представників світової музичної культури XX століття), Ігор Бриль (джазовий піаніст), Ігор Северянин (російський поет «срібного століття»), Ігор Кіо (цирковий артист-ілюзіоніст)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: