Гліб – значення і походження імені

Історія походження імені Гліб

Серед вчених-ономатологов досі немає єдиної точки зору, звідки було запозичене ім’я Гліб. Є кілька варіантів: ім’я ніби настав, по-перше, Скандинавії, по-друге, із слов’янських мов, по-третє, зі старослов’янської мови. У Древній Русі це ім’я було княжим, причому воно давалося при народженні, а при хрещенні людини нарікали іншим церковним ім’ям. Ситуація змінилася і язичницьке ім’я стало крестильным, коли його внесли в православний именослов. Це сталося після того, як страстотерпця князя Гліба стали вважати святим. Пізніше ім’я стало широко розповсюджуватися серед простих людей: довгий час воно вважалося простонародним.

Значення та характеристика імені Гліб

Є кілька значень православного імені Гліб. У скандинавських мовах є ім’я Готліб, яке означає «улюбленець Бога», «спадкоємець Богів» або «під захистом Бога». У деяких слов’янських мовах існує слово «глоба», яке означає «жердина», «оглобля». Також можна згадати всім відомий іменник «брила», пояснювати значення якого носіям української мови не потрібно. В старослов’янській мові слово «гліба», що перекладалося як «рілля». Вчені, що вивчають значення імен, зазначають, що за своєю фоносемантике ім’я володіє наступними характеристиками: мужній, незграбний, потужний. На їхню ж думку, воно несе енергетику розсудливості, довірливості і добродушності.

Риси характеру Гліба

Гліб — надійний чоловік для рідних, близьких і колег. Він доброзичливий і нечестолюбний. Гліб відрізняється воздержанностью, практичністю і силою волі. Він примхливий і категоричний, не любить, коли йому суперечать. Гліб не любить багато розмовляти, у нього немає почуття гумору, можна навіть сказати, що він виглядає похмурим і замкнутим людиною. Чоловік з цим ім’ям важко сходиться з оточуючими, тому в нього вузьке коло друзів. Люди в більшості своїй його не розуміють. Йому не подобається лестощі, він не любить, коли не стримують обіцянки. Гліб — цілеспрямований чоловік, але він довго йде до своєї мети, так як розраховує кожен свій крок. Однак у побуті він відрізняється мгновенностью прийняття рішень. Все своє життя Гліб прагне до ідеалу. Він фаталіст: вірить в долю і призначення.

Сімейні та любовні стосунки Гліба

Гліб поважає жінок. Він дуже тактовний з ними, можна навіть сказати, нерішучий і скутий. В них чоловік цінує ніжність і м’якість. Перш ніж вибрати супутницю життя, він довго придивляється. Гліб — вправний коханець, що приносить задоволення в першу чергу партнерці. Проте він досить наполегливий в отриманні бажаного і не любить прелюдії. Гліб — дбайливий господар, хороший чоловік і люблячий батько. Будучи відмінним сім’янином, він робить все заради близьких. Але Гліб — строгий батько. Чоловік вимагає від рідних дотримання певного укладу в господарстві, найменший безлад нервує його. Він любить домашній затишок, вибираючи жінку, здатну створити в будинку спокійну атмосферу. Гліб дозволяє дружині бути лідером у шлюбі. Однак це не означає, що він слабкий, він завжди буде міцною опорою для неї. Гліб дуже ревнивий чоловік, він здатний измучить себе і дружину з-за найменшої підозри. Тесть і теща люблять його як сина. Глібу подобається приймати гостей, не шкодуючи для них нічого. Він майстер на всі руки.

Вибір професії, бізнес, кар’єра Гліба

Гліб обирає професію ще в юності, грунтуючись на можливості отримання максимальної вигоди. Він любить точні науки і розбирається в мистецтві. З Гліба вийде відмінний перекладач, дослідник, письменник чи артист. Якщо він вибере рідкісну незвичну професію, то доб’ється в ній висот. Із-за властивих йому стриманості і старанності йому практично завжди забезпечений кар’єрне зростання. Він буде коректним і справедливим, але суворим керівником, не йде на поводу у колективу. Варто зазначити, що йому не подобається мати людей у підпорядкуванні, але йому вдається створити робочу атмосферу в колективі. Гліб рідко змінює місце роботи через невміння вливатися в новий колектив. У бізнесі він не ризикує, маючи кілька варіантів вирішення виникаючих проблем. Він не вкладає в справу всі свої фінанси: у нього завжди є накопичення.

Здоров’я Гліба

У дитинстві Гліб часто хворіє, переносячи всі можливі інфекції. Однак витривалості і терпіння, з якими він переносить лікування, міг би позаздрити будь-яка доросла людина. З часом організм і імунна система Гліба стають сильнішими, здоров’я міцніє його. У середньому віці у чоловіків з’являються проблеми з травною системою, він часто відчуває напади нетравлення шлунка. Пізніше, у зрілості, його підводить серцево-судинна система. У деяких чоловіків, що носять це ім’я, слабка спина: остеохондроз, радикуліт, защемлення нервів — часті їх супутники. Відзначають, що Гліб має нестабільне психічне здоров’я.

Ім’я Гліб для дитини

Хлопчик, якого назвали Гліб, — небагатослівний і серйозний дитина. Улюблені його іграшки — інструменти. Він рано починає майструвати, щось ремонтувати. Хлопчик завжди допомагає батькам по господарству, і вони всерйоз вважають його незамінним помічником. Взагалі ця дитина за характером і стилем спілкування схожий на дорослого чоловіка. Він не любить, коли родичі звертають на нього уваги. Сторонні люди можуть вважати його похмурим дитиною. Однак це не так: з близькими і рідними хлопчик відкритий і товариський. Гліб намагається всього добиватися сам навіть у юному віці: записується в спортивні секції, заробляє кишенькові гроші, старанно займається з метою вступу в хороший вуз. У підлітковому віці є ймовірність, що у хлопчика, названому так, розвинуться комплекси: невпевненість і низька самооцінка. Батькам у цей період потрібно як можна більше приділяти йому увагу. Гліб дуже старанний як вдома, так і в школі. Навчання дається йому легко, хоча відмінником він не буде.

Іменини:

15 травня, 3 липня, 19 липня, 6 серпня, 18 вересня, 23 вересня

Зменшено-лагідний варіант

Глібчику, Глібчику, Глебочек

Скорочений

Глебик, Глебко, Глебуня

За церковним

Гліб

Колір

  • блакитний

Планета

  • Місяць
  • Юпітер

Стихія

  • повітря

Камінь-талісман

місячний камінь

Метал

цинк

Рослини

яблуня, конюшина

Тотемна тварина

коник

Риси характеру

розсудливість, принциповість, практичність

Число імені

7

Актори, знаменитості, вчені, відомі і знамениті люди з ім’ям

Гліб (Давид) князь Муромський (син Володимира Святого), Гліб Котельников (радянський винахідник, творець першого авіаційного ранцевого парашута (1872-1944)), Гліб Кржижановский (політичний діяч, академік (1872-1959)), Гліб Панфілов (радянський і російський кінорежисер, сценарист, Народний артист Росії (фільми: «Початок», «Прошу слова», «Романови» та ін)), Гліб Успенський (російський письменник), Гліб Стриженов (актор театру і кіно, заслужений артист РРФСР), Гліб Лозіно-Лозинський (один з провідних розробників радянської авіаційно-космічної техніки), Гліб Самойлов (вокаліст, гітарист, басист, лідер групи «Гліб Самойлоff & The Matrixx», в минулому — лідер російської рок-групи «Агата Крісті»)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сподобався пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: