Ідріс – значення і походження імені

Історія походження імені Ідріс

Ім’я Ідріс (إدريس) має арабське походження і перекладається як «учень», «пізнає», «просвітницький».

Ім’я Ідріс носив ісламський пророк, якого прийнято ототожнювати з християнським Еноха. Його вважають засновником арабської писемності. Ідріс першим навчився шити і носити одяг, вважати час, вивчав стародавні писання Шиса і Адама. Пророк Мухаммед бачився з ним та іншими пророками (Мойсей, Ісус, Авраам) під час міражу на четвертому небі. Ідріс був другом ангелів і вознісся на небо живим у віці 350 років. На четвертому небесному рівні Ідріс зустрів ангела смерті, який не знайшов його не землі. Ангел забрав душу Ідріса.

Не дивно, що ім’я Ідріс дуже популярно серед людей, які сповідують іслам. Воно поширене в ОАЕ, Саудівської Аравії, Пакистані, Індії. Також його можна часто зустріти в Казахстані, Азербайджані, Таджикистані, Дагестані, Чечні. Арабські переселенці поширили ім’я Ідріс в Західній Європі, США, Канаді. В Україні воно зустрічається вкрай рідко.

Значення та характеристика імені Ідріс

У дитинстві Ідріс спокійний і слухняний дитина. Він багато читає, вчиться, займається в різних секціях. Йому подобаються точні науки, він мріє стати винахідником, цікавиться новими технологіями. Найкращим подарунком для Ідріса буде відвідування виставки робототехніки або поїздка на електромобілі. Хлопчик дуже допитливий і активний, це улюбленець вчителів. Адже Ідріс із задоволенням приймає участь у різних наукових конкурсах та отримує нагороди.

Ідріс прагне фінансової незалежності. Він працьовитий і наполегливий, вміє ставити цілі і досягати результатів. Ідріс ніколи не дозволить собі лінуватися і відкладати справи на потім. У нього міцна ділова хватка і розвинена інтуїція. Ідріс вміє знаходити вигідні прибуткові проекти. Він працює, не знаючи відпочинку, завершивши один проект, відразу ж береться за інший.

Але Ідріс не живе заради грошей, йому важливо задоволення від процесу, можливість довести собі та оточуючим, що він на багато чого здатний. Ідріс з радістю вкладає гроші в новітні технології, експериментальні проекти. Він може спонсорувати навчання молодих талановитих учених. Кращий вибір для Ідріса – це великий бізнес. Часто він використовує його як стартовий майданчик для політичної кар’єри.

Іншою стороною Ідріса є його глибока духовність. Він вивчає праці філософів, жертвує на благодійність, сам може брати участь у волонтерському русі: роздавати обіди бідним, влаштовувати розпродажі. Ідріс навіть здатний усиновити сироту або взяти під опіку кілька знедолених малюків. У нього велике добре серце.

Ідріс ретельно вибирає супутницю життя. Для нього важливі як зовнішні дані, так і освіченість, добра вдача, вміння вести себе в суспільстві. Ідріс розглядає майбутню дружину, як чергове вигідне вкладення. Він хоче отримати надійного друга, чудову матір для своїх дітей, жінку, з якою не соромно вийти у світ. Дружина стає предметом гордості Ідріса. Він піклується про її зовнішньому вигляді, прагне зробити своє сімейне життя предметом заздрості оточуючих. Діти також повинні відповідати покладеним на них очікуванням: відмінно вчитися, гарно поводитися. У колі сім’ї Ідріс добрий і уважний.

Іменини:

5 травня, 4 грудня

Зменшено-лагідний варіант

Ідрісонька, Ідрисик

Скорочений

Рис, Ідді

За церковним

Ідріс

Колір

  • синій
  • помаранчевий
  • бордовий

Планета

  • Марс

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

топаз, гранат

Метал

цинк

Рослини

ясень

Тотемна тварина

єнот

Риси характеру

наполегливість, працьовитість, доброта, марнославство

Число імені

8

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Едуард Ідріс Кассиді – кардинал; Ідрісса Гана Гейе – футболіст; Ідріс – пророк; Абу Абдуллах Мухаммад ібн Ідріс аш-Шафі – богослов; Мухаммад ібн Ідріс-Мухаммад аль-Махді ас-Санусі – шейх; Ідріс Дебі Итно – політик; Хамза Ідріс Фалатаах – футболіст; Ідріс Ногайбаев – актор.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: