Ібрагім – значення і походження імені

Історія походження імені Ібрагім

Існує кілька версій походження імені Ібрагім. За однією з них, ім’я має арабське коріння, користується великою популярністю серед народів, що сповідують іслам. З історії ісламу відомо, що ім’я Ібрагім носив один з ісламських пророків, родоначальник арабів. За іншою версією, ім’я Ібрагім походить від єврейського імені Авраам, яке носив родоначальник єврейського народу. Спочатку ім’я вимовлялося дещо інакше – Аврам. Однак Бог наказав включити в ім’я ще одну букву «а», і ця єдина буква кардинально змінила значення імені. У Україні ім’я Авраам отримало особливу популярність в середовищі старовірів, де воно затребуване досі. Ім’я Ібрагім відомо в нашій країні завдяки чудовому фільмі-казці Алі Саттара Атакишиева «Пригоди Ібрагіма». Юнак Ібрагім, виходець з найбіднішої сім’ї, зазнав чимало дивовижних пригод. Він вийшов з честю з найскладніших ситуацій, оскільки був добрий, мав чисту душу і серце, що кохає.

Значення та характеристика імені Ібрагім

Незважаючи на різні версії походження, значення імен Ібрагім і Авраам одне – «батько народів». Лінгвісти відзначають величезну життєву енергію цього імені, на яке, проте, накладає свій негативний відбиток карма єврейського народу, вигнанця і блукача. З цієї причини ім’я Ібрагім може перетворити життя його носія в ланцюг безперервних трагічних ситуацій, винести які під силу тільки дуже сильній особистості. Але боятися цього імені не варто, оскільки його позитивні риси переважають негативні.

У школі маленький Ібрагім відрізняється старанністю у навчанні, намагається накопичити більше знань, розуміючи, наскільки вони будуть потрібні йому в подальшому. Хлопчик упевнений в собі, володіє великим почуттям власної гідності. Незважаючи на палкий темперамент, Ібрагім з раннього дитинства вміє стримувати себе, зовні він спокійний, створює враження урівноваженої людини. Він вміє розбиратися в людях, швидко, безпомилково здатний оцінити будь-яку ситуацію. Носій цього імені має безцінний дар – чути свого співрозмовника, до нього нерідко звертаються за порадами. Ібрагім володіє розвиненим почуттям гумору, це допомагає йому майже безболісно переживати кризові моменти.

Носії цього імені нерідко бувають занадто самовпевненими, відрізняються холодною ощадливістю. Вони користуються повагою оточуючих, але їх рідко люблять. У Ібрагіма багато знайомих, але мало справжніх друзів, однак від цього він анітрохи не страждає. Ця людина не прагне вступати в конфлікти з суспільством, він ввічливий з оточуючими. Але сімейне життя з Ібрагімом не можна назвати легким і безхмарним. Дріб’язкові причіпки до дружині і дітям – звичайна справа для носіїв цього імені.

При цьому Ібрагім зробить все можливе, щоб його сім’я стала заможною. Часто носії такого імені вибирають професії, що дозволяють організувати свою справу в сфері обслуговування. Право, медицина, новітні комп’ютерні технології, література, мистецтво, історія – в усіх цих сферах Ібрагім може зробити хорошу кар’єру. У дружини він намагається вибрати розумну, спокійну жінку, не схильну до зрад.

Іменини:

22 жовтня

Зменшено-лагідний варіант

Ибрагимушка

Скорочений

Абра

За церковним

Авраам

Колір

  • синій

Планета

  • Сатурн

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

бірюза, сапфір

Метал

мідь

Рослини

венерин черевичок

Тотемна тварина

кролик, лань

Риси характеру

завзятість, активність, упертість

Число імені

5

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

(1945)), Ібрагім Афеллай ((нар.1986) нідерландський футболіст марокканського походження (регіон Ер-Ріф), півзахисник), Иззат Ібрагіма ад-Дурі ((нар.1942) іракський політичний діяч)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: