Ранія – значення і походження імені

Історія походження імені Ранія

Ім’я Ранія дуже давнє. Корені його знаходяться у мовах з багатотисячолітньою історією: азербайджанською та санскриті. «Ранья», «Рані» — так називали правительок, цариць в стародавній Індії. «Рані» — це і позначення царського титулу, і позначення дружини раджі. Потім титул трансформувався в ім’я власне. Ім’я Ранія одне з популярних жіночих імен в Індії, Шрі-Ланці, Пакистані, Індонезії, Бангладеш, Малайзії та інших країнах Південно-Східної Азії.

У східних і кавказьких народів тюркської мовної групи ім’я має різні значення, але одні корені. Ім’я Ранія дуже поширене на Сході і в мусульманському світі. Величезну популярність імені принесла вишукана та стильна королева Йорданії Ранія, яка стала символом освіченого ісламу і шанобливого ставлення до жінки в цій релігії.

У Україні ім’я рідкісне, т. я. властиво східній або ісламській традиції. Але в зв’язку з зростанням кількості мусульман в країні ім’я Ранія набуло поширення у татар і народів, що традиційно сповідують іслам.

Значення та характеристика імені Ранія

З мови урду й гінді «rāni» — «королева», а давніший варіант «rajni» з санскриту перекладається як «дружина раджі», «правителька», «принцеса» і т. п. З перської ім’я Ранія перекладається як «споглядає», «вглядывающаяся» від дієслова «rana» — «пильно дивитися», «вдивлятися». Ранія з арабської означає «красива» або «квітуча». Є ще значення «небо», якщо розглядати ім’я Ранія як скорочену форму грецького імені Уранія.

Ранія не дарма вважалася царственої особливої індусів: це яскрава, харизматична особистість, красива жінка, завжди привертає не тільки зовнішнім лоском, але і глибиною, таємничістю натури. Є у Рании якесь нез’ясовне чарівність, яке притягує людей і виділяє її серед інших.

З дитинства дівчинка виділяється наявністю власної думки і умінням домогтися свого м’якою силою. В принципі, безпроблемний і розвинений, допитлива дитина. Добра і чуйна, вміє співчувати і відчувати людей, наділена потужною інтуїцією.

У школі заводить багато друзів, намагається, тягнеться до знань. Ранія досить амбітна дівчинка: любить бути в центрі уваги, домагатися успіху. Працездатна і завзята в досягненні мети. Заради результату готова працювати і включити на повну потужність природне чарівність.

Кар’єра Рании завжди буде пов’язана з її захопленнями. Вона не з тих, хто зможе працювати на ненависній роботі. Рании потрібна емоційна віддача. Її шлях може бути пов’язаний з чим завгодно, головне — щира зацікавленість в улюбленій справі.

Любов і сім’я — нероздільні поняття для Рании. Вона просто живе інтересами близьких. Чоловік часто стає не просто улюбленим, але і кращим другом, співрозмовником, порадником. Ранія обожнює своїх дітей і любить тісно спілкуватися з ними, знати всі їхні дитячі таємниці. Вона мудра і чуйна мати.

Іменини:

Не святкуються, т. к. ім’я не християнське.

Зменшено-лагідний варіант

Рані, Раниюшка, Раніша, Ранийка, Ранияка, Раниечка, Ранячи

Скорочений

Рані, Ранячи

За церковним

немає

Колір

  • бузковий
  • фіолетовий

Планета

  • Венера

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

аметист

Метал

срібло

Рослини

кипарис, фіалка

Тотемна тварина

летюча миша

Риси характеру

сильна, активна, таємнича

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Ранія Аль-Абдулла – царствена особа, дружина короля Йорданії Абдалли II, йорданська королева і ікона стилю; Ранія Аль-Машат – міністр туризму Індії; Ранія Юсеф – актриса кіно і фотомодель з Єгипту, прославилася скандальним відвертою сукнею; Ранячи (Ранія) Морданова – популярна і харизматична модель з Росії; Рані Мукерджі – знаменита боллівудська актриса з Індії, володарка багатьох нагород, дружина режисера Адітьї Чопра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: